Pravidla su pravidla, neviem preco to skusal chalan, zeby reflex? (Podla mna by sa nemali ani klopit zakruty, pretoz nie vsetci to vedia robit dobre a casto potom padaju. Hlavne v dazdi. A ohrozuje to aj amaterov a hobikov a vobec, lebo to napodobnuju a padaju v lesoch a mestach na krizovatkach. Takze v zakrutach by mala byt povolena napr. 10 km/h rychlost, mala by byt oznacena zona pred a po zakrute. Pre istotu by maly byt zakruty vyliate olejom, a na vonkajsom obluku moze byt rovno vrece, ti co drbnu idu rovno domov vo vreci. Ani ich netreba formalne diskvalifikovat, ziadne DSQ. Jednoducho odstupili, DNF. UCI rule 666/10 for curve issues.)
26.04.2021 - 21:28:35
00
Slovinský fans museli mať na L-B-L v hlave na záverečných km miš-maš. Priať si aby sa na čelo s Pogačarom nedotiahla skupina s Rogličom alebo naopak...
My to máme o dosť jednoduchšie a na týchto pretekoch až extrémne jednoduché. Ja som ale s výsledkom spokojný - Deceuninck utrel hubu (trochu).
26.04.2021 - 21:38:04
00
scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
27.04.2021 - 00:03:56
01
Fajn zostava, len grafikovi sa tie zelene ciarky nevydarili
27.04.2021 - 00:10:29
04
maly Sagan :)

thumb_up0thumb_down
27.04.2021 - 00:25:45
010
marano napísal:
Slovinský fans museli mať na L-B-L v hlave na záverečných km miš-maš. Priať si aby sa na čelo s Pogačarom nedotiahla skupina s Rogličom alebo naopak...
My to máme o dosť jednoduchšie a na týchto pretekoch až extrémne jednoduché. Ja som ale s výsledkom spokojný - Deceuninck utrel hubu (trochu).


Ja mám zenu zo Slovinska a práve sme tu, takze aj LBL sme sledovali tak, ze oni cez ich statny TV a ja po madarsky cez ESPlayer. Taká rivalita, ako je vo futbale, nie je. Tam bud fandis Olymp. Ljubljane, alebo NK Mariboru, ostatné tímy sú v lige len do poctu.
Co sa tyka cyklistiky, no tam majú na vyber: Okrem Roglica a Pogacara intenzivne kazdy sleduje aj ostatnych borcov, vo World Tour sú dokonca sedem Slovincov, v novinách vzdy pisu aj o CT-tímoch Adria Mobil a Gusto Santic.
Pre nich Roglic je robot bez emócií ale najlepsi na svete, Pogacar je vacsi frajer, on je ich ludovy hrdina. Ale to sme si vsimli aj my.
27.04.2021 - 11:31:26
05
Volodja napísal:
UCI president David Lappartient explained why the rules would be enforced while announcing sweeping changes to improve rider safety, saying in February, "We banned the (super-tuck) positions because the riders explained it can give up to 14 per cent benefit and if you don’t use it at the top of a mountain, you can be left behind."
Teda podla toho co tvrdi UCI, za zakaz super-tuck sa zasadili samotni jazdci (ktori neovladaju super-tuck), aby im super-tuck typci neutiekli v zjazde...


V principe tak nejako som to ja aj chapal. Supertuck nie je nebezpecny pre zjazdujuceho jednotlivca, ale v baliku je to velky risk, preto to ani jazci v baliku radsej nerobili. Tym padom mali problem stihat. Ak by ale tento trend pokracoval, skor ci neskor by zacali niekto v baliku robit a je nieco ine rozbit peloton v 50km/h jazde ako v 80km/h zjazde. Proste zakrocili skor, nez doslo ku padu, o ktorom by sa este asi roky rozpravalo. Jednoznacne to ubralo z atraktivity pretekov a chapem, ze je to pre mnoho ludi nezmyselne rozhodnutie ale ja tam logiku vidim. Idealne by bolo, aby tuper-tuck mohli robit iba jazdci mimo balika, ale take pravidlo by bolo v podstate nevynutitelne. To je moj nazor.
27.04.2021 - 16:48:28
00
yojo napísal:
V principe tak nejako som to ja aj chapal. Supertuck nie je nebezpecny pre zjazdujuceho jednotlivca, ale v baliku je to velky risk, preto to ani jazci v baliku radsej nerobili. Tym padom mali problem stihat. Ak by ale tento trend pokracoval, skor ci neskor by zacali niekto v baliku robit a je nieco ine rozbit peloton v 50km/h jazde ako v 80km/h zjazde. Proste zakrocili skor, nez doslo ku padu, o ktorom by sa este asi roky rozpravalo. Jednoznacne to ubralo z atraktivity pretekov a chapem, ze je to pre mnoho ludi nezmyselne rozhodnutie ale ja tam logiku vidim. Idealne by bolo, aby tuper-tuck mohli robit iba jazdci mimo balika, ale take pravidlo by bolo v podstate nevynutitelne. To je moj nazor.

Jop. Mohli by ale aspon upravit to pravidlo tak, ze ak je jazdec sam v uniku (alebo za pelotonom), tak si moze pomoct supertuckom, alebo imitiaciou casovkarskej pozicie s predlaktim na rajdach. Vacsina nezainteresovanych divakov najma v TV fandi prave jazdcovi z uniku v nerovnom boji proti pelotonu a takto prichadza ludovy hrdina o dve zbrane. Inak niekde som este cital, ze jazdci mali moznost tieto zmeny pravidiel pripomienkovat, ale tak neurobili.
27.04.2021 - 16:57:21
00
Hmm
https://www.facebook.com/348363448573409/posts/3878254565584262/
27.04.2021 - 18:03:39
00
Peter v prológu iba 2 sekundy za Tony Martinom :y:
27.04.2021 - 20:21:49
00
V tychto kratkych casovkach max 10km zvykol byvat dobry. Ma v nich aj nejake vitazstva, ci skalpy Dennisa, Cancellaru a mnohych dalsich expertov na boj s chronometrom.
27.04.2021 - 20:42:11
00
Ale v kopci celkom dosť stratil v porovnaní s rovinou. Aj sa mi zdalo v cieli, že tam je nejaká grimasa akoby mu to dalo celkom zabrať. A jemu práve kratšie kopce nerobievali problém. Uvidíme...
27.04.2021 - 22:35:51
00
yojo napísal:
V principe tak nejako som to ja aj chapal. Supertuck nie je nebezpecny pre zjazdujuceho jednotlivca, ale v baliku je to velky risk, preto to ani jazci v baliku radsej nerobili. Tym padom mali problem stihat. Ak by ale tento trend pokracoval, skor ci neskor by zacali niekto v baliku robit a je nieco ine rozbit peloton v 50km/h jazde ako v 80km/h zjazde. Proste zakrocili skor, nez doslo ku padu, o ktorom by sa este asi roky rozpravalo. Jednoznacne to ubralo z atraktivity pretekov a chapem, ze je to pre mnoho ludi nezmyselne rozhodnutie ale ja tam logiku vidim. Idealne by bolo, aby tuper-tuck mohli robit iba jazdci mimo balika, ale take pravidlo by bolo v podstate nevynutitelne. To je moj nazor.


no ja v tom praveze logiku nevidim, preco by peloton musel stihat? to ako keby sa solo jazdec v uniku stazoval ze nestiha pred pelotonom, lebo oni mozu striedat a ist v haku...
rovnako nebezpecne je aj to ak by dakto zacal nebrzdit v zjazde aby dobiehal dakoho. tiez moze sepalit pol balika ked sa vytrepe. proste ak dakto zacne v zjazde robit blbiny ktore neustoji, tak sepali balik. je jedno co to bude. to by museli zakazat komplet zjazdy aby to bolo bezpecne :)
27.04.2021 - 22:54:11
00
capulo Zamienas pricinu a dosledok. Oni nemaju problem s tym, ze peloton nestiha, ale s tym, ze ak to nie je zakazane, casom to jazdci zacnu praktizovat aj vo vnutri pelotonu a to je to, comu sa UCI snazi predist.

Tu druhu cast som nepochopil, ale porovnavat a argumentovat brzdenim nie je vhodne. Ano, je to nebezpecne, ale nikto predsa umyselne nebrzdi. Navyse brzdenie spomaluje, tj taky jazdci automaticky idu v zjazde automaticky na chvost. Vsetci jazdci sa znazia vyuzivat brzdy co najmenej. Ide proste o techniku, ktorej sa jazdci snazia zbavit, nie ju ziskat. tj riziko takych incidentov nebude v buducnosti stupat. Pri super-tucku je to presne naopak, ak chces vyhravat, budes ho pouzivat co najcastejsie.
28.04.2021 - 02:01:06
00
ak by to bolo tak, mohli (a vedeli by) to zakazat len v pelotone (skupine viac ako X jazdcov)
28.04.2021 - 05:59:50
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up