Zdravim,

trosku opat ozivim temu Suntour Epicon.

Zaujimalo by ma ako je na tom Suntour s trvanlivostou - ako dlho vyzdrzia puzdra ? ako znasa pouzitie kotucoviek ? Co ked tam dam velky kotuc (t.j. 180+) ?

A nakoniec: ked mi uz odidu puzdra, a vidlica sa bude triast ako keby mala parkinsona - daju sa vuobec vymenit puzdra ? Robi to niekto na Slovensku ?

Neviem o tom vela, ale napr. Macochy maju puzdra velmi lahko vymenitelne a nie je ta vymena ani draha. Na RS a Manitou je to drahsie a komplikovanejsie.
10.12.2008 - 12:52:38
00
RS 10wt olej mam aj pumpu ale potrebujem vediet kolo ho mam dat do kazdej nohy v manuale som sa nedocital......vidla je jazdena asi od jula tohoto roku(reba team poplock o8)

Neviem ako konkretne u tejto Reby, ale vseobecne u vidlic s otvorenym olejovym tlmenim (RS, Marz.) to robim asi tak, ze do noh vysunutej vidlice nalejem oleja tolko, aby bolo to co vidis naspodu vnutornej nohy zatopene, t.j. aby mala vidlica z coho tahat olej aj po stlaceni napr. 10mm. Vidlicu parkrat postlacam, nech sa vsade dostane olej a opat dolejem. Opakujem kym nieje hladina oleja stabilna. Ked vidlica pracuje, vo vnutri olej spliecha a ked sa vracia, casto si potiahne miesto oleja vzduch, preto treba na vrch este priliat, ale minimalne mnozstvo, take aby vidlica tlmila za kazdych okolnosti. Ked sa da oleja viac ako treba znizi sa zdvih a zvysi progresivita, tak to uz si treba trafit.
Teraz som si robil Psylo a v tlmiacej nohe nieje ani pruzina ani nic, co by branilo oleju striekat az po vrch vidlice, tak kym zacala tlmit ako ma, musel som oleja pridat hodne. Udajmi od vyrobcu sa neriadim a nezaujimaju ma. Vzdy som si to robil po svojom a vzdy to bolo dobre (zo 50 servisov vidlic mam za sebou).
10.12.2008 - 13:12:25
00
Udajmi od vyrobcu sa neriadim a nezaujimaju ma.

Zase mam ironicku naladu, tak si rypnem. :)

Ano, vyrobcovia su amateri co nevedia co robia a preto sa netreba riadit nicim co odporucaju. :roll: Skoda stracat cas dalsou diskusiou, ale nemohol som si odpustit. Pripomenulo mi to dalsieho "odbornika", ktory utahovacie momenty odhaduje rukou a dalsich x odbornikov, co na vidlice s odporucanym priemerom kotuca 160 mm monutuju 203 mm.

P.S. Musi byt velmi prakticke okom cez 3 cm siroky otvor cumiet do uzkej tmavej trubky a snazit sa odhadnut vysku hladiny oleja. A hlavne je zabavna predstava ked teda tu vidlicu zlozis, postlacas a znovu rozoberies aby si mohol skontrolovat hladinu oleja (cize zkrutky zospodu noh musis uvolnit) a olej zacne zase zospodu cez otvory po skrutkach vytekat. To bude teda perfektna, cista a presna robota...
10.12.2008 - 14:00:49
00
ano :wink:
10.12.2008 - 14:47:25
00
takže v skratke ... platí to pre Reby 2007 ale 2008 nebude moc odlišná

pravá noha >
tlmiaca časť MC 110ml 5w
mazanie vnútorných nôh a púzdier 15ml 10w

ľavá noha >
na piestik 6ml ... najlepšie RedRum od RS
mazanie vnútorných nôh a púzdeir 15ml 10w
10.12.2008 - 16:04:42
00
dikes velmo si po :mrgreen: mohol...mam aj ten cervenyRS olej 10 ale tu 5 ku nemam..
11.12.2008 - 11:00:52
00
neviem aká viskozita je dieálna do tlmiacej časti no 10w môže pri nižších teplotách trošku skôr tuhnúť ... ideálna bude asi 5 alebo 7,5w ale 10ina tomu neublíži len sa ti môže stať že rebound už budeš inak nadstavovať ako predtým
11.12.2008 - 17:59:10
00
RS reba team___oka dikes setko prebehlo v poriadku zmena zdvihu....to mi robili v servise...ja som sa kukal a potom som si aj naplne vymenil...akurat ze mi zacal padat zdvih po dlhsich zjazdoch, tlak z hornej komory...pretlaca :wink: lo do negativky....
tak som vymenil tesnenie na pieste a dal na vrch piestu troska oleja...uz je to lepsie ale po 5tich jazdach este trochu pretlaci dolu...ale to bude asi zimou....teda DUFAM ..tesnenie som nedaval original ale kupil som v hobby u macgyvera u nas po 8sk...rozmerovo sedelo.hadam to pomoze ak nie budem muset zhanat original co ma moc netesi sakris
20.01.2009 - 10:26:44
00
bol by rux 150mm vhodny na ganga ? teraz je tam 120mm rst, ak by bol sag 2cm tak by to mohlo byt ok, http://www.kupkolo.cz/produkty/Vidlice-odpruzene-tlumice_84/SR-Suntour-2009_202/SR-Suntour-RUX-DJ-TANDEM-2009_4545.html


Naposledy upravil adam123 dňa 30.01.2009 - 17:08:33, celkovo upravené 2 krát.

30.01.2009 - 14:25:46
00
na piestik 6ml ... najlepšie RedRum od RS


uplne OT ale neda mi, v RS asi velmi pozerali shining :]
30.01.2009 - 14:47:01
00
keyboard_arrow_up