ano ivan vsetko je v poriadku.
06.09.2023 - 08:59:57
00
a ako s tým zlepšovaním VO2max ? už si sa vysporiadal s tým že v tých posledných troch tréningoch bola hlavná výhoda zlepšovanie VO2max aj bez toho aby som mal v garmine nastavené FTP, zóny, ... ? kedže viac ako polovica tréningu bola v Z4 podľa pulzov teda submaximálna intenzita - bez ohľadu na bludy co si tu zareagoval že nemám dobre nastavený výkon FTP a dal si tu nejaké watty ktoré môžu byt hocaké tak je pri bpm 80 - 95 % z max hlavná výhoda zlepšovanie VO2max
06.09.2023 - 09:07:38
00
ano ivan vsetko je v poriadku.

Prílohy:

vpodstatevo2max_2.JPG
vpodstatevo2max_2.JPG 47.65 KiB thumb_up0thumb_down

06.09.2023 - 09:55:30
00
😂
06.09.2023 - 10:33:25
00
,,vpodstateVO2max,, je každý vytrvalostný tréning len to o čom sa bavíme, co som dal posledné 3 tréningy je ,,Primary Benefit VO2max.,, na co si nesprávne zareagoval nejakými wattovými výkonmi nastavenými v FTP a mirec16 sa ti smeje ako si ragoval pritom mýlit sa je ludské, mirec by o tom vedel rozprávat - z vlastných skúseností
06.09.2023 - 10:36:00
00
VO2max podla Garmin je ako predpoved SHMU / Aladin na 10 dni.
Treba to brat s rezervou tieto udaje :)
06.09.2023 - 10:41:25
01
a teda nech nie som len ustipacny aj nieco konstruktivne ak do tohoto vlakna chodi aj niekto bez pukancov...

tabulecka od Coggana (ktora tu uz samozrejme bola) s ocakavanymi ucinkami treningu v jednotlivych power zonach a "prevodova" tabulka na pulzy... je mi uplne jasne ze cez ivanov firewall to neprejde a pre tych ktori si dokazu nastavit svoje zony to nie je nic nove ale ak to pomoze aspon niekomu tak to ma zmysel sem opat zavesit

coresites-cdn-adm.imgix.net

takze ano ked si ivan zadeli 2h40 tempicka (300*0.95 = 285, 224/285=0.785) to ma nejaky vplyv na vo2max ale primary benefit to nie je ani nahodou a uz vobec nie overreaching...

Prílohy:

Expected-Physiological-Adaptations-in-Sweet-Spot.png
Expected-Physiological-Adaptations-in-Sweet-Spot.png 67.81 KiB thumb_up0thumb_down

06.09.2023 - 10:49:27
14
Dushooo napísal:
VO2max podla Garmin je ako predpoved SHMU / Aladin na 10 dni.
Treba to brat s rezervou tieto udaje :)

už sme to tu rozoberali že ked garminovej VO2max kalkulačke dáš správnu váhu, watty, pulzy tak je rezerva jeho odhadu do +- 5 %, pri hodnote napr. 50 si teda možeš vybrat od 47,5 ml/min/kg do 52,5 ml/min/kg, ináč troma poslednými tréningami spolu 5:35 hod. pri 84 % z bpm max., NP 224 W sa zvýšilo VO2max o 6 % (+- 0,3 %) z 50 na 53 ml/min/kg (na 63 ml/min/kg po zohľadnení age factor - podla Garmin je to 1 % ludí v tomto veku)

Prílohy:

Primary Benefit VO2max.png
Primary Benefit VO2max.png 81.24 KiB thumb_up0thumb_down

06.09.2023 - 11:12:22
00
Stax napísal:
a teda nech nie som len ustipacny aj nieco konstruktivne ak do tohoto vlakna chodi aj niekto bez pukancov...

tabulecka od Coggana (ktora tu uz samozrejme bola) s ocakavanymi ucinkami treningu v jednotlivych power zonach a "prevodova" tabulka na pulzy... je mi uplne jasne ze cez ivanov firewall to neprejde a pre tych ktori si dokazu nastavit svoje zony to nie je nic nove ale ak to pomoze aspon niekomu tak to ma zmysel sem opat zavesit



takze ano ked si ivan zadeli 2h40 tempicka (300*0.95 = 285, 224/285=0.785) to ma nejaky vplyv na vo2max ale primary benefit to nie je ani nahodou a uz vobec nie overreaching...


možeš googlit od vidim do nevidim - oklameš akurát seba maximálne zopár Dushooov, mirecov16, ...

to v materskej školke deti také daju jak si dal že Tempo - tiež VO2max, co nevedia čítat s porozumením aký je rozdiel medzi tvojich 77 % HRmax a 80 a viac % z HRmax a s tým spojené rozdielne benefity tréningu

edit: v tabulke Report Garmin Connect mám namiesto 3 Aktivity len 2, poobede opravím na všetky tri co mám aj včerajšiu ale len v druhom notebooku

ešte raz: benefit tréningu miera zlepšenia VO2max priamo úmerne závisí od veľkosti intenzity tréningu (intenzita môže byť aj podľa HR nie len podľa wattov - u wattov môže byť väčší problém lebo môžu občas menej korelovat so stavom vnútorného prostredia - laktátom ktorý hovorí o veľkosti nárokov záťaže na organizmus a s tým spojenými adaptačnými procesmi srdcovo cievneho systému výsledkom ktorých môže byť bud zlepšenie hodnoty komplexného ukazovateľa VO2max alebo jeho zhoršenie - ak je HR, laktát menší) a okrem intenzity závisí benefit priamo úmerne aj od doby trvanie tejto intenzity, velkosť a doba trvania intenzity záleží kolko znesieš, aký máš talent a podmienky, a aby si nepovedal že mám daco proti FTP tak hodnota VO2max je najlepším ukazovateľom FTP - vytrvalostného výkonu, okrem lipnutia na nejakých vygooglených tabulečkách je x - iných spôsobov ako dosiahnuť svoj strop hodnoty FTP, ANP - a sú aj efektívnejšie, efektívnejší.
06.09.2023 - 11:41:57
00
Hosť napísal:
možeš googlit od vidim do nevidim - oklameš akurát seba maximálne zopár Dushooov, mirecov16, ...

to v materskej školke deti také daju jak si dal že Tempo - tiež VO2max, co nevedia čítat s porozumením aký je rozdiel medzi tvojich 77 % HRmax a 80 a viac % z HRmax a s tým spojené rozdielne benefity tréningu

edit: v tabulke Report Garmin Connect mám namiesto 3 Aktivity len 2, poobede opravím na všetky tri co mám aj včerajšiu ale len v druhom notebooku

ešte raz: benefit tréningu miera zlepšenia VO2max priamo úmerne závisí od veľkosti intenzity tréningu (intenzita môže byť aj podľa HR nie len podľa wattov - u wattov môže byť väčší problém lebo môžu občas menej korelovat so stavom vnútorného prostredia - laktátom ktorý hovorí o veľkosti nárokov záťaže na organizmus a s tým spojenými adaptačnými procesmi srdcovo cievneho systému výsledkom ktorých môže byť bud zlepšenie hodnoty komplexného ukazovateľa VO2max alebo jeho zhoršenie - ak je HR, laktát menší) a okrem intenzity závisí benefit priamo úmerne aj od doby trvanie tejto intenzity, velkosť a doba trvania intenzity záleží kolko znesieš, aký máš talent a podmienky, a aby si nepovedal že mám daco proti FTP tak hodnota VO2max je najlepším ukazovateľom FTP - vytrvalostného výkonu, okrem lipnutia na nejakých vygooglených tabulečkách je x - iných spôsobov ako dosiahnuť svoj strop hodnoty FTP, ANP - a sú aj efektívnejšie, efektívnejší.



ošaliť, neošaliť...skus opatrnejšie hodnotiť vedomosti iných.
Sypeš tu z rukava xy informácií, ale ked sa pozriem na Tvoje treningy, tak je to celé zle.
A prečo zle? Aktualne ma trenuje jeden viacnasobny majster SVK zo Ziliny a preberame vsetky treningy a hodnoty pouzivane v trenovani. Tak ak si myslis, ze neviem o com je rec, mylis sa. Skor mas Ty mas v tom gulas.
o.i. robil si si testy na laktat? Vies aku mas laktatovu krivku?
06.09.2023 - 13:15:28
00
cim chces povedat ze 77% maxu je impacting tempo

78-80% maxu je:
tempo highly impacting
tempo over reaching
treshold impacting
treshold highly impacting
treshold overreaching
vo2max impacting
vo2max highly impacting

a 81% maxu je vo2max overreaching? (pre VI ake si postol, 156ka okruh)

thumb_up0thumb_down

Prílohy:

benefit.JPG
benefit.JPG 19.82 KiB thumb_up0thumb_down

06.09.2023 - 13:15:39
01
tu máš poriadnu tabulečku s hlavným benefitom zlepšovanie VO2max (FTP), 3 tréningy za 5 dní a zlepšenie o 6 % (z 50 ml/min/kg na 53 ml/min/kg s AF 63 ml/min/kg), 8 hodín, bpm 83 % z max., NP 229 W, NPAF 266 W, 3 W/kg s AF 3,5 W/kg

Prílohy:

tabulečka.png
tabulečka.png 59.52 KiB thumb_up0thumb_down

5. 9. 2023.png
5. 9. 2023.png 59.09 KiB thumb_up0thumb_down

06.09.2023 - 15:08:32
00
a hlava sa dnes netoci ivanku?
06.09.2023 - 15:40:47
00
už od polky februára prestala, a ty ako ? tebe sa nekrúti ? z tolkého hejtovania :D asi máš vhodné predpoklady, na to keby že sa ti nekrúti :D si sa bál ked si videl z mojho garmin connect na posledných tréningoch že preťažovanie ? neboj ty sa nič - to len garmin panika, včera po dvoch predchádzajúcich ,,preťažovaniach,, 1. a 3. septembra som šiel jak pila, 2:35 hod, 238 W, 3,1 W/kg kg a pocity top, 1. septembra pri bpm 156, 226 W trápenie a včera pri 238 W so 151 bpm som si ,,pískal,,


Naposledy upravil Hosť dňa 06.09.2023 - 16:05:56, celkovo upravené 1 krát.

06.09.2023 - 15:48:28
00
takže v trainingpeaks máš nastavené FTP správne na 280w
06.09.2023 - 15:56:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up