Minule som po spolocnom chodníku skúšal na pešo v ľavo, ale bol som jediný
30.03.2020 - 11:56:32
00
Je to vsade, na vsetkych asfaltksch v karpatoch
Ja uz sa nad tym ani nepozastavujem lebo je to skoda namahy. Ludia su je.bnuti. male deti to v skolke vedia po ktorej strane sa chodi.
30.03.2020 - 12:03:02
00
Treba si uvedomiť, že lesné asfaltky väčšinou nie sú viacprúdovky s krajnicami, chodci sú predbiehaní po druhej strane vozovky, takže výhoda vyplývajúca z chôdze po ľavej strane neplatí.
Keď ide vozidlo A po pravej strane, proti nemu po (svojej) ľavej strane chodec a po (svojej) pravej vozidlo B, tak 2 z 3 účastníkov (chodec a vozidlo A) musia zastať. Ak v rovnakom prípade ide chodec po pravej strane, stačí ak vozidlo B spomalí na rýchlosť chodca.
31.03.2020 - 13:35:57
00
"výhoda vyplývajúca z chôdze po ľavej strane neplatí"

ale aspon vidia, ze niekto ide oproti, a mozu sa sformovat tak, aby nezaberali prilis velku sirku asfaltky, cize ist za sebou. Pockat, nie, to by mohlo fungovat jedine tak v paralelnom vesmire :-D.
31.03.2020 - 13:46:07
06
Presne tak, v nasom vesmire chodia vsetci zasadne vedla seba. Minimalne traja idealne 4-5.
Nebudu predsa chodit za sebou, to je podradne. Vsetci su rovnocenni tak vedla seba. A top je behat zlava doprava krizom krazom.
31.03.2020 - 13:48:27
00
vacsinou s sformuju tak, ze sa rozutekaju vsetkymi smermi a utvoria chaos
31.03.2020 - 13:49:14
02
scarinko napísal:
Presne tak, v nasom vesmire chodia vsetci zasadne vedla seba. Minimalne traja idealne 4-5.
Nebudu predsa chodit za sebou, to je podradne. Vsetci su rovnocenni tak vedla seba. A top je behat zlava doprava krizom krazom.


Ale zase veď nebuď pánom tvorstva :-). Ak ide dvojica alebo trojica po chodníku, tak je úplne logické, že s chcú rozprávať a nie pochodovať ako indiáni na husom pochode jeden za druhým. Majú na ten chodník presne taký istý nárok ako ty a nie oni teba, ale ty ich nesmieš ohroziť.
Skrátka ak chcem jazdiť rýchlo, tak nejazdím po zdieľanom chodníku a ak jazdím po zdieľanom chodníku, tak nejazdím rýchlo (a používam zvonček).
31.03.2020 - 13:59:32
013
Jeden o voze, druhy o koze. Diskusia pomaly presla od chodnikov k lesnym cestam a pokial ide spravanie chodcov na nich scarinkove rozhorcenie je opravnene. Cyklista sice nema chodca ohrozovat, ale ten by zas nemal druhych obmedzovat, rozumej, neroztahovat sa po celej sirke cesty.
31.03.2020 - 14:20:47
02
Jaroh napísal:
Ale zase veď nebuď pánom tvorstva :-). Ak ide dvojica alebo trojica po chodníku, tak je úplne logické, že s chcú rozprávať a nie pochodovať ako indiáni na husom pochode jeden za druhým. Majú na ten chodník presne taký istý nárok ako ty a nie oni teba, ale ty ich nesmieš ohroziť.
Skrátka ak chcem jazdiť rýchlo, tak nejazdím po zdieľanom chodníku a ak jazdím po zdieľanom chodníku, tak nejazdím rýchlo (a používam zvonček).

Pochopis ked nebudes mat na 4m sirokej ceste kadial prejst lebo rodinka/ kamarati ide/u v jednej lajne ;)

Najblizsie beriem gopro aby som ti to nazorne ukazal
31.03.2020 - 14:43:00
00
a tak zas neprehaname. Zas ako casto musis kvoli ludom zastat? A trochu spomalit hadam nemusis tiez tak casto
31.03.2020 - 14:45:17
02
Zazil som to milionkrat a stale nechapem, ako ta to ospravedlnuje nazyvat ludmi "je**utymi"... Urcite viac chapem 4 mamicky, ktore idu s kocikom vedla seba po asfaltke na Kacin, nez cyklistu, ktory ich za to vyfuckuje.
31.03.2020 - 14:47:19
08
Scarinko, ja presne viem, o čom píšeš.
Ale skrátka ak to nie je komunikácia iba pre cyklistov, tak skrátka sa budeš musieť prispôsobiť a skrátka sa s tým bohužiaľ musíš zmieriť a vypisovanie na mtbiker to nezmení.
Môžeš ešte požiadať správcu tej či inej komunikácie, lesnej cesty, aby to nejako riešil. Môžeš sa nejako snažiť o zmeny nejakých zákonov. Môžeš sa angažovať v presviedčaní chodcov, aby nechodili po celej šírke. Ale ako starý praktik viem, že šanca sa blíži k nule a ak ti to naozaj vadí, skôr či neskôr sa začneš takým cestám vyhýbať ty a nie tí chodci :-).
31.03.2020 - 14:52:54
00
Este sa mi nestalo, ze by niekto neuhol po mojom zazvoneni. A aj naopak vzdy uhnem, ked niekto zazvoni. Ale chapem, zvoncek stoji 1€ a treba pohnut prstom. Lepsie a vlasteneckejsie je iba nadavat ;)
31.03.2020 - 15:08:47
03
Rachela Hypoteticka otazka. Styria cyklisti idu vedla seba po pravej strane cesty hore 20%-nym stupanim. Oproti, ale smerom dolu kopcom, idu vedla seba styri mamicky, taktiez po svojej pravej strane cesty, a tri mamicky, aby predisli kolizii, sa musia zaradit za svoju kamaratku, pritom cyklistov vyfuckuju. Na koho stranu sa priklonis v tomto pripade ? :?:
31.03.2020 - 15:38:21
00
ja na stranu mamiciek. Minimalne preto, ze sa slusne zaradili za seba namiesto toho aby to spravili cyklisti.
31.03.2020 - 15:42:52
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up