Ja by som dal highrollera. Zadný DHR by dával zmysel dopredu keby si bol zjazdár alebo súťažný endurista, alebo jazdil agresívne lebo ten ma výhodu tých priečnych štupľov ak si dobre pamätám tak dobre sa s ním brzdí vpredu. Či?
18.06.2019 - 11:27:48
01
Rozdiely ktore mnohi citia v DHF vs DHR2 vpredu su casto placebo, a casto skor 2C vs 3C zmesou. DHR2 ma sirsie stredne stuple ("padlovity" dizajn), bude teda lepsie brzdit v priamom smere, rychlejsie chyti pri naklone do zakruty ale aj rychlejsie pusti kedze bocne stuple nevie zatazit az takou silou. S rovnakeho dovodu bude o nieco horsie drzat na mokrom obzvlast v naklone.
Ale tie rozdiely budu pre ne-profesionala mozno az nepozorovatelne, cista teoria, ziadny den & noc ako su niektori sami seba schopni presvedcit. Ked pozeram kto ma v ramci DH pohara DHF/DHR2 a DHR2/DHR2 takto vyzera byt skoro az zalezitost vkusu alebo je ten predny tak zostrihany ze je to uplne iny dizajn.

Rozdiel vo valivom odpore je medzi nimi na prednom kolese zanedbatelny.

Ardent je vpredu dobry skor na zabitie na trailovom biku.

Ad High Roller2, ten je podla mna v portfoliu Maxxisu len zo zotrvacnosti. Jeho nazov sice posobi ze ma byt rychlejsi, ale objektivne nie je oproti DHF/DHR, a ani nerobi nic lepsie nez tie spominane. Ani ho v podstate nevidim nikoho jazdit na poharoch a ziadne znacky ho uz nespeckuju ako OEM.
Jedine ze by si velmi specificky rad driftoval na suchu prednym.
18.06.2019 - 11:43:23
01
Dublinboy Ani jedno z toho veru nie som. Ale ten HR je už hmotnostnej tam kde DHF. To sa mi už zdá moc.
JurajTalcik Pekný príspevok. Daj mi aj nejaké odporučenie.
18.06.2019 - 11:54:39
00
JurajTalcik ja ho jazdím ten HRII v kombinácii s SS a na bežné terény mu nemám čo vytknúť. Takze za mna subjektívne super a lepšie ako HD na prednom.

A oproti NN asi čokoľvek typu týchto plášťov je lepšie. Aj keď osobne by som šiel do inej značky (Michelin, Conti, Schwalbe).
18.06.2019 - 13:58:27
00
Este dodam, ze mne ide skor o spolahnutie sa v malej rychlosti v narocnejsom terene, skor ako o grip pri max rychlosti. Co Fat Albert? Hmotnost super.
18.06.2019 - 14:10:44
00
pozri na kombináciu Hans Dampf dopredu a NobbyNic dozadu...agresívnejší setup MagicMary dopredu a HD dozadu...
18.06.2019 - 14:14:47
02
Hmostnostne su HD a NN na tom velmi podobne. A kedze sa HD robi predny aj zadny, tak ak Schwalbe, tak skusim otestovat asi takuto kombinaciu.
Edit. Blbosti pisem, nie HD, ale FA.
18.06.2019 - 14:16:57
01
FA predny je velmi fajn plast (zadny nahodim az na zle pocasie) - rychly, vcelku lahky a odolny, drzi to velmi fajn na take moje prdkanie so 140mm bikom po vsetkom moznom
18.06.2019 - 15:32:11
00
Dublinboy napísal:
JurajTalcik ja ho jazdím ten HRII v kombinácii s SS a na bežné terény mu nemám čo vytknúť. Takze za mna subjektívne super a lepšie ako HD na prednom.

A oproti NN asi čokoľvek typu týchto plášťov je lepšie. Aj keď osobne by som šiel do inej značky (Michelin, Conti, Schwalbe).


Jasne, ja som nemyslel ze HR2 je zly plast, ani nahodou. Ale nema objektivne moc dovod si ho kupovat oproti DHF/DHR2. Ak aj je v makkej suchej pode (coho tu zas tolko nemame) o nieco lepsi ako DHF, takto na 95perc. bezny aj velmi dobry jazdec asi nepozna.
Cize kto ho ma a je nan zvyknuty, nic s nim neni, ale jeho dizajn sa (aj pri WT verzii) nijak od 2011 nezmenil a DHF/DHR2 robia vsetko to co on a este o nieco lepsie ak sa vezme suhrn vsetkych vlastnosti.

Tak DHF/DHR2 je kategoria MagicMary/E13 TRS/et... na to sa HD/NN a ine prechodne plaste nehrabu v gripe.

SS vzadu vysoko kvitujem. Podla mna sa ludia boja kvoli vahe a valivemu odporu dat dopredu poriadny drapak a potom im to tolko nedrzi, drzia vahu nad zadnym kolesom, tam si nasledne daju zbytocny drapak. Valivy odpor vpredu nie je ziadna tragedia, tym ze si niekto da dopredu napr. HansDampf alebo NobbyNic miesto DHF/Magic Mary v podstate nic na rychlosti neziska, iba strati grip v zakrute.

Moje odporucanie je kupit si daco podla sympatii. Tu si kde kto raz kupil Schwalbe co sa mu rozpadol a nasledne si mysli ze to je zla znacka, alebo si kupil tenke boky a nasledne vyhlasi ze vsetky plaste znacky sa trhaju aj ked maju 5 typov bocnic na vyber,.... uplne sumafuk to je kto to vyraba.
Maxxis DHF/DHR2, Magic Mary, E13 TRS, Bontrager S5, Spec Butcher... na ziadny sa nebude dovot stazovat.
18.06.2019 - 16:20:24
03
FA jazdim cca od oktobra a zadny uz je hotovy, pritom spevneny povrch jazdim iba minimalne. Na zaciatku to bol fascinujuci drziak na oboch kolesach ale vzadu sa rychlo zodrel. Mimochodom ma niekto tip cim ho nahradit ? 27,5 x 2,35 ...
18.06.2019 - 18:08:15
00
https://www.youtube.com/watch?v=InjKA33qe58
minimalne na predne pre mna jednoznacný favorit vo verzii exo+,uz len cakat na naskladnenie
18.06.2019 - 21:05:24
00
S Onza plasstami ma niekto skúsenosti? IBEX?
19.06.2019 - 17:26:20
00
Ahojte, môžem liať mlieko cez ventil alebo nedoporucujete? Ventil Continental a tmel No tubes Quart Race.
20.06.2019 - 17:01:11
00
Ten tmel ma veľké čiastočky, takže cez ventil nie.
20.06.2019 - 17:24:26
10
Recon v predu a Recon Race vzadu...jazdí to tak niekto?
23.06.2019 - 17:04:38
00
keyboard_arrow_up