domino napísal:
Myslím, že v tomto prípade nejde o presnosť ale o vzorkovaciu frekvenciu a metódu filtrovania. Porovnával som dva GPX a počet bodov bol výrazne odlišný - v jednom prípade vzorka každých 7,5 metra a v druhom 10,5 metra. Dá sa nasimulovať terén, v ktorom bude rozdiel pri takomto vzorkovaní aj 25%.
Po zmene vzorkovania na jednom Garmine bol pri včerajšom výjazde so stúpaním viac ako 1000 metrov rozdiel zhruba 3%. Čo sa týka presnosti, bolo by dobré počas jazdy viac krát skontrolovať aktuálnu výšku na všetkých zúčastnených Garminoch.


Prave tie fenix 5, co spominas, tak s tymi som porovnaval aj ja 😀 Jeden problem som uz asi odstranil a to pustena autopauza. Stym mali problem aj tie fenixy. Ale este aj ked mam nastavene zaznamenavanie kazdu sekundu, tak nastupanu vysku zaznamenava iba kazde 2~3metre.
29.06.2018 - 17:48:39
00
Jezus napísal:
Pozrel si sa vobec poriadne na ten screen, ze je tam aj zaznam z mobilu aj z Garminu? Akoze mobilu to ten signal neblokovalo, len Garminu? :D Btw. otvorene priestranstvo mas tam vpravo dole.


Ano, pozrel som sa. Zda sa ti, ze som napisal nejaku blbost? Blokovalo aj mobilu aj Garminu, ked isli po zapadnej strane mosta, na opacnej zas ani jednemu neblokovalo signal.
29.06.2018 - 19:37:56
00
No ale v porovnani je predsa ten mobil presnejsi, takze potom uz vobec nerozumiem tej obhajobe Garminu ked si si vsimol aj track z mobilu.
29.06.2018 - 19:40:20
00
Mobil je presnejší v tom porovnaní? Garmin aspoň zobrazuje priamku aj keď mimo na rozdiel od mobilu, ktorého záznam je "cikcakovitý" s odchýlkou asi v metroch.
29.06.2018 - 20:36:51
00
v tachaci je trosku vacsia antena, takze zachyti aj slaby odrazeny signal. V telefone je AGPS - na lokalizaciu sa pouzivaju aj mobilne siete, pripadne wifi, takze presnost za urcitych okolnosti moze byt vyssia, aj ked je tam mizerna gps antenka. Dalej tiez dost zavisi kam "hladi" antena - v tachaci na nebo, cize most :D a telefon ma antenku niekde v hornej casti a ta antena zvykne byt casto vsesmerova.
30.06.2018 - 14:40:21
00
BoroV napísal:
Mobil je presnejší v tom porovnaní? Garmin aspoň zobrazuje priamku aj keď mimo na rozdiel od mobilu, ktorého záznam je "cikcakovitý" s odchýlkou asi v metroch.

Pozerám ďalší výjazd s totožnou cestou a mne ukazuje Strava 39.86 km a kamarátovi ten Garmin hodil 39.43 km. Takže celková dĺžka nebude tým až tak ovplyvnená.
Ako ukazuje výškové metre Garmin a bežný mobil to je zase iná debata - mám také skúsenosti, že mobil ukazuje viac lebo výška skáče hore-dole, môj mobil nemá barometer a neviem, či by ho Strava dokázala vôbec použiť ak by v zariadení bol.
Tu sme sa bavili o zázname segmentov (o nejakej všeobecnej presnosti ako sa záznam trafí do reality kadiaľ sa ide) a keď človeku ide o to, nemá zmysel považovať Garmin za nejakú modlu.
02.07.2018 - 16:02:40
00
Vie mi prosím vás niekto vysvetliť čo je najpresnejšie alebo čo sa týka výškový netrov. Včera som bol vonku a po príchode som pozrel na GARMIN EDGE 800 výškové 780m. Keď som nahodil info do stravy tak ukazalo 1200m Tak som to nahodil aj na cykloserver, Hiking a CMAPS. všade ukazuje iné výškové metre. Dokonca aj 1410m čo sa mi zdá byť už pritiahnuté za vlasy. Všímam si to už dávnejšie /nie pravidelne / ale také velké rozdieli?. hmhm :tmi:
Čo je realita?
pridávam aj aj gpx.

Prílohy:

Komentár súboru: CMAPS
CMAPS.JPG
CMAPS.JPG 440.05 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Cykloserver
Cyklosrver760.JPG
Cyklosrver760.JPG 771.02 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Hiking
HIKING.JPG
HIKING.JPG 657.47 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Strava
STRAVA.JPG
STRAVA.JPG 35.07 KiB thumb_up0thumb_down

Felt_so_za_omBudmerPilaSklenaHutParinamajdanZabite_astaBaho_.gpx [1.44 MiB] Zobraziť na mape

02.07.2018 - 17:45:34
00
Najpresnejsie je to prave zo zariadeni ktore maju barometer, cize v tvojom pripade je to garmin, staci sa pozriet na vyskovy profil a je hned jasne ze prave tych 780 je realnych, nahrany zaznam pomocov mobilu cez stravu a ine bludy je uplne mimo, niekedy to hodi aj 200% navise, co vidis v tvojom pripade. Takze ver svojmu garminu.
Staci si na strave pozriet nejaky vyjazd ktori isli viaceri spolu, ja som tak pozrel jedneho brazilcana co je v clube MTBiker a dost casto jazdi s kamosmi pokope aj 10 kusov a stale mal brutalne vyskove metre (1500vm) a vyskovy profil rovinaty a mal zaznam z Iphonu (v popisku vzdy pise akym zariadenim bol urobeny zaznam) a nasledne som si pozrel inych co isli s nim, tak ty co mali garminy tak mali takmer totozne okolo 200vm. A to uz je riadny ulet
02.07.2018 - 19:37:36
01
Ok dik len k tej STRAVE to bol prenesený údaj z Connect Garmin nie z mobilu.
02.07.2018 - 20:14:54
00
tak ako strava ak ma v systeme podporovane zariadenie tak hodi vysku tu co nameral pristroj, no ak ho v zozname nema tak to prekalkuluje cez mapovy podklad, preto je tam väcsinou uz odchylka a vzdy prida. Ale tebe na stravu neda presne ten udaj co mas v tachometri? by som povedal ze garmin 800 bude v podporovanych zariadeniach.
02.07.2018 - 20:17:33
00
Ak máš garmina 800, máš barometer. Netreba robiť nič, hlavne neklikať na "Elevation," resp. "Nadmorská výška" (na obrázku hore), čo spôsobí nezmyselný prepočet od stravy.
02.07.2018 - 20:22:55
01
kava áno presne to som urobil ale neprepocitalo to hneď až keď som odišiel a vrátil sa naspäť.
mireq áno údajne z Garminu sú stále odlišné od Stravy. Nie moc ale toto je k.revsky rozdiel. Ale diky viem čo nemám už klikať . :) A čo sa týka tých map tam sú tiež veľké rozdiely. Prečo?
02.07.2018 - 20:30:37
00
Kazdy mapovy server obsahuje aj relief a prave na presnosti toho reliefu zavisi vypocet nastupanych metrov, preto su tam rozdiely lebo kazdy ma iny zdroj, skus nahodit gpx prave tu na mtbiker, ten mi pride na tom celkom dobre.
02.07.2018 - 20:48:13
00
Skusim ale az zajtra . Subor mam v robote.
02.07.2018 - 20:53:55
00
Hm teraz som klikol v mobile na subor co som tu daval vyššie a je pod fotkami a on ho otvoril v Connect Garmin a ukazal 1067 vm
02.07.2018 - 20:57:39
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up