lto napísal:
imro1 : radi to trochu horsie horsie, ale funguje. Vozim to na ovalovej dvojplacke vo verzii 22-32 a 24-34. A nemozes radit v zabere :)

tie prevodniky by nemali mat nabehove hrany - nie je to trapenie smerom na vacsi prevodnik ?
19.05.2017 - 22:57:21
00
fofo050 napísal:
Závisí od stavby.


Keď je reč o stavbe, nemá niekto podobný problém ako ja? Občas sa mi stane, že mi reťaz chytí medzi najväčšiu pílu a rám. Doteraz sa mi to na žiadnom biku nestalo. Jedná sa o rám Cube ANALOG 2014. Podľa mňa tam jednoducho 44T píla vôbec nepatrí, aj preto sa jej chcem zbaviť :)

Prílohy:

20170514_200548.jpg
20170514_200548.jpg 602.15 KiB 5 thumb_up0thumb_down

23.05.2017 - 17:35:07
00
skus si odmeraj reťaz či už nieje vytahaná, stredný prevodník maš už slušne pojazdený, Ak je natiahnutá reťaz podla neho, na velkom ti može lepiť reťaz na zuby.....
23.05.2017 - 17:42:42
00
zihadlo 5 napísal:
skus si odmeraj reťaz či už nieje vytahaná, stredný prevodník maš už slušne pojazdený, Ak je natiahnutá reťaz podla neho, na velkom ti može lepiť reťaz na zuby.....


Reťaz má približne 132,5 mm čiže ešte by mala niečo vydržať. Ale zrejme máš pravdu, ak je stredná píla vyjazdenejšia ako najväčšia, pri prehadzovaní nalepí reťaz narve to medzi rám a prevodníky. Asi to už dojazdím ako to je a kúpim nové prevodníky alebo rovno celý pohon :D
23.05.2017 - 18:11:55
00
KinDo napísal:
tie prevodniky by nemali mat nabehove hrany - nie je to trapenie smerom na vacsi prevodnik ?

Paradoxne nie .. uz ani neviem preco som to takto poriesil, ale presne tuto otazku som si kladol. Ci to vobec pojde /oval, nw a bez nabehovych hran!) a ci to nebude trapenie. A je to uplne v pohode, chvilu som sa tomu cudoval a uz to neriesim. Sem tam mi namota retaz pri preradeni z vacsej na mensiu pilu, ale to mi robievalo aj ked som mal klasicke prevodniky, tak sa tym netrapim, nerobi to moc casto. Zrejme toto je situacia kedy prax vitazi nad teoriou :lol: Ale inak prevodnik bez nabehovych hran som uz skusal aj predtym a bez problemov (co ma vtedy ak sa dobre pamatam aj prekvapilo) . A to dokonca 24-38 .. a slo to. Ale ako som raz pisal .. ak mam vsetko nastavene, nove a ciste, pri klasickych prevodnikoch s nabehovymi hranami mozem radit v zabere hore aj dole. Na prevodniku, podotykam :) To ale na AM bajku nerobim,nie je dovod.
24.05.2017 - 20:04:34
01
weeden : skus opilovat vytlacene hrany na tych hlinikovych pilach, to byva pricina zaseknutia a namotania retaze.
24.05.2017 - 20:08:44
00
Zdravím všetkých. Je tu podobná téma tak to sem dám. Mám jeden problém po prechode z 3X10 na 2X10. V podstate som celú sadu kúpil novú. Kľuky kazetu reťaz prešmyk. Pôvodná zostala prehadzovačka z 3X10. Problém je ten, že keď mám vpredu na malej píle 24z tak pri preradení na tri najľahšie prevody vzadu je počuť od prednej píly také rapkanie. Zistil som že to spôsobuje reťaz pri dotyku s prevodníkom. Keď na to pozerám tak sa mi zdá, že je v tejto polohe reťaz dosť skrížená. Ak sa na spodnej časti prevodníka pokúsim reťaz potlačiť tak aby šla na prevodník rovno tak tie zvuky prestanú. Vie mi niekto poradiť v čom je problém a ako sa s tým popasovať? Je to na bicykli Canyon NARVE 6.0 2015. Prípadne to skúsim aj natočiť ak bude treba.
24.12.2017 - 10:12:12
00
uz si vyriesil ?
pises
...Keď na to pozerám tak sa mi zdá, že je v tejto polohe reťaz dosť skrížená...

ako moze byt retaz skrizena, ked mas zaradeny vpredu maly a vzadu velky ?
05.01.2018 - 15:22:51
00
Podľa mňa skôr myslel malý - malý, čo sa samozrejme neradí
05.01.2018 - 15:37:53
00
grznma napísal:
Zdravím všetkých. Je tu podobná téma tak to sem dám. Mám jeden problém po prechode z 3X10 na 2X10. V podstate som celú sadu kúpil novú. Kľuky kazetu reťaz prešmyk. Pôvodná zostala prehadzovačka z 3X10. Problém je ten, že keď mám vpredu na malej píle 24z tak pri preradení na tri najľahšie prevody vzadu je počuť od prednej píly také rapkanie. Zistil som že to spôsobuje reťaz pri dotyku s prevodníkom. Keď na to pozerám tak sa mi zdá, že je v tejto polohe reťaz dosť skrížená. Ak sa na spodnej časti prevodníka pokúsim reťaz potlačiť tak aby šla na prevodník rovno tak tie zvuky prestanú. Vie mi niekto poradiť v čom je problém a ako sa s tým popasovať? Je to na bicykli Canyon NARVE 6.0 2015. Prípadne to skúsim aj natočiť ak bude treba.

ak máš v predu malý, tak sa v zadu sa spodne 3pastorky neradia :) ja radím od piateho hore.
05.01.2018 - 15:59:04
02
Ale ja mam opacny problem. Pri malom vpredu a najvacsie 3 vzadu.
05.01.2018 - 19:02:47
00
ako môže byť reťaz pri malá-veľká skrížená? nie je to len štandardný zvuk ktorý vydáva reťaz pri nábehu na zuby prevodníka?
05.01.2018 - 21:50:47
00
Skor si myslim, ze to robi presmykac.
Ja mam v line maly v predu vzafu stredne na kazete.
Takze aj ked mam veke v predu a v zadu druhe najvacsie a nic.
Skus este pozret ci je spravne nastavena prehadzovacka.
Skontroluj tocenim dozadua nesmie spadnut. Treba vyladit.
Rozhoduju desatinky.
06.01.2018 - 16:35:57
02
Ahojte. Ja by som tu pridal len taký môj postreh. Mám 3-prevodník 22-30-40 sú to deore kľuky hollowtech II a vzadu kazetu 10 kolečko 11-36. Nakoľko som obyčajný rekreačný cyklista zistil som odstupom času, že ten najväčší prevodník vpredu nie je pre mňa až tak dôležitý, lebo sa nikam neponáhľam. Rozhodol som sa dať ho preč. Nechcel som do toho veľa investovať, preto som len vybral najväčší prevodník, namiesto neho som potreboval dať podložky, aby stredný prevodník nelietal na kľukách. Použil som 4 x pérové podložky a 4 x obyčajné. Prešmýkač som horným dorazom nastavil tak, aby jeho rozsah bol len na stredný a malý prevodník (na deore radení je možnosť vybrať 2 alebo 3 prevodníky). Nešlo mi vôbec o gramy, ale skôr o to že ten najväčší prevodník mi nechýba. Vo výsledku som zatiaľ spokojný, bol som to oskúšať a podložky dobre držia na svojom mieste. Myslím, že hlavná výhoda bude v jednoduchšom čistení prevodníkov. Do budúcna budem testovať, či mi nebude stačiť len prevodník jeden 30z, ale to sa bude odvíjať od toho či budem schopný na ňom vyšplhať aj ťažšie stúpania.
10.09.2018 - 13:58:37
01
Podobne to mám už dávno, len stredný som dal 38z, čiže mám 38/22 na 36/12 kazetu. Jeden prevodník by mi bol asi málo.
10.09.2018 - 15:10:02
00
keyboard_arrow_up