Neviem presne Miloš tie čísla. Každopádne tie tabuľky sú pomerne nové a vidíš ich aj na popise tej trasy na Starhrad. Aj keď neviem prečo niekto dá trasu na Starhrad a potom do reportu napíše, že vlastne môžete kľudne ísť aj na CHPS len je to náročná somarina. Majú v tom dosť bordel. Ale ako som spomínal na chate asi pred rokom zmizli aj informačné tabuľky s rôznymi zákazmi vrátane zákazu bicyklov.

Keby som tu mal jazdiť len po tom čo je legálne, tak v okolí ZA nemá vlastne zmysel sa venovať MTB a na cestu medzi autá ma tu nikto nedostane. Ale neznačené (asi ilegálne) trasy sú tu špičkové :)
28.11.2021 - 15:49:31
00
branomelis napísal:
...Aj keď neviem prečo niekto dá trasu na Starhrad a potom do reportu napíše, že vlastne môžete kľudne ísť aj na CHPS len je to náročná somarina. Majú v tom dosť bordel...

Odporúčať môžu, lebo je do lege artis jediná legálna trasa pre cyklistiku na CHPS bez ohľadu či je tam nejaké C alebo nie (nie všetky legálne cyklotrasy v národných parkoch majú C značenie)
28.11.2021 - 17:26:30
00
branomelis ešte tak uvažujem, že CHPS je asi jediná ľahko prístupná vysokohorská chata (rozumej, že na ňu vedie diaľnica po ktorej by obrazne vyšiel hore aj superšport, ak si odmyslím úplný záver) na ktorú sa legálne de facto na biku nedostaneš, lebo jediná legálna cesta na chatu je aj pre vysokotrénovaného cyklistu nevyšliapateľná (myslím, keď ani Imro tadiaľ hore nechodí :)). A to len preto, že na tej "diaľnici" niekomu vadia cyklisti. Lesníkom, ktorí ťažia v národnom parku? Ochranárom, pre ktorých je to cesta hodná najvyššieho stupňa ochrany?
28.11.2021 - 23:28:34
00
https://blog.sme.sk/drahovsky/auto-moto/zakon-o-bocnom-odstupe-medzi-vozidlom-a-cyklistom-dopadol-ako-na-slovensku neriešim okecy, ako sa tie pozmeňovacie návrhy dostali do parlamentu, ak je to pravda, je to fakt dosť pofidérne

Ale čo som chcel, na body 1) až 3) som sa aj tu pýtal a nedostal som žiadny odpoveď. Bod 4) nebol nikde spomenutý, že došlo k takej zmene (neviem, či to platí všade, alebo len na tej bicyklovej ceste). 6) zákaz parkovania áut na chodníku súhlasím. Problémom ostáva, že tam môžu legálne parkovať kolobežky, motorky, bicykle (všetky verzie) a nemusia nechávať 1,5m odstup. Už teraz s tým je koľkokrát problém, keď Bolt kolobežky, či tie elektrické skútre blokujú veľkú časť chodníkov, hlavne keď je užší. Z 7) súhlasím, ale zase otázka, ako sa bude cyklista správať na chodníku.

Súhlasím s ním, že celé to je zase šité horúcou ihlou a je to robené na slovenský spôsob, odsúhlasili sme a potom zistíme, že to má chyby. A ideme novelizovať novelu, lebo sa to nevie spraviť poriadne.
29.11.2021 - 06:52:29
10
Horúcou ihlou? Tie návrhy sú na stole už roky, konkrétne paragrafové znenie sa chystalo najmenej mesiac a napriek tomu, že išlo o poslanecký návrh, tak bolo - nad rámec náležitostí poslaneckého návrhu - prerokované s ministerstvom vnútra a policajným prezídiom a nimi aj odsúhlasené ... Žiadna horúca ihla, iba ďalši krok v niekoľkoročnej práci.
29.11.2021 - 06:59:52
03
Jaroh, áno, horúca ihla a nedotiahnuté. Máme nový termín "bicyklová cesta". Ak to je v pláne už roky, tak sa dozviem, aké pravidlá na nej platia? Lebo už v ten deň, ako sa to odsúhlasilo, som sa na to pýtal a nedostal som odpoveď. Lebo nikto evidentne nevie. Máte šancu mi na tú otázku odpovedať.
29.11.2021 - 08:09:06
00
Je to presne uvedené v danom doplňujúcom návrhu, link je tu niekde vyššie, nechce sa mi to hľadať. Treba čítať relevantné zdroje, nielen články v médiách a na blogoch.
Nie je tam nič nedotiahnuté, každé slovíčko tej novely bolo podrobne prežuté a zasadené do súčasného právneho rámca.
29.11.2021 - 08:29:24
02
To pises o tych pozmenujucich navrhoch priamo v NR tesne pred hlasovanim ? Si snad robis prdel tymi svojimi komentarmi ...
29.11.2021 - 08:54:26
01
V čase keď som sa pýtal, tak to tam nebolo, muselo sa to doplniť neskôr, bola tam len zmena s 1,5m, resp. 1m odstupom.

Na začiatok, ako zistím, že to je bicyklová cesta? Ako vyzerá značka?
2) rýchlosť 30km/h je určená pre všetky vozidlá, aj cyklistov teda. Očakávam, že sa bude dodržiavať a Polícia SR to bude kontrolovať
4) ak je dopravnou značkou umožnená jazda na bicyklovej ceste vodičom vozidiel (chýba motorových, teda takto sa to týka všetkých vozidiel), cyklisti majú pred nimi prednosť, pričom ich nesmú ohroziť a predchádzať ich môžu len pri dodržaní bočného odstupu najmenej 1,5m (bočný odstup 1,5m pri predbiehaní sa týka všetkých vozidiel, keďže tam nebolo spomenuté motorových vozidiel, teda aj cyklista, kolobežkár na odrážacej kolobežke musí dodržať minimálne 1,5m odstup. Teda v momente, keď budú široké pruhy 1,25m alebo 1,5m a v jednom pruhu pôjdu na celú šírku cyklisti, nemôžem legálne predbiehať ani na bicykli)

Takže áno, je to diletantská robota. Navyše klamete, keďže o tých poslaneckých návrhoch sa nikdy predtým nerokovalo a ocitli sa na stole tesne pred hlasovaním. Nikde sa to nespomínalo, nikde sa to neuvádzalo.

Prílohy:

IMG_20211129_084016.jpg
IMG_20211129_084016.jpg 89.8 KiB thumb_up-1thumb_down

29.11.2021 - 09:08:56
00
Pozri, je mi úplne jedno, že sa nevyznáš v odborných veciach a napriek tomu vypisuješ na internety. To je tvoja vec a tvoja vizitka, máš na to právo, ktoré (niekedy s pobavením) rešpektujem a niekedy ti (tiež s pobavením) aj odpoviem.
Ale aby si ma verejne obviňoval, že klamem, to je cez čiaru a nemám potrebu s takým človekom komunikovať.
29.11.2021 - 09:17:22
02
milos21

Tak sme dokecali o tej našej CHPS a nepodarilo sa zaujať témou MTB a jeho legálnosť v lese. Ako vidíš na 40 stranách diskusie je zaujímavý odstup 1,5m a s ním súvisiace problémy 🙄🙄
29.11.2021 - 09:17:31
00
Jaro s Janom, nejdem sa vam miesat do vzájomného nezmieritelneho hrkutania, len ze v odseku 4 (tu skopirovanom, neviem a ani nejdem hladat ako vyzera finalna verzia) naozaj chýba slovicko motorovych (a podla kontextu/logiky/ducha zakona tam ma byt).

Snad (?) sa nejakou dalsou novelou novely dosiahne lepsi stav. /Koniec irónie
29.11.2021 - 09:41:23
02
Jaroh, prosím, určite existuje zápisnica o tých poslaneckých návrhoch, kedy sa prerokovávali a kde sa prerokovávali a s kým sa prerokovávali aj na Ministerstve vnútra aj na Polícii SR.
1. prerokovanie zákona o odstupe bolo 19.10.2021 a bolo tam len to doplnenie 1.0m resp. 1.5m nič viac
2. prerokovanie zákona bolo 24.11.2021. Tie návrhy sú na stole už roky? Ako to, že o nich skoro nikto nepočul. Ako to, že sa neobjavili už 19.10.2021? Paragrafovo sa to riešilo viac ako mesiac mesiac predtým (vaše slová), ako je možné, že poslanecké návrhy boli dodané tesne pred 2. prerokovaním zákona? Medzi 1. a 2. prerokovaním zákona a následným schválením ubehlo 36 dní.
29.11.2021 - 09:43:31
01
v kontexte tejto aj iných tém ako korona, politika, ..., je chyba zámerná a je dôsledkom toľko spomínanej hybridnej vojny :P
29.11.2021 - 09:45:09
01
Marli, v pôvodnom návrhu bolo "iných vozidiel", niekde v procese prípravy to vypadlo, neviem, či úmyselne alebo nie. V kontexte ostatného textu je jednoznačné, že sa to netýka bicyklov, ale hej, škoda, že to vypadlo, bolo by to jednoznačnejšie.

EDIT: Tak som sa práve dozvedel, že to "iných" vyhodili legislatívci na ministerstve vnútra, lebo že je to nadbytočné slovo. Asi vedia, čo robia ...
29.11.2021 - 09:51:29
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up