Hosť napísal:
segmenty myslím že berie hodnoty len z GPS teda aj čas, keď si zastavíš v strede segemntu, tak ti ten čas započíta... je to asi preto aby sa dali navzájom porovnávať údaje z rôznych zariadení... ale niekedy je to dosť nepresné, najmä keď niekto porobí segmenty na nejaké 200m špurty do brdkov. koľko krát sa mi stalo že som na to útočil sledoval tacho, kde mám rýchlosť z kolesa (nie GPS) a celý čas som neklesol pod 40 km/h a na strave som mal priemerku 30, jednoducho na tak malom úseku dokáže vzniknúť veľa nepresností aj tým že sa tie výsledky dopočítavajú..


Samozrejme, ze to zaratava aj cas, ked zastavis. To ako keby si Sagan dal prestavocku a tu by mu na konci zavodu odratali. ;)))
02.03.2016 - 11:28:12
00
však to je samozrejmé, je to tak dobre, ale v minulosti to mali spravené aj tak, že keď si v segmente zastavil, napríklad na malú a dalo ti autopauzu na stopkách, tak ten segement nemeralo
02.03.2016 - 12:03:31
00
Pauzu si mozes dat, no zarata ti to aj s nou ;)) Ja som si tak pokazil segmenty, kedze som musel stat na semafore. Chcelo by to vynimku v zakone, ze ked ides strava segment, tak bude z teba vozidlo s pravom prednostnej jazdy :D
02.03.2016 - 13:09:15
02
no ved o tom som písal, že to zaráta, ale kedysi ti ten segment ani nepočítalo, keď si pauzol.... to už je o retardácii autorov segmentov, keď to dávajú cez križovatky, kde sa dáva prednosť v zjazde a tak podobne..
02.03.2016 - 13:33:19
02
akoze dat segment do krizovatky je fakt riadna kravina.. nerozumiem, naco to niekto robi :)
02.03.2016 - 14:07:54
04
niekedy strava este vytvarala segmenty sama, ked jej vyslo ze ide minimalne o 4 kategoriu a ked stupanie zacinalo pred krizovatkou alebo na vedlajsej tak vznikol takyto blby segment...
co sa tyka toho zastavovania na segmentoch a ratania casu, tak pri garminoch plati ze ked stojis tak rata cas statia do výsledného casu, ale napríklad teraz v nedelu sme sli 4 na jazdu a kamoš dostal defekt a na jednom segmente, tak sme ho cakali. Mne, bratovi a tomu co dostal defekt zaratalo cely cas (cca 20min, cas jazdy 4min), dalsiemu kamosovi zaratalo len cas ked mal zapnuty jeho merac (cca 6min), pouziva Mio Cyclo 105HR
02.03.2016 - 14:39:20
00
no u nás máme takého experta čo nehľadí na križovatky :D chcelo by to nejakých lokálnych adminov na tieto segmenty, jednak ich zbytočne duplicitne a jednak niektoré sú totálne odveci. inak tie segementy čo automaticky generovala strava boli nepomenované, minulý rok som si všimol nárast segmentov s menom segment :D tiež myslím že to strava generuje, alebo len tak pomenovala tie bez mena... to už dúfam nikto nie je taký retard že by vo veľkom robil všade segmenty s menom segment :D
02.03.2016 - 14:48:29
00
Bikejoring lokalni admini vobec nie je zly napad. Fungovalo tak napr. Foursquare v starej verzii - ked este na nieco bolo. Pribuda aj dost zdvojenych segmentov, neviem ci je niekto tak blby, ze si nevie segment najskor vyhladat, alebo si naschval prida svoj vlastny so zaciatkom par stoviek metrov skor...
02.03.2016 - 15:10:29
00
skor by som tipoval ze niekto to tak robí :D strava to zvykla vytvárať ale s názvom podľa ulice apod, lenze mohol som to prepisovat, ak ho vytvorila na zaklade mojej jazdy...teraz je uz tolko segmentov, ze uz neregistrujem ci to strava este stale vytvara sama
02.03.2016 - 15:10:55
00
Sesulak napísal:
Bikejoring lokalni admini vobec nie je zly napad. Fungovalo tak napr. Foursquare v starej verzii - ked este na nieco bolo. Pribuda aj dost zdvojenych segmentov, neviem ci je niekto tak blby, ze si nevie segment najskor vyhladat, alebo si naschval prida svoj vlastny so zaciatkom par stoviek metrov skor...


to je jedine cielene, lebo však keď robíš segment ti vždy vyhodí zoznam podobných segmentov, takže musíš vidieť že niečo podobné už tam je, ale keďže si každý môže spraviť vlastný tak prečo nie... na niektoré 2km brdky je tak potom až 5 segmentov
02.03.2016 - 15:15:45
00
Na všetky nezmyselné segmenty dávam HIDE a je po probléme :)
02.03.2016 - 15:35:57
02
Tak teraz mi to vysvetlite:
po výjazde mi garmin spočítal spotrebu 933 cal. Po prenesení do strava.com mi ukazuje 1348kJ. Nerozumiem.
17.03.2016 - 20:29:07
00
ak tam máš zadaný bicykel tak to možno aj cez to prepočítalo, strava má na všetko vlastné prepočty, aj kadencia je tam iná, zrejme nepočíta zjazdy...
17.03.2016 - 21:04:02
00
Kadencia bude asi tým, že v Garmine sa dá nastaviť aby nepočítal nuly. Strava ich počíta.
17.03.2016 - 21:04:57
00
čo to znamena? Že keď mam nohy v klude dole kopcom tak to ráta? Kolko priratáva ?
17.03.2016 - 21:08:52
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up