No psa treba od mala ucit co moze a co nie , ja som psa nikdy nemal az teraz moja manzelka ma maximalne rozmaznaneho 5 rocneho Yorkshira a ten uz vycvicit nejde skusal som snad vsetko krical som nanho (rada mojho otca ktori bol psovod) bezvysledne akurat susedia si myslia ze som blazon a aj pes kedze sa ignoransky otoci smerom odo mna , cvicit ho na odmenu tiez nemalo vyznam akurat pribral 1,5kg za mesiac a pol co som ho krmil skvarkami.Aj oco ho skusal napravit ale pred nim len lahne na chrbat a klepe sa strachom .Takze psov vobec nemusim bud sa pletu do cesty alebo sa snazia bezat subezne vedla biku a zakusnut sa do nohy. :fubar: Obojok , nahubok a tvrdy vycvik
08.09.2010 - 12:56:29
00
Pes sa musi vychovavat od prveho mesiaca zivota. Lenze vela majitelov psov o ich vychove nema ani šajnu. Kedze som sa trosku okolo psov motal tak si dovolim tvrdit, ze kazdy pes je zvladnutelny, ale chce to obetovat kopu casu pri vycviku. A jednoznacne pes patri na voditko a kosik je samozrejmostou.

toto je presne to čo tvrdím :) pes nieje hračka
08.09.2010 - 13:28:00
00
Podla zakona ma byt pes na voditku a ma mat nahubok/kosik. Tu vsetky diskusie o jeho volnom pohybe a slobode koncia.. Navyse su to tvory chovane v zajati, nie z ich vlastnej vole a hovorit o ich slobode je dost ironia..

Mal som davnejsie psa a nie jedneho a viem ze v 99% ak okolo neho niekto prefrci na bicykli alebo prebehne tak zacne za nim utekat. Je to instinkt a spravia to aj psy ktore su vycvicene pokial ich niekto vyslovene proti takymto veciam necvicil alebo im to nezakazoval. Z ich pohladu ide o hru. Cim viac clovek pred nimi bezi alebo bikuje, cim viac robi uhybne manevre, tym viac ich to bavi. Rozoznat hru od utoku pre niekoho kto nema skusenost so psami je asi problem, ale v kazdom pripade treba zachovat chladnu hlavu a nerobit nepredvidane veci, jednoducho treba slapat svoje a ignorovat. Vacsina psov bude iba bezat vedla, mozno aj stekat ale k ziadnemu utoku nedojde. V kazdom pripade je fajn mat u seba kaser ak idem von na biku a to nielen kvoli psom.. Pri vybere konkretneho produktu by som uprednostnil ten s pridavkom korenia alebo specialne urceny na zver/psov. Bezne produkty urcene "pre ludi" nemusia byt rovnako ucinne ;)

Aj kaser treba pouzivat opatrne. Ked ho pes dostane do oci, zvycajne si ich vyskriabe a je dost skoda ak islo len o nepochopenu hru a nie utok.. Je pravda ze vela ludi si kupuje psy ako zive plysaky a o neakej vychove alebo vycviku tu nemoze byt rec. Tiez je vela magorov ktory si velkym psom kompenzuju svoje male ego alebo vtaka. Kazdopadne su v tom tie tvory nevinne a za vsetko mozu ich maitelia..
08.09.2010 - 13:42:08
00
ja som mal utulkoveho cokla HUGA a nebol s nim najmensi problem.... behal pekne vedla mna na biku bez voditka nikam neusiel .. za ziadnym bikerom nikdy nebezal...
poznal doprava ,dolava tak pri jazde nebol najmensi problem, za psami nebehal, ak to nebola harava fena ,to uz som mohol robit co chcel a mal ma na haku :lol:
vycvik trval 1,5r a potom uz bola pohoda...

Prílohy:

DSCF2804.jpg
DSCF2804.jpg 113.82 KiB thumb_up0thumb_down

08.09.2010 - 13:47:35
00
no to s tou jazdou len tak kludne ďalej nieje vždy to pravé.. vzďaluješ sa aj s cudzím psom od jeho majitela ktorý má aspoň malú šancu ho privolať a zvládnuť.. keď ťa pes chytí a zaútočí vo vzdialenosti 500m tak už si celkom slušne v..

ja vačšinou práve spomalím (tým psa "prestáva hra baviť" a v prípade útoku mám majitela nablízku), nechám psa privolať (čo ide v prípade že sa nechce naháňať lebo nemá s kým jednoduchšie) a okrem toho máte majitela na dosluch na vy :swear:
08.09.2010 - 13:49:12
00
Kazdy pes svojou mimikou tvare, ale aj inymi vonkajsimi prejavmi ( zjezenie srste na kohutiku ai. )signalizuje svoje umysly. Nie kazdy z nas tejte reci rozumie, preto sa mylne domnievame, ze kazdy pes k nam beziaci ma umysel hryzt. Ono to tak urcite nieje. Drviva väcsina ma zaujem len o kontrolu uzemia, spoznanie votrelca na jeho uzemi a jeho nasledne zastrasenie (brechotom ). Verte ci nie, ale na cvicaku bolo niekedy dost velkym problemom psa vyhecovat tak aby dokazal tvrdo hryzt. Vecsina hlavne mladych psov hryzla nedorazne a len tak z povinnosti. Samozrejme nieje to nic prijemne ak k vam bezi akykolvek pes a ma akekolvek umysly. Za psa a jeho konanie je v plnej miere zodpovedny majitel. Som ochotny polemizovat o tom, ze ak uz chce majitel psa pustit na volno a pes nezvlada vycvik a jeho privolavanie, tak pes musi mat nahubok. A aj to som ochotny tolerovat len u psov malych plemien. Rozbehnute hrave štena Irskeho vlkodlava ( min 40 kg ) vas prevalcuje tak, ze si to ani samo nevsimne :lol:

Prílohy:

373-2-irsky-vlkodav.jpg
373-2-irsky-vlkodav.jpg 88.42 KiB thumb_up0thumb_down

08.09.2010 - 14:35:36
00
ach jaj, psíckarom ja nerozumiem. Ale fascinuje ma, ako kazdý psíckar predpokladá, ze kazdý clovek zboznuje psa tak ako on a preto ho tahá úplne vsade a nechápe znechutené pohlady ostatných ludí, ktorí nevýskajú stastím pri pohlade na svoje oslintané oblecenie od jeho hafánka. Keby som zobral svoje rybicky na výlet v pohári od uhoriek, tak by ma vsetci povazovali za dementa :lol:
08.09.2010 - 14:46:46
00
pes nieje hračka
Tu je odpoved.
08.09.2010 - 14:49:29
00
ked uz ste tu taky psickary poradte mi, yorkshirovy mojej zenskej nenormalne smrdi z papule :puke: ako z kontajnera dentalne blbosti nechce vobec zut a ani vycistenie zubov nepomohlo neviete coby ten zapach znicilo?
08.09.2010 - 14:56:19
00
daj mu pusu :inlove:
08.09.2010 - 14:57:16
00
:D to bude posledna vec co zrobim v mojom zivote :puke:
08.09.2010 - 14:58:40
00
ak mu cistenie papule nepomohlo, tak uz by som si tipol skusit to iste, co u lidi .. ze je problem niekde vo vnutri s travenim , alebo take nieco .. ci ?
08.09.2010 - 15:00:11
00
ked uz ste tu taky psickary poradte mi, yorkshirovy mojej zenskej nenormalne smrdi z papule :puke: ako z kontajnera dentalne blbosti nechce vobec zut a ani vycistenie zubov nepomohlo neviete coby ten zapach znicilo?

Zmena stravy :!: S najvecsou pravdepodobnostou je to zaludocny zapach. Nema problemy s travenim a nafukovanim. Ak ho krmis granulami urcite zmen znacku.
08.09.2010 - 15:13:57
00
skusim zmenit granule ale davam mu tie junior lebo tie velke nezerie , no a tie junior by mali byt pre stenata a podla mna lahko stravitelne
08.09.2010 - 15:17:19
00
Neviem aku znacku pouzivas, ale zlozenie nemaju vsetky rovnake. Skus na tyzden - dva, granule vynechat a krmit ho normalnou potravou tz. nie zvysky od obeda, ale kup mu normalne odrezky, alebo cokolvek ine mäsite. Staci nechat prejst varom nemusis to varit do mäkka. A kludne ho pred zmenou stravy nechaj jeden den bez potravy. Vodu samozrejme ano.
08.09.2010 - 15:23:43
00
keyboard_arrow_up