http://www.magnezitferona.wz.sk/rudo100.html

tutok su podklady
07.06.2007 - 17:17:14
00
http://www.magnezitferona.wz.sk/rudo100.html

tutok su podklady


Vyzera to pekne ale trosku skoro je start :oops: , to aby som si dal vankus na volant a dospal na biku :)
Sice teoreticky by som mohol prespat na bankove ako tam pisu.

2Folux : kde je na stranke napisane ze sa toho mozu zucastnit i cyklisti?
07.06.2007 - 18:15:07
00
3. Z chaty Erika sa z bezpečnostných dôvodov nedoporučuje pokračovať v pochode po 20:30 hod.. Doporučujeme zostup do obce Zlatá Idka . Posledný autobus do Košíc odchádza o 18:00 hod., predtým o 15.40 hod.

to je pekná kravina toto :-D inač nie zlá trasa, ale fakt ten čas .. bajkom stačí omnoho neskôr .. ale možno by som sa pridal
07.06.2007 - 21:43:29
00
štar na bankove je pre pešiakov,czklisti s zvolia štart podla seba a ak chcu mozu sa zaregistrovat na polceste v gelnici a tam je to do 15.00
08.06.2007 - 08:43:19
00
Pred rokom, alebo dvoma som sa vydal skúmať tú zvážnicu vedúcu smerom k záhradám nad tunelom, bola ku koncu zarastená a zdala sa mi nepriechodná. Vďaka Gejzovi som sa tam ešte vrátil a prešiel som aj ten záver v sedle až na posledný krátky úsek pred chatami. Neboli listy na mladine, ktorou je zarastená cesta, tak sa dalo. Nabudúce asi vezmem záhradné nožnice, škoda by bolo tej cesty.

Ešte raz vďaka Gejzovi. Už nemusím z rúbaniska šlapať hore ku krížu vysoko nad najvyššími záhradami.

Laco

zaujima ma kedy niekto z vas siel naposledy po spominanom chodnicku. v piatok som to skusil, do lesa som odbocil tesne pod nadrzou na uzitkovu vodu na konci chatiek. teda chodnik nebolo vidno, len naznak tak som sa zacal predierat. po chvili som uz musel zosadnut a bol velky problem vobec pretlacit bajk cez tu hustavu. za odmenu som si odniesol jedneho kliesta.
aj by som otocil v domneni, ze som netrafil, ale pesnik bol vydupany - zarasteny az tak od polmetra vyssie krovim a stromcekami z oboch stran. trafil som vami spominany chodnik? po 15min tlaceni som presiel uz na nejaku zvaznicu (na satelitnej snimke je vidno otocisko) a odtial som uz videl stopu nejakeho mne podobneho bajkera.
ak chodievate od sudkov do druzstevnej (resp. naopak) tak asi vyuzivate zeleznicny most, ale ja by som sa mu rad vyhol. ak mi potvdite, ze som trafil chodnik, ktory ste spominali, tak by som sa aj pustil do jeho ocistenia. mohla by to byt tiez rozumna varianta ako sa dostat do sokola na tu cyklisticku trasu smerom na kralovu studnu.

Prílohy:

tahanovceTeplicany01.JPG
tahanovceTeplicany01.JPG 110.06 KiB thumb_up0thumb_down

tahanovceTeplicany02.JPG
tahanovceTeplicany02.JPG 176.87 KiB thumb_up0thumb_down

22.06.2010 - 22:09:25
00
my sme isli s Gejzom na jar z Tahanoviec do Sokola, ale potiahli sme este trosku vyssie, neodbocili sme hned do lava nad tunel, spominal zarasteny chodnik, a potom na opacnej strane kopca ukazoval, kde sa pripaja. ale vtedy tam boli dost baziny. Teraz to tam ako vyzeralo???

k cisteniu sa rad pridam, ale najblizsie styri vikendy uz mam naplnene, prichadza do uvahy este tato nedela, uvidim, ci brasko po maratone ostane v Kosiciach, ak ano, bol by som rad s nim, keby isiel domov uz v sobotu vecer, tak som ready na brigadovanie.
repelent proti kliestom mam :)
v sobotu vecer dam vediet.
23.06.2010 - 06:55:59
00
my sme isli s Gejzom na jar z Tahanoviec do Sokola, ale potiahli sme este trosku vyssie, neodbocili sme hned do lava nad tunel, spominal zarasteny chodnik, a potom na opacnej strane kopca ukazoval, kde sa pripaja. ale vtedy tam boli dost baziny. Teraz to tam ako vyzeralo???

My sme svojho casu isli o dost vyssie, az na koci po tej "nadtunelovej" ceste. Tam to ale vyzeralo, ze je tam blato, aj ked je sucho :-)
http://www.tronkosice.sk/Trasy/KeZap/KralStudGM.html
mozete si spominany usek vyzoomovat, je to interaktivna mapa.
23.06.2010 - 08:15:33
00
trafil som vami spominany chodnik?


Trafil si.

Priechodná varianta je o niečo vyššie. To však musíš ešte pred tou krčmou, čo je pred začiatkom záhradkárskej oblasti, odbočiť na cestu doprava (dá sa však vystúpať aj ďalej, pomedzi záhradky). Tou vyšliapeš nad záhradky, dovedie ťa na lúku s krížom, potom ísť rovno a držať sa vľavo. Zídeš dole k rúbanisku, cez ktoré si išiel. Doľava by si išiel smerom k zarastenému chodníku a doprava smerom k Družstevnej (Tepličany). Ale teraz je tam určite dosť blata, je to také blatisté územie.

Od toho "kríža" je mnou popísaná "horná" cesta totožná s tou Gastonovou, na ktorú dal link v príspevku vyššie.
23.06.2010 - 09:27:59
00
Trafil si.

Priechodná varianta je o niečo vyššie.

Ale teraz je tam určite dosť blata, je to také blatisté územie.


dal som si tuto cesticku pred tyzdnom. To blatiste uzemie je fakt blatiste. Na okraji lesa, pri vyjazdne na luku nad teplicanmi som "utopil" bike takmer po naboj.

samotna lesna cesta od rubaniska bola dost zablatena. a posledne dazde tomu zasa nepomohli...
23.06.2010 - 10:55:15
00
boli tam mlaky, ale dali sa v pohode obist, resp. prejst. "ciste" blato mi nevadi. jediny problem bol na takej velkej zakrute, kde to bolo plne vody a len tak tak to slo obist.
skusim teda este tu priechodnu variantu a pripadne potom trochu posekam krovie. len som nestihol kupit ziadne nacinie, tak zajtra by som nemal s cim.
26.06.2010 - 21:10:11
00
boli tam mlaky, ale dali sa v pohode obist, resp. prejst. "ciste" blato mi nevadi. jediny problem bol na takej velkej zakrute, kde to bolo plne vody a len tak tak to slo obist.
skusim teda este tu priechodnu variantu a pripadne potom trochu posekam krovie. len som nestihol kupit ziadne nacinie, tak zajtra by som nemal s cim.



BTWohladne brigady vycistenia cesty, napis ked budes organizovat :)
26.06.2010 - 22:13:51
00
keyboard_arrow_up