rasto napísal:
Ivan a nuti ich niekto robit tuto pracu ?su tam za trest ci v koncentraku nerozumiem tejto logike


áno, núti, zamestnávateľ - kontroluje dochádzku, či sú na svojom pracovisku, ... skúsili by nerobit tak ich vyhodí :D
28.06.2023 - 21:45:25
00
keď sa vyťahujú jazdy z detsva......najlepšie bolo vozenie na "motýlikoch" na zadmon kolese.Z lahka naskočíš,chytíš sa za ramená šlapajúceho a vezieš sa na pána.Jazda sediac na ridítkách v predu už bol pržitok :)
28.06.2023 - 21:51:34
06
Nenuti mozu ist kopat kanale s nasim etnikom
28.06.2023 - 22:01:33
01
Bufon napísal:
keď sa vyťahujú jazdy z detsva......najlepšie bolo vozenie na "motýlikoch" na zadmon kolese.Z lahka naskočíš,chytíš sa za ramená šlapajúceho a vezieš sa na pána.Jazda sediac na ridítkách v predu už bol pržitok :)


teraz by som sa už na motylikoch nevozil, trocha sa viac bojím o niektoré dve časti svojho tela :D
28.06.2023 - 22:41:57
02
rasto napísal:
Ivan a nuti ich niekto robit tuto pracu ?su tam za trest ci v koncentraku nerozumiem tejto logike


Ty si riadne mimo. To môže povedať len ten čo nikdy nerobil lekára/záchranára v sanitke.
Oni vtipkujú (aj keď pacient je na tom objektívne dosť zle) aby si ZACHOVALI MENTALNE ZRAVIE pri tej obrovsky náročnej robote na psychiku čo robia. Nemáš si potuchy, tak drž hubu. Mňa zrazilo auto na biku, a ja som im bol teda vďačný že vtipkovali aj pri mne aj na môj účet, dosť mi tým pomohli a odľahčili situáciu.
Vieš si vôbec predstaviť tie otrasné prípady ku ktorým denno denne chodia? A nikdy dopredu nevedia čo ich tam čaká. Nechutné otvorené zlomeniny, amputácie, či pohľad na otvorené vnútornosti (hlavne pri ťažkých autonehodách) . Koľko detí im zomrelo pod rukami.
čo si myslíš, prečo takmer všetci do jedného fajčia?

Ja k nim prechovávam obrovskú úctu a rešpekt za to čo robia.
29.06.2023 - 09:33:51
113
A nejde len o zachovanie mentalneho zdravia zachranarov, niekedy je dokonca nevyhnutne pacientovu pozornost pritiahnut inym smerom a nie na jeho vazne zranenie kvoli ktoremu sa dostava do soku. Alebo si niekto mysli ze ak by zacali lamentovat "oj oj, to je strasne! Take nieco som este nevidel! Ako to ze vobec este zijete? To bude zazrak ked toto prezijete, krv sa tu vali ako z konvy! A tie kosti, nepekne trcia z rany, toto ani superchirurg neda dokopy, to bude urcite na amputaciu, teda v pripade, ze vas dovezieme do nemocnice este ziveho. Atd atd... " tak to tomu pacientovi pomoze?

EDIT: a medzicasom... "Slovenská olympionička mala nehodu na bicykli, so zraneniami ju previezli do nemocnice" :(
https://sportnet.sme.sk/spravy/beh-na-lyziach-alena-prochazkova-nehoda-na-bycikli-banska-bystrica-2023/?ref=mnt
29.06.2023 - 09:55:52
08
Ked ma pred 2 tyzdnami viezol vrtulnik , tiez som bol rad , ze zartovali zachranari pri nakladani a vykladani z neho . Aj , ked si nepamatam o com 😊
29.06.2023 - 10:09:40
00
aj ti moji zartovali. auto ta sunda, urobis salto cez auto, mas rozflakane kolena a oni zartuju na urgente ze ved kludne vystupne sam a chodte po svojich :)
az na to ze ti moji to mysleli vazne
29.06.2023 - 10:16:55
00
Minikin napísal:
A nejde len o zachovanie mentalneho zdravia zachranarov, niekedy je dokonca nevyhnutne pacientovu pozornost pritiahnut inym smerom a nie na jeho vazne zranenie kvoli ktoremu sa dostava do soku. Alebo si niekto mysli ze ak by zacali lamentovat "oj oj, to je strasne! Take nieco som este nevidel! Ako to ze vobec este zijete? To bude zazrak ked toto prezijete, krv sa tu vali ako z konvy! A tie kosti, nepekne trcia z rany, toto ani superchirurg neda dokopy, to bude urcite na amputaciu, teda v pripade, ze vas dovezieme do nemocnice este ziveho. Atd atd... " tak to tomu pacientovi pomoze?

EDIT: a medzicasom... "Slovenská olympionička mala nehodu na bicykli, so zraneniami ju previezli do nemocnice" :(
https://sportnet.sme.sk/spravy/beh-na-lyziach-alena-prochazkova-nehoda-na-bycikli-banska-bystrica-2023/?ref=mnt

pozeram ze tie prilby su stale precenovane :)

scontent.fbts4-1.fna.fbcdn.net
29.06.2023 - 10:20:42
00
Ja ked som sa dokalicil na malinom brde par rokov dozadu tak typek co mi daval sadru veru nebol z nas,cyklistov, nadseny,budem ho citovat : "No jasne,dalsi cyklista sa sem chodite lamat ako kok*ti a ja mam s vami robotu" :D
Takze radsej nech vtipkuju ako by mali byt nervozni
29.06.2023 - 10:26:43
07
Mna ked priviezli so zlomenou rukou po pade z bicykla do nemocnice v AT, prva reakcia sestricky bola: Ja, gut, wir machen guten amputationen hier. Volny preklad: Dobre, amputacie tu zvladame na vybornu. Ja sice v bolestiach, ale zasmial som sa. Nie je to ziadne take, ze na SK su zachranari/zdravotnici nejaki nechutni. Robi sa to vsade a podla mna to naozaj pomaha tym ludom sa vyrovnavat s tym, co vidia kazdy den a zaroven to odlahcuje situaciu a odputava pozornost. Zachranari na vyssie spominanom videu mi neprisli nijak mimo. Robili si robotu a popri tom ventilovali.
29.06.2023 - 10:35:56
011
Samalama napísal:
Ja ked som sa dokalicil na malinom brde par rokov dozadu tak typek co mi daval sadru veru nebol z nas,cyklistov, nadseny,budem ho citovat : "No jasne,dalsi cyklista sa sem chodite lamat ako kok*ti a ja mam s vami robotu" :D
Takze radsej nech vtipkuju ako by mali byt nervozni

si mu mal odseknut ze ked ho to nebavi tak nech ide sadrovat zlomene clenky pipinkam v stekloch do tatier ;)
29.06.2023 - 11:34:51
01
Ano,to sa vzdy oplati byt oprsknuty na doktora co Ta osetruje,pomaha to urcite....
29.06.2023 - 12:27:33
04
Samalama napísal:
Ja ked som sa dokalicil na malinom brde par rokov dozadu tak typek co mi daval sadru veru nebol z nas,cyklistov, nadseny,budem ho citovat : "No jasne,dalsi cyklista sa sem chodite lamat ako kok*ti a ja mam s vami robotu" :D
Takze radsej nech vtipkuju ako by mali byt nervozni

Podobne skusenosti s chirurgom na myjave, dalsi fotbalista, chodili sme tam ako na hodiny klavira
29.06.2023 - 12:33:54
00
hrubost a vulgarnost odlahcuje situaciu? kedy uz zacnu Slovaci vyzadovat aspon bazalnu slusnost (pozdrav, predstavenie, poucenie co so mnou budu robit, atd...), ak je niekto v zdravotnictve hruby a vulgarny, je bud vyhoreny, curak alebo kombinacia oboch, v kazdom pripade to nie je ospravedlnenie jeho spravania a mal by si dat pauzu, alebo rovno zmenit profesiu, nikto ich tam nenuti ostat... sam sluzim na urgente

btw to audio je za mna v tomto smere v pohode, mam kolegov, kt. su omnoho vacsie prasata a byt na mne, tak si v zdravotnictve ani nestrgnu a mozu pre mna za mna operovat ako pan boh... co nie je uplne v pohode, je to prvotne vysetrenie, ktore sa javi nejake povrchne a zdlhave (tazko povedat, chyba obraz, takze skutocnost mohla byt ina, alebo to proste hodili na alkohol a zaradili nizsi stupen, coho by som nebol svedkom prvykrat)
29.06.2023 - 12:39:20
31

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up