:D ja som vždy pred jazdou vyresetoval nadmorskú výšku, ale teda aj tak tam bol nejaký odskok. Pozerám, že ty s tým máš fakt nejaké vážnejšie problémy...asi by som to ozaj dal reklamovať. Inak ja som jednu Mega XL vyreklamoval 3 mesiace pred koncom záruky. Nahodil som nový update a začalo to robiť blbosti. Ak som niekde zastavil na kofolu(mám zapnutú autopauzu), tak keď som stál dlhšie ako 15 minút, tak vypadol GPS signál a už sa nechytil. Musel som ho vypnúť a zapnúť. Našťastie trasa aj aktivita sa uložila - síce nepokračovala(na tom by mohli mládenci popracovať), ale spojiť dva výjazdy nie je problém aj v strave. Potom blbol snímač HR. Pripároval som ho - ok všetko v norme. Sadol som na bike a po 20 minútach jazdy šup na 230 úderov za minútu...tam sa zabavil asi 10 min a znovu ukazoval normálne hodnoty. Potom už išiel aj 4hodiny normálne. V alze som vďaka tomuto vyreklamoval mesačný pás(suntoo) ktorý bol asi dobrý :D. No ale to som vtedy ešte nevedel a tak som kúpil Garmin HRM a ten hneď na prvom výjazde robil presne to isté čo suntoo....takže GPS išla na reklamáciu. Odvtedy Lezyne neupdatujem. Čítal som dosť často aj na US stránkách, že s tým majú chalani problémy a ak ten soft funguje - radšej sa ho nechytať. Aspoň teda čo sa týka MegaXL.
10.02.2021 - 21:04:16
00
No, je to vtipne .. s tym barometrom je to divne, ale odkedy som mal vyjazd so silnou hmlou a mrholenim, co Lezyne prestal v pohode /Bryton prestal ukazovat prevysenie ten vyjazd, kym doma neuschol/, tak dalsi vyjazd to zacalo:

- nabijanie .. najprv , ze nabite, baterka 4.2V .. potom som cosik preklikaval, dal som nabijat .. to mal dobit behom par minut a nabijal to zas polhodiny, napatie vystupilo na 4.23V .. potom akoze koniec a nakoniec sa vratil na 4.2V
- najprv mi zacal ukazovat o 40 stupnov menej :D a do toho uplne odveci prevysenie, nez som presiel po hradzi s prevysenim 2m, uz naratal asi 300 a pokracoval dalej ..
- doma, ked som vypol , znovu zapol, teplomer normalne .. potom znovu ukazoval cca -15 a nie 23 a tak to uz zostalo
- updatol som na dalsi najnovsi fw a dal dalsi vyjazd .. tentokrat som si dal na obrazvku aj nadmorsku vysku , aby som na to videl .. zapol som nahravanie, naskocil predefinovany udaj , po chvili nabral 100m, potom nadmorska vyska vypadla na 0 .. potom znovu nabehla a sup dalsich 100m :D .. po zbytok vyjazdu este nabral dalsich 100. Teplomer si myslel stale, ze je na Sibiri. Ale zmeny ukazoval konzistentne, len to cislo bolo uletene.
- okrem toho som este si nahodil "grade" .. ale to bolo total mimo, ukazoval uplne somariny , hore, dole, 20% tam kde bolo 3%, ale videl som, ze aj barometer dost kolisal 1-2m furt
- doma som kontroloval , ci mam nastavenu nadmorsku dobre .. a bola vypnuta na auto .. sam si to prepol. Tak reku, idem to nastavit .. a tam, ze rozptyl nastavenia od 10300 do 21000m :D
- hodil som ho na balkon a zapol ..po chvili sa chytil, nakalibroval vysku a uz sa dala nastavit normalna :D
- tak reku, nez ho zabalim a poslem na reklamacku, este skusim factory reset. Ten nieco spravil , vsetko vymazal, nieco aj preflashoval, ale najnovsi fw tusim zostal(?)... neviem
- kukol som teplomer, ze dobre vypada a potom pozeram lepsie, ze Fahrenhaity. Tak som ho prepol na Celziusa a uz to bolo tam .. -15 st :D .. tak som to vypol a kaslal nan
- potom som ho neskor zase zapol a teplomer zrazu voala 23 st :o
- dnes som teda poparoval cidla a sup na vyjazd .. teplomer stabilne ako predtym (sice ukazuje o 1-2stupne viac , musim napisat do lezyne, ze by sa hodilo mat vlastnu kalibracnu kosntatnu) .. prevysenie ako vzdy na zaciatku nabral 100tku ale potom uz bol ok. Doma som zase kontroloval automaticke nastavenie vysky a zase si ho prestavil na auto :x
- od nabitia som mal jeden vyjazd asi 1.5hod a z 4.2V spadol na 4.03 , neskor sa dvihol na 4.05V, dnes dalsi, kratsi a padol na 4.0V iba a to bola vacsia zima. Sa mi zda, ze drzi lepsie.
- mal som podozrenie predtym (ale netestoval som), ze ho nieco vybija, aj ked s nim nejazdim. Rovnaky problem som nasiel kdesi na fore. Po tyzdni - ci dvoch bol skoro vybity. Teraz sa mi zda /ale to je len pocit/ .. ze je to lepsie /musim dokoncit cyklus/. Jediny rozdiel okrem factory reset je, ze mam len 1 bikovy profil, predtym 2, nemam ziadnu mapu a len 2ks vyjazdov (fit subory)
- mozno sa zlakol, ze pojde na reklamacku :lol:
- inak na ovladanie som si zvykol a celkovo som s tym dost spokojny /az na par veci/, aj klikanie v menu a pod.Je lepsi v tomto, nez Bryton co mam /az na par veci, kde nie/. Ten ale sfina, funguje, netreba tam nic riesit. Okrem problemu so zapchatou dierkou z hmly mi prevysenie naratal blbo len raz z asi vyse 20 vyjazdov a oproti klasickemu tachacu je vzdy rozdiel len par metrov. Akurat, tepomer ukazuje asi o 1st menej :/
10.02.2021 - 21:43:40
00
to teraz dokedy tu budes testovat a nadavat na vadny kus namiesto toho aby si ho vyreklamoval ?
10.02.2021 - 21:59:28
01
lto Reset prednastavenej vysky je vzdy po zapnuti - na auto. Aj na XL to tak mam. Len mne to takto nelieta. Pockam minutu sam si to zkalibruje (poloha + barometer) a potom ok. Raz mi blbol vyskomer (po jednom konkretnom update), ale poradili mi v lezyne urobit master reset a bol pokoj. Ja mam teplotu asi +1stC od normalu ale stabilne. Inak 2x mi update zblbol cely ten pocitac. Raz mi blbol ten vyskomer a dalsi krat zamrzal v prostred vyjazdu. Na obi dva krat pomohl master reset, ze som mal poskodeny file system po update mi povedali v Lezyne. Mimo toho nemam a nemal som ziadne ine problemy. Ja som vzdy pisal priamo do Lezyne a oni promptne odpovedali a snazili sa pomoct. Ta kalibracna konstanta toho teplomera je dobry napad, to by tam mohli dat.
11.02.2021 - 12:59:41
00
Cako85 napísal:
:D ja som vždy pred jazdou vyresetoval nadmorskú výšku, ale teda aj tak tam bol nejaký odskok. Pozerám, že ty s tým máš fakt nejaké vážnejšie problémy...asi by som to ozaj dal reklamovať. Inak ja som jednu Mega XL vyreklamoval 3 mesiace pred koncom záruky. Nahodil som nový update a začalo to robiť blbosti. Ak som niekde zastavil na kofolu(mám zapnutú autopauzu), tak keď som stál dlhšie ako 15 minút, tak vypadol GPS signál a už sa nechytil. Musel som ho vypnúť a zapnúť. Našťastie trasa aj aktivita sa uložila - síce nepokračovala(na tom by mohli mládenci popracovať), ale spojiť dva výjazdy nie je problém aj v strave. Potom blbol snímač HR. Pripároval som ho - ok všetko v norme. Sadol som na bike a po 20 minútach jazdy šup na 230 úderov za minútu...tam sa zabavil asi 10 min a znovu ukazoval normálne hodnoty. Potom už išiel aj 4hodiny normálne. V alze som vďaka tomuto vyreklamoval mesačný pás(suntoo) ktorý bol asi dobrý :D. No ale to som vtedy ešte nevedel a tak som kúpil Garmin HRM a ten hneď na prvom výjazde robil presne to isté čo suntoo....takže GPS išla na reklamáciu. Odvtedy Lezyne neupdatujem. Čítal som dosť často aj na US stránkách, že s tým majú chalani problémy a ak ten soft funguje - radšej sa ho nechytať. Aspoň teda čo sa týka MegaXL.


Ja mam micro color hodinky a super gps a oboje na isej verzii FW robili co pises. Dalsi FW to odstranil. Osobne som stale na najnovsom FW ale davam ho tam s oneskorenim tak tyzdna. To uz ak je problem tak ho Lezyne stiahne alebo opravi. Obcas sledujem ze vypluju aj 2 za tyzden a to je zrejme tento problem.

marek73 Este k updatom, treba pouzivat original kabel, alebo velmi kvality iny datovy kabel. Rozne snory k nabijackam sice mozu fungovat, ale ten ich flesovaci SW nema asi ziadnu korekciu chyb a ak nikde nieco nezapise spravne tak sodoma gomora.

Teplota aj u mna cca +2 stupne na super gps, na hodinkach neviem mam ich na ruke. Je to dane zahrievanim zariadenia s tym niet pomoci. Lezyne to odovodnuje tym ze nan svieti slnko a vzduch je nad cestou nahriaty, co moze byt vsetko pravda, ale to nevysvetluje odchylku v noci za silneho vetra.
11.02.2021 - 13:53:31
00
vlastoch napísal:
to teraz dokedy tu budes testovat a nadavat na vadny kus namiesto toho aby si ho vyreklamoval ?

Aby som ta vydrazdil, robim to zamerne :) 8)
11.02.2021 - 15:35:07
00
marek73: to s tym poskodenym filesystemom ma veru napadlo, ze moze byt problem. Ale updaty presli ok. Do lezyne som uz-uz chcel pisat, cital som, ze dost odpovedaju a riesia, tak som im chcel napisat, ze ci by toto nepridali . A chyba im aj moznost ukazovat max. kadenciu. Ale tak ci onak, poslat to musim spat tam kde som kupil, kedze to nie je z US. A to auto, to som si vravel, ze to potom musi robit vzdy,ako pises, len mi to cele nedavalo zmysel. Inak precital som cele vlakno o Garminoch a mam pocit, ze tento Lezyne je este dobry, oproti tym problemov, co su s Garminami :D
Na reklamaciu je este cas .. tak sa s tym pohram, dokial ako tak funguje. Hlavne ma zaujima, ci sa baterka teraz zlepsi alebo nie. Potom im asi napisem elaborat.. snad tam nemaju nejakeho svojho vlastocha, co ma posle do p-cka :D

Kenai: zahrievanie je ok, ked som to prvykrat zapol, ukazoval mi 32st, namiesto 22 :D .. potom som pozeral, ze to robi aj Bryton, ale menej. Ale vonku ukazuje uz dobre, konzistentne, len prave o tych 1.5-2 stupne viac, takze kebyze to skresem, tak vybavene. Bryton mi ukazuje zas menej, ale tiez , lebo vcera isto -1 nebolo. Ale taktiez konzistentne. Mne ale nezblbol po update, ale po vyjazde v hmle a mrholeni. Ale az na druhy den sa pokazil, tak neviem .. vsak budem ho pozorovat :lol:
11.02.2021 - 15:43:23
00
lto napísal:
Kenai: zahrievanie je ok, ked som to prvykrat zapol, ukazoval mi 32st, namiesto 22 :D .. potom som pozeral, ze to robi aj Bryton, ale menej. Ale vonku ukazuje uz dobre, konzistentne, len prave o tych 1.5-2 stupne viac, takze kebyze to skresem, tak vybavene. Bryton mi ukazuje zas menej, ale tiez , lebo vcera isto -1 nebolo. Ale taktiez konzistentne. Mne ale nezblbol po update, ale po vyjazde v hmle a mrholeni. Ale az na druhy den sa pokazil, tak neviem .. vsak budem ho pozorovat :lol:


Ja som riesil reklamaciu priamo s USA a poslali novy produkt z DE bez toho aby vobec chceli stary spat.Po jednom s uploadov nenehralo wifi FW.

Filesystem je nezavisky od FW je to v uplne inej pamati. Raz sa mi stalo ze som po aktivite prisile skoro s mrtvou bateriou domov, dal som ulozit aktivitu a hned ako napisalo ulozene ma vyplo. Dal somto na nabijacku dobil a aktivita nikde. Nenasiel som ju ani cez zariadenie ani cez telefon a app. Ale ked som pripojil GPS k pc nasiel som ju v adresari kde mala byt, ale nemala zachovanu logiku nazvou suborov. Proste sa voala nejao od veci. Stiahol som ju do PC a zaznam bol uplne OK. Kazdopadne bez ohladu na to ako som ju premonovvala ju zariadenie ani tel nevideli. To len tak, keby nahodou sa niekomu tiez prihodilo. To ze aktivitu nevidi ani zariadene ani tel neznamena ze tam nie je ulozea.

A ano Lezyne support komunikuje, treba byt vytrvali ale da sa dobrat vysledku. Pouzivam trainingpeaks a v Lezine letakoch je, ze zariadenei vie sledovat pri treningu dva udaje (vykon, kadenciu/pulz, kadenciu/pulz, vykon) podla naplanovaneho treningu v TP. Akurat ze to este pred pol rokom nefungovalo. Islo to len na todaysplan. Podarilo sa mi ich doslova dootravovat do stadia ze to opravili a uz to funguje. Totiz prepinat si obrazovky ked si mas strazit pasmo (hr/pwr) a zaroven kadenciu bolo nemozne.
11.02.2021 - 17:22:32
00
lto Ono ten file system to nevies, update presiel v pohode. Padalo to nahodne. 2-3 vyjazdy ok a potom bud sa sekol, alebo ukazoval hausnumera vysku, stupanie % som mal 657383 a podobne hlody. Oni v lezyne mi povedali ze to poznaju, ze to je zblbnuty file system, ze sa to niekedy stane, ze to analyzuju a pracuju na tom a ze treba urobit master reset. Ospravedlnili sa za to, mne to zabilo nejaky cas to zas nasetupovat lebo ma upozornili ze nesmiem naspat nic nahrat, ziadne subory, lebo mozu byt poskodene. Ja som si uz teraz urobil backup ked nemam problemy lebo nastavovat tie obrazovky pre 2 bicykle je otravne. Ale je to aj moja chyba ze hned palim FW ako vyjde, treba pockat par dni, mozno tie 2 tyzdne. Lebo viackrat som zazil ze som napalil FW a na druhy den tam uz nebol, a to som tusil ze asi bude zle... ;)
S XL inak nemam problemy, senzory mam od garminu HRM, Speed v2, cadence v2, na druhom bajku je sigma speed, a cadencia XOSS a vsetko to funguje, senzory nemiznu, data nevypadavaju, nie je s tym ziaden problem.
12.02.2021 - 11:25:12
00
@Kenai: to si dobry ze si ich zlomil na zmenu, ja ich skusam prehovarat 3x som im pisal nech zvacsia font ked mi zobrazuju spravy z telefonu, ale nechcu. Aj tie ine info spravy napise mi tam nieco co za jazdy nevidim a ani ked zastavim to nevidim lebo uplne prtave pismo na to pouzivaju, a som uz starsi, keby dali vacsi font a to ho tam maju lebo nieco vedia zobrazit tym fontom tak by nebol ziadny problem. Asi musi viac ludi otravovat...
12.02.2021 - 11:29:08
00
No ja som to mal jednoduchsie, lebo oni tvrdili ze to tak funguje a v skutocnosti nefungovalo. Tak som im otlkal o hlavu ich vlastne reklamne materialy vs realita. Moze byt problem ze font moze byt rovnaky pre viacero zariadeni a mensie obrazovky by to potom nevedeli zovbrazit. Mozno by to znamenalo dalsie rozdelenie FW podla generacii resp modelov.
12.02.2021 - 12:39:12
00
Práve sa hrám s GPS Lezyne SUPER GPS Enhanced s novým FW 7.61. Nie som si istý algoritmom merania nastúpaných metrov v predchádzajúcom FW, ale teraz to meria celkom dobre. Nadmorská výška podľa GPS sa zmenila zo 160mnm na 260mnm (slabý GPS signál ) , dokonca sem-tam skočilo aj 0mnm (žiaden signal GPS po dobu viac ako 3 min.) a nezapočítalo to do nastúpaných metrov. Asi to konečne prerobili čisto na barometer. Zajtra dám jazdu a hádam uvidím ako som zoslabol za noc :-)
12.02.2021 - 19:09:21
30
Dobre vedirt, to je funkcia, ktoru tu na rovine tazko otestujem. Jednak mam stale skoro 100% signal GPS a jednak za 50km nastupam ledva 200m. Otazka teraz je co sa stane az sa zmeni pocasie. To je dost obojsecna zbran. Idealne by bolo, ak by si to automaticky skalibrovalo vzdyked sa to dostane na plny signal GPS. Ak to spravil itak, malo byt obyt super.
12.02.2021 - 19:18:14
00
Kenai možno to priebežne koriguje, ale viem, že ak som chcel presnejšie výškové metre, tak po zapnutí Lezyne GPS som musel čakať 3 minúty, kým sa ustáli meraná nadmorská výška na mojich 233mnm. Inak ten rozdiel do ustálenia započítalo k nastúpaným metrom. Často to bolo od 40m do 200m. A takúto srandu to vie urobiť aj na "rovinke", kým to chytilo signál t.j. za 20 sekúnd.

Toto a meranie teploty sú dve slabé miesta Lezyne SUPER GPS. Zajtra otestujem v teréne a dám vedieť, či už zostáva len jedna slabina :-)
12.02.2021 - 19:44:39
01
Tak, zázrak sa nekoná. Vyrazil som bez čakania na ustálenia merania nadmorskej výšky a hneď som mal +40m. Ďalších 40m som nazbieral na rovine medzi bytovkami. Takže tá výška z GPS má stále moc veľkú váhu :-(
13.02.2021 - 09:30:48
00
keyboard_arrow_up