ja začínam mať pocit, že kto má problémy s upínacími pedálmi, má problémy s jemnou motorikou a možno to aj napovedá, že by mal navštíviť neurológa
každý pád bol sprevádzaný vypnutím "ani neviem ako"
problémy som nemal ani raz, z Podunajských do Karlovky som to odpilotoval na čerstvo namontovaných SPDčkach
pády typu vysypanie v nulovej rýchlosti - zo 2, a to preto, lebo som mal zatemovaný kufor blatom a voľnú tretru
obrovský prínos k efektivite šliapania a aj k bezpečnosti (otras na terénnej nerovnosti vám nesklepe nohy z pedálov a pod.)
občas používam vypnutie, ale stále menej často (napr. povestný zjazd do Borinky na stupavskom maratóne - týždeň pred ako posratý, preteky - bez problémov pripnutý až dole, s výnimkou obídenia chlapíka na crosse v najužšom mieste ako bol ten spadnutý stromček)

chlapci, riešite vyriešené - videli ste pretekára XC alebo XM čo by NEpoužíval rýchloupináky? a riešite to stále dookola, len za posledný mesiac tu bol minimálne jeden thread na túto tému
31.07.2008 - 21:29:58
00
SPD maj celu radu vyhod oproti klasickym pedalom. Za poslednych 10 rokov som odskusal 5-6 druhov a u vsetkych sa obcas vyskytol problem ze som nesthol vypnut. Vela zalezi aj od topanok, cim pevnejsie tym lahsie ovladanie pedalov. Po skusenostiach s pedalmi Welgo, Ritchey a Shimano som pred dvomi rokmi presiel na Crank Brothers. Su dobre , lahko sa obuvaju ale obcas v pomalej rychlosti pri strate rovnovahy som ich uz nedokazal vypnut. Ked som vypinal preventivne jednu nohu, tretra sa smykala. Kupil som CB Malet s platformou aby som mal vecsi pocit istoty pri vypnuti pedalu, ale po prvej jazde som ich vratil, lebo vypinanie bolo este horsie a padol som pri prvom vyjazde. Teraz som presiel na Look Quartz a su to zatial najlepsie pedalo ktore som doteraz jazdil. Vypinaju vtedy ked chcem a naopak mozem sa spolahnut ze noha dobre drzi aj hore aj dole kopcom. Neviem si predstavit ze by som mal jazdit na volnych pedaloch. Podla mna je to v terene menej bezpecne.
31.07.2008 - 21:42:12
00
To vsetko je len cvik !! a rychlost reakcii . jadzim sice este len rok v SPD ale uz vobec to nejak nevnimam ked sa poterebuejm vypnut . Isto su situacie zeje to len tak tak . ... A pady partia k biku .... !
31.07.2008 - 21:47:57
00
tak len tak pre znazornenie - este ked som mal obycajne pedale, siel som riadnym strmakom po trave a zrazu sup predne koleso do nejakej jamy ktoru vobec nebolo vidno. kedze som mal nohy volne, tak som preskocil cez rajdy ako v telocvicni cez "kozu";) - no a teraz si skus predstavit ze mas zapnute nohy v pedaloch, tak neviem akoby to vyzeralo - zeby sipka aj s bikom?


...presne toto iste sa mi stalo tento tyzden v pondelok ked som si bol zajazdit na maratonskej trati....este stastie ze som nemal velku rychlost a ani SPDcka....ten usek od malatinej po sedlo nad pribisom je fakt na ***** :cry:

...rozmyslam ze by som si na preteky nahodil SPDcka avsak mam len cestne tretry....jazdil uz niekto MTB v cestny tretrach?
01.08.2008 - 15:12:46
00
Vcera som si skusal namontovat SPD kufre na cestne tretry avsak ked som chcel naskocit na bike nedali sa mi zapnut...otocil som nohu o 180 stupnov teda proti smere jazdy a cuduj sa svete pedal mi zacvakol....kufre som namontoval intujitivne a nakoniec som zistil ze aj spravne
http://techdocs.shimano.com/media/techd ... 600367.pdf

pedal s oznacenim L mam na lavej kluke, pedal s oznacenim R je na pravej

...vyplyva mi z toho ze tie SPDcka, ktore sa mi uz nejaky ten rok valaju doma v skrini su chybne vyrobene, a sice zle natocene
hmmm....ale potom nechapem ako mohol niekto na nich jazdit kedze je viditelne ze nie su nove :roll:
01.08.2008 - 15:20:49
00
Ma tento pedal v poriadku uchytenia na SPD zarazky ???

img222.imagevenue.com
01.08.2008 - 15:32:54
00
Keď tak čítam túto tému, tak som si pripomenul, že som sa pri zjazdových lyžiach tiež vrátil k osvedčeným "kandahárom". Tie moderné "vypínacie" viazania sú nebezpečné. Na svahu mi to niekoľkokrát vyplo schválne tam, kde bolo najviac ľudí. Skoro som sa zabil a ešte tá hanba.

... a čo sa týka bicykla, tak sa chystám prejsť k takému tomu staršiemu modelu bez kľúk (čo sa len odrážaš nohami). Pripadá mi to oveľa bezpečnejšie.
01.08.2008 - 15:50:51
00
Ma tento pedal v poriadku uchytenia na SPD zarazky ???


vyzera to tak, ze ani nie... skus nahodit kufre naopak :lol:

Prílohy:

34250004.jpg
34250004.jpg 14.66 KiB thumb_up0thumb_down

01.08.2008 - 15:53:55
00

vyzera to tak, ze ani nie... skus nahodit kufre naopak :lol:

...tak to zrejme mal urobene ten biker co mal tie pedale predomou :P

....ja si radsej dam tu namahu a vymenim osky :wink:
01.08.2008 - 16:24:32
00
duracer ja som včera skúsil naopak - žiletku v mtb tretrách - a dalo sa to prežiť :)
01.08.2008 - 18:07:02
00
len ked budes chciet tlacit tak sa ti bude smykat riadne kedze to nema dezen ako mtb tretra imho
01.08.2008 - 18:48:21
00
len ked budes chciet tlacit tak sa ti bude smykat riadne kedze to nema dezen ako mtb tretra imho


...po tom ako som tam namontoval kufor, tak ten dezen uz nie je az taky hladky :wink:
01.08.2008 - 20:09:52
00
no ale tak ci tak to nebude tak drzat ako mtb tretra hoci tam je kufor...iba co ho zaseres od blata :)
01.08.2008 - 21:14:08
00
no ale tak ci tak to nebude tak drzat ako mtb tretra hoci tam je kufor...iba co ho zaseres od blata :)

...nezaseriem lebo s takou kambinaciou uz neprejdem ani meter.

Vymenil som osky ma pedaloch a tak som siel tie SPDcka testnut na cestnych tretrach a vobec som tomu neprisiel na chut. Z 20 tich pokusov sa mi raz podarilo ten vytrcajuci maly kufor nacvaknut na pedal a ked som ho aj nackvakol nohu som nemal uplne pevnu, do stran mala volu aj ked som nastavil vysoku tvrdost na pedaloch. Navyse pri vypinani po odcvaknuti mi niekedy ostaval kufor zahacknuty v pedali a musel som este o dalsich 15 stupnov vychylit patu, aby sa mi tretra oddelila od pedalu...[o dnesnej skusenosti to vypada tak, ze na maraton pojdem v klasickych pedaloch :?...MTB tretry sa mi kvoli jednemu maratonu neoplati kupovat...doteraz som si vzdy pri vyjazdoch v terene vystacil aj s klasickymi pedalami
01.08.2008 - 22:44:59
00
sak daj cestne tretry a cestne pedale...mohlo by to byt zaujimave :P
01.08.2008 - 22:49:26
00
keyboard_arrow_up