PINY Nechaj ich, nahodou ja som tu po dlhsej dobe pozrel a bavim sa dobre ;-) Prilozim pod kotol a hlasujem za typicky vytrvalostny “diesel trening” :lol: Zhruba prvu polku, tipujem podla profilu po otocku sa ti darilo drzat rovnomerny vykon, po otocke sa zmenil vietor, dochadzalo ti alebo uz bola zima a si sa viac ponahlal tak vykon omnoho viac kolisal, no stale si isiel viac menej to iste, mozno teda s malo vyssim priemerom. Netreba opominat tep, ktory viac menej plynulo stupa bez vyraznych spiciek co je typicke pri plynulej vytrvalostnej jazde. A ze je teda dost vysoky… Tolko moja teoria, pod do toho humurom sebe typickym :-D
07.01.2022 - 19:46:27
27
Hlavne netreba opomínať že rozdiely priemerných výkonov o 80 W pri viac minútových trvaniach počas tréningu, rozdiel v hodinových trvaniach priemernych výkonov 206 a 220 W neni konštantný výkon. Si dostal zopár šerdečiek aj palcov nahor umelecký dojem ta asi máš ,,pravdu,,. :D


Naposledy upravil ivan dňa 07.01.2022 - 20:09:19, celkovo upravené 1 krát.

07.01.2022 - 19:59:33
00
pokial nebude udaj o tlaku vzduchu tiez sa priklanam k diesel treningu
07.01.2022 - 20:09:04
01
hlavne sa neprikloň až velmi - zemská prítažlivost je sviňa :D
07.01.2022 - 20:10:45
00
este som v norme do 20 kuskov som ok
07.01.2022 - 20:16:59
01
Ivan, v popise na strave máš že zóna 3. Niesom na to odborník, ale načo je dobry taký dlhy tréning v zóne 3?(teda okrem mentálneho tréningu). My bežci sme toto volali sivá zóna. ?
07.01.2022 - 20:31:15
00
Dačo som tam do popisu musel uviesť a vlastne ani nemusel. Z3 je len priemer celého 2:36 hodinového tréningu. V skutočnosti tam bolo viac a nie úplne krátku dobu trvajúcich rozdielnych výkonových zón ako si mohol vidieť v grafe z TrainingPeaks. Šedá zóna a podobné drísty co niekoho napadli je vnútorný stav organizmu počas záťaže /laktát, pulzy, .../. To čo som šiel predvčerom nebol mentálny ale fyzický tréning /podaný určitý wattový výkon/. Mentálny tréning je iné. Tento menej polarizovaný tréning bol dobrý na zvýšenie fyzickej výkonnosti. Predvlani bola moja výkonnosť 2,6 W/kg, vlani 2,7 pri ročnom objeme tiež 12 000 kilometrov, dve a pol hodinovom priemere na jednu aktivitu. Tento rok je 2,8 W/kg pri rovnakej priemernej dobe trvania aktivity a rovnakom predpokladanom objeme 12 000 km za rok. Samozrejme nebudú všetky tréningy trvať rovnakú dobu a nebudú konštantným výkonom ako to tu zbagatelizovala Kristina. Budú kratšie aj dlhšie ako dvoj a pol hodinové, ich priemerné výkony budú rozdielne a aj v rámci jednotlivých tréningov nebudú výkony konštantné. Len celková výkonnosť bude o 0,1 W/kg vyššia ako predchádzajúci rok.
07.01.2022 - 20:51:59
00
PINY napísal:
Dnes som bola na teste výkonnosti v LM. Odporúčam ?? Dozviete sa faaaakt veľa ?

uff AP pri 3.7mmol laktatu a ANP pri 7.1(!).... ojooooj

PINY napísal:
Človek aj ľutuje, že si ide v kľude pri káve prečítať nejakú tému na fóre. Kam nakuknem, tam sa len hádate. Moje deti v družine a to ich mám 27, je balzam na dušu. Chcem si prečítať niečo k veci, skúsenosti iných, debatu dospelých ľudí, ktorí majú vecné pripomienky, pozrieť pekné fotky z výjazdov, ale zatváram prehliadač s pocitom, že radšej tu vôbec nechcem chodiť :(

na tomto fore uz dobre bolo...

ivan je stale dumbo co citi potrebu kazdeho presviedcat o tom aky je dobry :)
08.01.2022 - 01:26:07
00
Hosť napísal:
Ivan, v popise na strave máš že zóna 3. Niesom na to odborník, ale načo je dobry taký dlhy tréning v zóne 3?(teda okrem mentálneho tréningu). My bežci sme toto volali sivá zóna. ?

Ivan kedze svoje zony ani len netusi (ci uz pulzove alebo wattove) tak je tato otazka na neho relativne zbytocna.
v kazdom pripade oldies but goldies (sice starej ale aj tak zaujimavej) vseobecnej teorie - seda zona nie je cela 3ka.
Šedá zóna (Full ahead!), ale někdy také „pásmo nikoho“ nebo oblast setrvalého stavu, je právě tou nejvariabilnější zónou celého systému. Dala by se vymezit jako oblast 5 – 7 tepů pod dolní hranicí zóny anaerobního prahu. Charakteristickou hladinu laktátu ale nemá a to je jeden z důvodů, proč se od jejího samostatného vytýčení v poslední době ustupuje. Právě v této oblasti je totiž laktátová křivka vůbec nejvíce závislá na trénovanosti. U dobře aerobně připravených závodníků se v oblasti téměř celé případné šedé zóny laktát pohybuje okolo 2 mmol/l, aby pak během několika tepů vystřelil k anaerobnímu prahu. Tady fakticky nemá cenu tuto zónu zvlášť vymezovat, protože bychom závodníka připravili o cenný prostor k tréninku intenzivní a silové vytrvalosti. Význam oblast nabývá u začátečníků. U těch se hladina laktátu v poměrně širokém pásmu pohybuje mezi 2,5 a 3 mmol. Pro ně má „pásmo nikoho“ velký význam jako určitá ochrana před přetrénováním, a to zejména na jaře. Předpokládá se totiž, že aerobní systémy jsou už stejně zatíženy a tedy trénovány jako v nižší zóně intenzivní vytrvalosti. Příměs anaerobní práce je přitom dost veliká na to, aby s sebou nesla nežádoucí účinky ve formě drobných poškození a současně nedostatečná pro rozvoj anaerobních systémů. Jinými slovy – za riziko poškození nedostaneme žádný zisk navíc ve formě lepší trénovanosti. Proto by se měl zejména začátečník práci v této oblasti vyhýbat a trénovat nad a nebo pod ní. Pro silniční závod je to naopak oblast velmi výhodná, protože poskytuje relativně vysoký výkon při nízké spotřebě kritických sacharidů a snesitelné svalové únavě.

eg ak mas 15pulzovu z3 (87-95% LTHR) tak len hornych 7 z nej je nie uplne idealnych(podla citovaneho)...
08.01.2022 - 02:03:04
01
Zóny máš také aké si ich urobíš. Co Stax vobec netuší. Podstatné je zlepšovanie výkonu nie tvoje drístanie o zónach, LTHR, ... Daj, co si za tie tri roky, dnes trénoval, o kolko si zlepšil tréningami svoj výkon. Toto je téma tvoj Dnešný tréning - nie mudrovanie o cudzích zónach, LTHR, výkonoch. Piny, aerbilly, ja sme tu dali svoje tréningy a ak nedáš ty svoje tak si mimo témy, off topic, ... Co Stax tiež ani netuší. Táto téma je pre tých co majú potrebu dat sem svoj Dnešný tréning. Nie nesprávne bagatelizovať, hejtovať cudzie, že ich napríklad idú konštantným výkonom ked ich konštantným výkonom nejdu, potom odbočiť k zónam, LTHR - ale opäť len teoreticky - k cudzím hoci o svojom výkonovom progrese ani netušia. Už ked spomínaš moje zóny nie svoje. Pred tromi rokmi si sa tak pesimisticky vyjadril, že výkonom pôjdem už len dole. A nakoniec je to opačne - každý rok mám väčší výkon a dole si šiel ty. By si mohol pochváliť. Ked tak dobre vieš, že ivan netuší aké má nejaké zóny. :D Lebo to, že má furt vyšší netuší ale veľmi dobre vie. :D A výkon čo jazdíš - to sú práve tie zóny. Na aké zóny si ten výkon rozdelíš a kolko ich bude je úplne jedno. Podstatné je, že je furt väčší.
08.01.2022 - 02:58:29
00
... a pri to m stačilo napísať "Ok, skúsim to nabudúce inak aby bol rozdiel medzi AVG Power a Normalized Power väčší a porovnám".
Môj včerajší tréning na gravel bajku. AVG Power 136W Normalized Power 161W

Prílohy:

strava-activities.png
strava-activities.png 186.57 KiB thumb_up0thumb_down

strava-activities-6486122704-analysis-2022-01-08-09_26_03.png
strava-activities-6486122704-analysis-2022-01-08-09_26_03.png 139.09 KiB thumb_up0thumb_down

08.01.2022 - 09:39:13
01
ivan napísal:
Táto téma je pre tých co majú potrebu dat sem svoj Dnešný tréning. Nie nesprávne bagatelizovať, hejtovať cudzie, že ich napríklad idú konštantným výkonom ked ich konštantným výkonom nejdu, potom odbočiť k zónam, LTHR - ale opäť len teoreticky - k cudzím hoci o svojom výkonovom progrese ani netušia.

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: stale vo forme :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

za tie roky si si urcite vsimol ze o svojej vykonnosti zvyknem mat prehlad ked to pre mna ma zmysel. za skonceny 4tyzdnovy blok +13w na FTP. konkretne treningy su na strave :)
08.01.2022 - 11:07:08
00
So staxom by mohla byt tato tema opat zaujimava (domyslite si Jacksona s pukancami) ]:)
08.01.2022 - 11:15:03
02
hadzat perly ivanovi malo chvilu svoje caro. sila jeho firewallu bola a pozeram ze stale je absolutne fascinujuca :D
08.01.2022 - 11:30:14
03
Inak toto je zaujimava tema a ako vzdy ma kazdy svoju pravdu. Ono to bude tym, ze pre kazdeho cyklistika znamena nieco ine. Moj dnesny dieslovy trening na trenazeri.
Zony vykonu po covide budu samozrejme inde, ale teraz nema zmysel robit FTP test.
Dnes som sa snazil jazdit okolo 130 tepov

Prílohy:

2022-01-08 (1).png
2022-01-08 (1).png 82.85 KiB thumb_up0thumb_down

2022-01-08 (2).png
2022-01-08 (2).png 38.52 KiB thumb_up0thumb_down

08.01.2022 - 11:44:51
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up