Tentokrat nik nic nerobi zle ;) Ked nas bude tolkoto jazdit, tak sa snad tiez dockame normalnych cyklociest
Empty, Full, Empty and repeat - East West Cycle Superhighway thumb_up0thumb_down

A uz som konecne pochopil, preco cyklisti ignoruju cervenu. Ja by som sa asi tiez na to vyprdol :)))
The 3 minute red light for cyclists - why do cyclists ignore red lights? thumb_up0thumb_down
...a ta prilba je do mesta genialna https://www.amazon.co.uk/Torch-Bike-Helmet-Integrated-Lights/dp/B017MDNMQG ;)


Naposledy upravil randy dňa 17.06.2016 - 23:54:44, celkovo upravené 1 krát.

17.06.2016 - 21:25:34
01
Nahodou, vcera (obycajny stvrtok) v BA na Safku medzi 16.-17. hod preslo v priemere 5 cyklistov na jednu periodu semaforu v oboch smeroch. Je to sice 8-krat menej (ak dobre pocitam), ale som velmi zvedavy, kedy sa dozijem aspon 1/8 londynskej cykloinfrastruktury v BA. Niekedy mam vsak pocit, ze sa cyklotrasy stavaju s velkou nevolou prave preto, aby cyklistov na cestach nepribudalo, ale v tom pripade sa nasi dopravni inzinieri asi riadne prepocitali a dlhodoba podpora iad pri nedostatocnej kapacite ciest paradoxne sposobila, ze bicykel je ako dopravny prostriedok casto najvyhodnejsi.
17.06.2016 - 23:54:34
00
miso_BA Fuu. To museli soferi zurit ;)
Ale chapem, ze je problem napchat do uzkych uliciek cyklopruhy. Riesenim by bolo zjednosmernenie, len asi by to priepustnosti hlavnych tahov velmi nepomohlo. Ale kto vie...
Z dovodu ochrany je idealne mat oddelenu cesticku, kedze pruh na ceste soferi ignoruju a predieranie sa medzi chodcami na zdielanych chodnikoch je nebezpecne.
www.ahtd.info
..pripadne zdielat ju s bus pruhom (a zas pekny obrazocek :P)
sf.streetsblog.org src
18.06.2016 - 00:07:34
00
inak sranda: ktorekolvek forum clovek cita, vsade niekto na niekoho nadava. na moto fore sa nadava na auta a cyklistov, na autofore na cyklistov a motorkarov a chodcov a kuny, tu si to vecne schyta chudak vodic.. to bude nejaka divna porucha co sa objavi v momente ked sa ludia zacnu zgrupovat.. mne tu vsade chyba trochu ohladuplnosti a zdraveho rozumu. pokial vsetci nepochopia ze doprava JE v prdeli (to je fakt, nie nazor), tak si tu budeme nadavat buchat po kapotach, jest kolienka v lochu a zle pudingy na kramaroch., v hrosom pripade do konca zivota hrat GTA z vozika., pripadne vylepsovat statistiku transplantacii v SR.
18.06.2016 - 00:22:05
05
marina_militare To ze vela soferov jazdi neohladuplne voci cyklistom (teda voci vsetkym) je zial fakt. Nie je ich nejak strasne vela, ale prave ich si najviac clovek zapamata. A kedze doprava je prehustena a cesty na hovno, tak sa vzdy na biku budem snazit jazdit tak, aby som co najmenej zavadzal a ustupil rychlejsiemu. Teda az na vynimky spominane davnejsie (kruhac, krizovatka,...). Ked je moznost, rad vyuzijem cyklochodnik, ale na zdielany s chodcami ja nevstupim :)
18.06.2016 - 00:33:32
00
dnes podvecer bola na D1 30 kilometrova zapcha od Auparku po Senec (a nasledne aj na Starej seneckej).
cakali ste v nej niekto?
18.06.2016 - 00:39:04
00
Nie :-D
18.06.2016 - 00:41:10
00
randy - k tej 3minutovej červenej - myslim, ze semafor na Safku v smere na Stary most nijako nezaostava.
18.06.2016 - 00:41:20
00
vies co, ja som vodic od svojich 19tich, cyklistike sa venujem 25-26 rokov.. ludia su vystresovany, agresivny a unaveny. v zivote som nestretol drzesich cyklistov ako posledne roky. presne ako vodicov a motorkarov - to ani nehovorim! zmenit sa musia VSETCI. treba si vytiahnut hlavu z prdele a uvedomit si ze fungovat v symbioze sa da aj bez cyklotras., a pokial niekto bol aj dalej ako v Sahach, tak to videl. Nie vsade sa da oddelit doprava. Ludia musia pochopit ze kluc je ohladuplnost. Ono to pride. Chce to cas.
18.06.2016 - 00:43:22
018
astro tam bol problem, ze cyklistom skocila zelena az po druhom cykle :)) Ako to funguje na safku neviem - nejazdim tade.
18.06.2016 - 00:56:21
00
Nech uz to znie akokolvek nelogicky, faktom je, ze ak by tu neexistovali vobec ziadne konflikty, nebol by ani ziaden dovod na vystavbu oddelenych cyklotras. Malokto si uvedomuje, ze cyklotrasy nie su len v prospech cyklistov, ale aj soferov, aby im cyklisti nezavadzali, ako aj chodcov, aby ich neohrozovali. Ja sa to intenzivne snazim pripomenut soferom legalnym sposobom svojej jazdy po vozovke, a ked na mna zatrubia, tak sa im este podakujem za to, ze konecne pochopili, ake je to blbe, ked cyklotrasy chybaju. Nedavno som jednemu soferovi vysvetloval, ze jazda v buspruhu cyklistom zial nie je povolena a ze musim jazdit v takej vzdialenosti od buspruhu, aby ma autobus mohol predist podla predpisov, teda s dostatocnym odstupom.
18.06.2016 - 01:17:16
02
Tak dnes si idem zase dole po Karpatskej na mojej 26ke, 29ka este nieje opravena. Auta spomaluju asi 6 aut, blizia sa k semaforu, po poslednej skusenosti nezastavujem ale idem ich obehnut z lava. Zrazu jedna zenska v kolone zacne na mna vykrikovat cesky, ze "Co to delam, proc nas predjizdis, proc necekas". Co uz, niekto to jednoducho nemoze prekusnut, ze ho predbehne bike.
19.06.2016 - 20:22:45
00
marina_militare napísal:
tu si to vecne schyta chudak vodic..

len nezabúdaj na fakt že kopec tu nadávajúcich cyklistov sú aj vodiči.. kolko vodičov z autofór má čo to na biku odjazdené?
20.06.2016 - 09:34:59
02
A vraj treba byt priputany. Netreba. :)

http://www.liveleak.com/view?i=8b8_1465571546
20.06.2016 - 14:27:29
03
To je brutal
20.06.2016 - 15:27:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up