flambovana na cognac-u s jablckami
17.05.2022 - 17:14:50
00
pasteta z pecene, v tom brandy, cibulka, mixnut
17.05.2022 - 17:27:28
00
iron.hide napísal:
aky pripravok je dobry na slachy? bolia ma casto achilovky, a uz dlhsiu dobu obe zapestia. Takze nejaka vyziva na slachy by mi asi pomohla...
Viem ze to mam vsetko pretazene z dlhodobej jednotvarnej zataze, tak ale jazdit kvoli tomu neprestanem.
Mate nejaky tip? dakujem
--nieco z tohto napriklad?
https://www.mall.sk/pripravky-na-slachy



bol som dnes v lekarni a pytal som sa na nejaky kolagen na slachy. Pracovnicka mi povedala ze pokial ma to furt neboli, tak mi staci prevencia - dala mi tabletky Mg + B6, presne tato kombinacia, a vraj to staci. Tak zatial teda ok, ale kedze fakt tie achilovky obcas citim, tak si asi predsa nejaky kolagen nabuduce kupim. Lebo ak mi raz praskne, tak to bude pre mna absolutna katastrofa, to je snad kolko, aj rok bez bajku? a aj bez ineho pohybu typu turistika :/

inak jedna pikoska - upozornila ma, ze mam brat len 1 tabletku denne, to je 500mg horcika, pretoze inak to prehana :) tak potom uz konecne chapem preco mam obcas na vyjazdoch crevne problemy, ja si totiz do pitia (bidon aj batoh) vzdy sypem kopu magnezia a obcas to dost prezeniem :facepalm:
takze to len pre info - ak niekto mate na vyjazdoch podobne problemy, tak to moze byt aj tymto :)
21.05.2022 - 00:26:23
00
v 500mg tablete nie je 500mg horčíka v žiadnom prípade.v takom magnerote čo je asi top je 32mg horčíka.To by si musel žrať na kilá,aby ťa z toho preháňalo.
21.05.2022 - 00:42:57
00
Zalezi aj od typu magnezia. Dalsia vec je ze vsetky mineraly a vitaminy musia byt v urcitej symbioze aby sa dobre vstrebavali a fungovali tak ako maju. Preto byva s magom aj B6 napriklad.

Prílohy:

magnezium.jpg
magnezium.jpg 169.25 KiB thumb_up0thumb_down

21.05.2022 - 07:13:57
02
Od kulturistu pre kulturistov. Kupujem toto mame (nie je kulturistka, ale senior ;) a vravi, ze to funguje https://obchod-prom-in.sk/produkt/joint-care-drink
21.05.2022 - 08:34:15
00
iron.hide, mna naposledy ortoped vysmial, ked som sa ho pytal, ze aky kolagenovy pripravok na klby, tak mi povedal, ze okrem injekcii, ziadny. Ze to male mnozstvo kolagenu, co v tych pripravkoch je, sa nema sancu dostat zo zaludka do klbov. Nejdem sa vyjadrovat, ci to pravda je aleboe nie je, ale pocul som to od viacerych “kolenarov”, ze vsetky tie pripravky su len vyhodene peniaze.
21.05.2022 - 09:00:33
08
Keď som sa obvodného lekára, ku ktorému som šla zaniesť papiere z iných vyšetrení do karty a inak prvýkrát som ho videla lebo moja tam nebola, pýtala presne na magnézium, ktoré beriem kvôli problému, ktorý mi ním odporučil riešiť, tak mi ešte vynadal, že čo špekulujem 😁
EDIT mne to tiež povedal ortopéd a taký lepší, konečne mi za 10 rokov povedal diagnozu inú ako "každého bolia kolená s tým nič nenarobím" a povedal že na operáciu to zatiaľ nie je, len zreba výživovat a teda buď mi tam pichne tú klasiku raz za rok lebo to sa vstrebe priamo v kolene a tie prípravky môžem brať l, že na morálku je to fajn a aspoň budem mať pekné vlasy, nechty a pokožku z kolagénu, že tým nič nepokazím takže som bola na dvoch infekciách a mne to pomohlo, cez koronu som nebola a zase sa veru idem prihlásiť ☝️ale to je moja diagnóza, inému to nemusí zabrať
21.05.2022 - 09:15:52
00
porádnu huspeninu na vás!
21.05.2022 - 10:22:27
00
Kolagén v strave nie vždy pokryje potrebu tela najmä pri regenerácii chrupaviek a podobne. A aj keby si bral tablety alebo prášky alebo jedol huspeninu, ako bolo spomínané vyššie, tak vstrebateľnosť cez tráviaci systém a distribúcia v tele nie je vždy dostatucujuca práve tam, kde je poškodenie najväčšie, preto sa to pichá. Lebo ak poškodenú oblasť zásobujú živinami dve drobné cievy tak fakt je to zbytočné jesť.
21.05.2022 - 13:52:48
04
http://fyzioedu.sk/ako-ne-funguje-kolagen/
😜😜😜
21.05.2022 - 14:18:02
02
peptidy vraj hej... :wasntme:
25.05.2022 - 07:30:49
00
Mne ortopéd diagnostikoval ťažké poškodenie chrupavky ľavého kolena a taký Geloren pre koníky mi naň pomáha. Akurát mám obavy, že ho budem musieť jesť do konca života 😅.
24.06.2022 - 21:07:11
00
Ja som mal v roku 2006 diagnostikovane lahke poskodenie chrupaviek na oboch kolenach. Prejavovalo sa to hlavne pri turistike, ked som dlhsie trasy koncil s velkymi bolestami kolien. Niekedy som nevedel ani dlhsie bajkovat. Skusal som vsetko mozne, vratane vyzivovych doplnkov a injekcii do kolien. Jedine, co mi pomohlo, bolo dlhodobo brat denne 5-6g MSM (Methylsulfonylmethan). Problemy s kolenami nemam ziadne, zvladaju aj vacsiu zataz na bajku.
15.07.2022 - 14:10:04
00
Veľa ľudí mi povedalo, že vo sfére kĺbovej výživy Triple Blend nemá konkurenciu. Avšak je viacero druhov klboviek od danej značky. Bude vhodné začať brat túto "konskú" alebo radšej siahnuť po inej?

https://gymbeam.sk/komplexna-klbova-vyziva-triple-blend-extra-silny-alavis.html

Klbovku musím začať brat kvôli kolenu. Od leta ho začínam cítiť po rôznych aktivitách. Cez zimu bude môj tréning postavený hlavne na behu, takže musím to dať doporiadku.
13.11.2022 - 12:28:57
00
keyboard_arrow_up