čim viac prúžkov tým viac ADIDAS :D
18.12.2009 - 13:20:43
00
daj aspon 3,na to lak, aby ti to chvilu drzalo :devil:
18.12.2009 - 13:21:38
10
Cawte chcem prestriekat svoj bike ale nwm kolko vrstiev farby mam naniest na ram. PLS poradte DIKI.
A cim to ides striekat ? Lebo moj ramik uz je obruseny akurat este kutiky pojdu na opieskovanie a potom nastrek v lakovni, nalepky vyrobene v reklamke a na vrch samozrejme lak. Doma as ti to kvalitne nepodari. Iba ze pouzijes specialne techologie :D

Prílohy:

fixirka.jpg
fixirka.jpg 1.89 KiB thumb_up0thumb_down

18.12.2009 - 13:33:52
00
Sprej nie :tmi:
A určite by som si nestriekal sám bike...pokiaľ to neni olpran z tesca, ten som striekal :D
Striekanie je hotová veda...Neni to až také ľahké ako sa zdá, neodborný prístup sa odzrkadlý na výstupe :)
Ak ideš do toho sám určite zagoogli...
18.12.2009 - 13:38:59
01
prečo dá sa aj sprejom, ale každú vrstvu brúsiť "pod vodou". Samozrejme že tiež nie spej za 2€ z prvej drogérie...inak ja by som dal na bicykel tak 3-5 vrstiev ale to záleží od dosť vecí. na vrch samozrejme nejaký priehľadný lak toho aspoň 2 vrstvy...takisto, každú vrstvu nechať vytvrdnúť pred striekaním nasledujúcej....
18.12.2009 - 14:51:16
01
chod na cyklobazar.cz daj vyhladat ram "BEER" su to chalani čo strikaju bajky, desing jaky sceš stači sa s nimi dohodnuť, čo som videl tie ich ramy tak vyzeraju super

Prílohy:

xc progress hydroforming.JPG
xc progress hydroforming.JPG 79.29 KiB thumb_up1thumb_down

18.12.2009 - 18:09:12
01
prečo dá sa aj sprejom, ale každú vrstvu brúsiť "pod vodou". Samozrejme že tiež nie spej za 2€ z prvej drogérie...inak ja by som dal na bicykel tak 3-5 vrstiev ale to záleží od dosť vecí. na vrch samozrejme nejaký priehľadný lak toho aspoň 2 vrstvy...takisto, každú vrstvu nechať vytvrdnúť pred striekaním nasledujúcej....


priesvitny lak? ty si odkial spadol... najprv obrus ram, potom naneses aspon 2 vrstvy zakladneho laku /vyzera jak taka vygrcana bledo modro-seda/ a potom zase aspon 2 vrsty farebneho laku aky chces a na to das ten priesvitny aby mal bike lesk :) alebo pred tym priesvitnym nanes metalizu a potom daj priesvitny lak :rock:
18.12.2009 - 18:44:47
00
samozrejme že pred striekaním treba rám obrúsiť od starej farby, poprípade čo to vytmeliť a prebrúsiť, to som bral ako samozrejmosť. Dá sa striekať aj na starú farbu ale hrozí že nová sa bude olupovať.
Metalíza býva súčasťou farby, keď už tak býva perleťový lak. Celé prázdniny som brigádoval v lakovni. A priesvitný lak som nenapísal, nauč sa čítať, ale priehľadný ak chceš číry, lesklý....farebné laky čo píšeš ty sa bežne nepožívajú, ale zvyknú sa aplikovať na bielu farbu napr zelené alebo modré laky a vo výsledku celok vyzerá akoby žiaril, neónový efekt....
základovku dávať môžeš ale nemusíš, záleží od toho na aký materiál striekaš, takisto či chceš mať vo výsledku povrch ako zrkadlo alebo mať matný povrch....
je to celá veda...taktiež ak má byť povrch rovný je dôležité každú vrstvu namokro prebrúsiť, zbaviť prachu z brúsenia a nechať vytvrdnúť...a tak dookola až po poslednú vrstvu...
18.12.2009 - 19:11:32
01
no,keď už máš celý rám opieskovaný,obrusený,nezabuni odmastiť,potom dáš základnú farbu,tá musí pekelne ztvrdnúť,celé to znovu prebrúsiš,nastriekaš plnič,na mokro zbrúsiš(alebo stačí aj nejakou napr.800 šmirglom),potom už nastriekaš farbu akú chceš(ja by som dal 2 vrstvy),a potom číri lak-tiež 2 vrstvy...ale nakoniec zistíš, že to bude trvať stášne dlho a že sa ti to neoplatí,tak to dáš niekomu nastriekať alebo sa na to vykašleš :P
18.12.2009 - 21:23:42
02
dúfam že to sem môžem postnúť ale tu je vcelku dobrý zrozumiteľný návod, po česky. Je to síce o úpravách PC skriniek, ale podstata je rovnaká, len iný tvar toho čo sa bude lakovať. Je tam aj niečo o tmelení ale to sa môže v kľude preskočiť...
18.12.2009 - 21:29:45
00
zdravicko robim pieskovanie,striekanie,lakovanie, casti motora, diskov,plechacov a gravirovanie do skla, dreva, plechu ak ma niekto zaujem kludne s ami ozvite na tel cislo 0911299435 okres Brezno
14.03.2010 - 19:24:58
01
ja mam doma sprej s chromovym efektom
:) no fotrik ale to je jedno :D som si nastriekal na BMXke vidlu a drzi jak hrom :!:
19.03.2010 - 12:18:18
00
Nechaval uz niekto komaxitovat ram?
je tam sice 200° ale vlastnosti by sa mali menit prave ked sa kov rychlo ohreje a rychlo schladi.
takze pokial sa to nahrieva postupne a chladne tiez normalne, malo by byt vsetko v poriadku?
31.03.2010 - 23:15:24
00
Nazdar,
rozhodol som sa, že sa pustím do projektu totálnej obnovy/renovácie jedného starého Nicolai-a (pre2000), čo sa mi doma podaromnici váľa s rozbitým hlavkom a vadným lakom. Najhorší je asi zbrúsený kúsek na úpätí zadnej spodnej stavby pod kľukami, blbosťou, kedysi som tam dal krátky Tune štvorhran stred s Shimano DX kľukami, no a ňák sa to zbrúselo.

Mám zhruba tri varianty ako by som to nechal upraviť;

Anodizácia - základ matná farba (čierna/british racing green), s výrazným brandom (oranžová/červená/biela) ako sme u Nic-ov zvyknutí (je vôbec možné anodizovať dvojfarebne plochu s ostrým fontom písma?) prevádzka zrejme Galtech tu v BA

Pokovenie - Na toto by som bol veľmi zvedavý, mať bike s chromteile by bol celkom úlet pri dnešných bielych rámoch, prevádzka metal-finish.sk

Airbrush - klasika custom motív, skôr to beriem ako rezervnú možnosť, metla a lesk mi moc nerežú, prevádzka alcatrazbike.sk

Inak je to HTčko, spravím z toho skôr low-cost singlespeed po rožky do obchodu.

Ešte som špekuloval nad vŕtaním džur do rámu a schovať hadicu zadnej brzdy do hornej rámovej trubky, ale to je taký bonbón, robil som to na jednom favorite, ale neviem či to hlinikáč zvládne.

Takže need advice, čo by bola najlepšia voľba, resp. má niekto nejakú praktickú skúsenosť s niečím takýmto?
05.09.2010 - 21:39:24
00
nejake nove infos ohladom tejto temy ?
01.04.2011 - 13:17:23
00
keyboard_arrow_up