Ale chápete ten princíp? je absurdné aby som ako poškodený na tom prerobil čo len jedno euro ak chcem mať veci v pôvodnom stave ako pred nehodou. Dudo má asi pravdu, najmem si advokáta nech to dá na súd ak mi nevyplatia plnú sumu nového biku + príslušenstva ako sú pedále, svetlá a GPS cyklonavigácia. Neznášam keď ma niekto chce vedome ošmeknúť.
27.03.2020 - 22:12:18
00
no nechcel som byt na neho az taky tvrdy, ani pri aute ked mu niekto posle 10r golf do totalky, nedostane peniaze na novy najnovsi golf
27.03.2020 - 22:13:53
00
desertfremen napísal:
Ale chápete ten princíp? je absurdné aby som ako poškodený na tom prerobil čo len jedno euro ak chcem mať veci v pôvodnom stave ako pred nehodou. Dudo má asi pravdu, najmem si advokáta nech to dá na súd ak mi nevyplatia plnú sumu nového biku + príslušenstva ako sú pedále, svetlá a GPS cyklonavigácia. Neznášam keď ma niekto chce vedome ošmeknúť.

nechcu ta someknut, chcu ti dat to co ti patri ... a za niekolkorocny bajk ti nepatri cena noveho ... kludne si zaplat advokata, zaplatis aj jeho
27.03.2020 - 22:14:59
00
Musis zalobovat u doktorov aby si mal body, body su peniaze
27.03.2020 - 22:15:51
00
vlastoch napísal:
spravne by si mal dostat kúpnu cena bicykla v roku 2018 znizenu o hodnotu pouzitelnych zvyskov (kotuce, predstavec, prevodnik, kluky, kazeta, ...)

..a čo budem robiť s kotúčmi, predstacom, sedlovkou, sedlom, klukami a kazetou? Na čo mi budú? na bazári ich môžem predať za zlomok pôvodnej ceny, to mi nič nerieši. Ja chcem mať veci v pôvodnom stave.
27.03.2020 - 22:16:02
00
desertfremen napísal:
..a čo budem robiť s kotúčmi, predstacom, sedlovkou, sedlom, klukami a kazetou? Na čo mi budú? na bazári ich môžem predať za zlomok pôvodnej ceny, to mi nič nerieši. Ja chcem mať veci v pôvodnom stave.

pisal som "hodnotu" komponentov, nie povodnu cenu ... ale asi nevies aky je v tom rozdiel ... hodnota je aktualna cena za ktoru ich vies spenaziť ...
svet nastastie nefunguje tak ako si to laici predstavuju
a ked chces veci v povodnom stave, tak by si mal chciet presne tolko penazi, za kolko si vies v bazari kupit presne taky isty a rovnako stary bycikel
27.03.2020 - 22:18:44
00
Poviem ti to takto, mali sme i20, do sestry naburalo ine auto, nastastie sa jej nic nestalo ale buchli airbagy a predna cast bola dost na kasu. Poistovna vycislila skodu s cenou novych dielov a porovnala s priemerom ceny troch najlacnejsich takych aut co boli samozrejme nejake AAA. Vyslo jej ze skoda presahuje cenu auta = totalka. A kedze totalka tak amortizacia. Vycislili to na nejakych 5000 alebo tak nejak a v tom uz bol odpredaj vraku za cca 1300 alebo tak nejak. Auto stalo skoro 9000 a malo asi 2 roky a 36tisic km.
Je to na palicu.
27.03.2020 - 22:21:58
00
vlastoch napísal:
nechcu ta someknut, chcu ti dat to co ti patri ... a za niekolkorocny bajk ti nepatri cena noveho ... kludne si zaplat advokata, zaplatis aj jeho

:) Ešte raz. Podla zákona ako poškodený mám právo mať veci v pôvodnom stave do bodky ako pred nehodou. Pred nehodou som mal ani nie dvojročný bike v TOP stave, od nového by si ho ani nerozoznal. Ak je to totalka tak žiadam cenu nového biku. bodka. Dvojročné v TOP stave nikde nepredávajú.
27.03.2020 - 22:24:32
00
Tak ziadaj, na to mas pravo. Ale to nebude.
27.03.2020 - 22:26:59
03
scarinko napísal:
Musis zalobovat u doktorov aby si mal body, body su peniaze

mám prepúšťaciu správu z nemocnice, to nestačí?
Teraz v čase korona vírusu po lekároch teda behať nebudem.
27.03.2020 - 22:27:10
00
Nie
27.03.2020 - 22:27:37
00
este raz a pomaly: "v pôvodnom stave do bodky ako pred nehodou." je 2 rocny jazdeny bajk ... nie novy ... chces sa obohatit ... takto to nefunguje, co si ty myslis o stave bajku je irelevantne
27.03.2020 - 22:27:52
01
v tomto ma vlastoch pravdu, cenu noveho nedostanes. Ja som pisal o preplateni faktury opravy...
27.03.2020 - 22:35:01
00
vlastoch napísal:
este raz a pomaly: "v pôvodnom stave do bodky ako pred nehodou." je 2 rocny jazdeny bajk ... nie novy ... chces sa obohatit ... takto to nefunguje, co si ty myslis o stave bajku je irelevantne

OK v tom prípade nechcem peniaze ale chcem aby mi zohnali (je mi jedno kde a za kolko) presne taký istý dvojročný bicykel v TOP stave, moju velkosť rámu, proste všetko. Lepšie?
Pointa: chcem sa naďalej voziť na takom bicykli v takom stave ako som mal. Moj mi zničili a peniaze čo mi dajú na nový stačiť nebudú. Na bazári taký len tak ľahko nekúpim, tu istú veľkosť, stav, atd, môže to trvať mesiace kým na taký natrafím alebo aj roky....už chápeš?

prečo by som ja ako poškodený mal mať takéto problémy?
Preto si najmem advokáta, a ak sa budú vykrúcať s preplatením celej ceny bicykla.

Samozrejme si uplatním aj nemajetkovú ujmu (bolestné) ale to je už iná kapitola.
27.03.2020 - 22:40:01
00
scarinko napísal:
Nie

Ale v tej prepúštacej správe je popísaný rozsah zranení ktoré mi boli spôsobené (presné číslo diagnoz) tak na čo treba ešte "body"? Dá mi ich moja obvodná lekárka ked jej donesiem tú správu? alebo kto mi ich dá?
27.03.2020 - 22:44:33
00
keyboard_arrow_up