:rofl: ak by si to dopravoval bez prestupu medzi BA-ZA / ZA-KE tak by sa dalo uplatiť za dozor vlakvedúceho, nakoľko v ZA sa striedajú čaty. Inak sa to nedá leda že by si tým vlakom išiel sám.

:D žihadlo :D to je problém ktorý sa rieši už niekoľko rokov, nálepky už niekoľko krát zmenili, no stále sa nájdu čaty ktoré nevedia pochopiť... ak chceš mať ale istotu tak jej(jemu) povedz nech to nalepí na plášť, a nemáš probléma :party: ja však PUBky nevyužívam, z dôvodu nedôvery k vlakovým čatám, nakoľko za tie roky ich už veľmi dobre poznám... v pracovnom styku. :D ja môj bike vozím už len výhradne určenými vlakmi a určenými vozňami tak aby nedošlo k poškriabaniu biku ;)

Pre každý typ vozňa už mám vymyslené zaistenie biku aby sa nehýbal :D stačí na to len jedna reflexka na suchý zips ktorou pritiahneš a zaistíš páčku brzdy a nepohne sa ani za nič :D

tie vešiaky ktoré sa používajú vo vozňoch sú dobré len v prípade že sú kolmo na stenu a bike visí bokom voči smeru jazdy, tie ktoré su v smere jazdy tak neodporúčam lebo bike bude lietať hore dole jak šľahnutý a poškriabe minimálne ráfik.

Prílohy:

DSC_0155.jpg
DSC_0155.jpg 272.36 KiB thumb_up0thumb_down

DSC_0174.jpg
DSC_0174.jpg 229.34 KiB thumb_up0thumb_down

DSC_1996.jpg
DSC_1996.jpg 268.89 KiB thumb_up0thumb_down

DSC_3227.jpg
DSC_3227.jpg 240.07 KiB thumb_up0thumb_down

DSC_9462.jpg
DSC_9462.jpg 235.19 KiB thumb_up0thumb_down

DSC_9472.jpg
DSC_9472.jpg 253.14 KiB thumb_up0thumb_down

25.09.2011 - 22:03:03
00
Vela ludi o tom nevie, ale ak vas cestuje viacej ako 5 alebo 6, mate narok na skupinovu zlavu, zalezi vsak aj na type skupinovej zlavy - http://www.slovakrail.sk/index.php?id=zlavy-pre-skupiny.
27.09.2011 - 18:15:44
00
Pozeral som nový cestovný poriadok žsr a dosť nemilo ma tam prekvapilo zrušenie bicyklových vozňov vo viacerých rýchlikoch napr.: Devín, Urpín, Tekov... :doh:
23.12.2011 - 13:56:24
00
Odteraz si bude musiet clovek odtahat danu trasu na bajku :)
23.12.2011 - 14:14:51
00
Môj bajk precestoval vlakmi tisícky km, ale najviac sa mu určite páčilo v Pendoline z Prahy do BA - výklenok pre 3 bajky, takže ostatní cestujúci o nich nezavadzujú a cyklisti majú automaticky miestenky pri bajkoch. Dobré sú aj tie prerobené vozne, kde je vidieť na bicykle z kupé - na tie som mal štastie najmä v okolí Žiliny. A klasika - už spomínané motorky (Rajecká Anča, Fiľakovská strela...). S vlakovým personálom mám vcelku dobré skúsenosti až na jednu výnimku, ktorá sa v batožinovom vozni postarala o fajný škrabanec na ráme. Skôr robia problémy netolerantní ľudia predierajúci sa pomedzi dva bajky v bielych nohaviciach a potom sa sťažujú. A teraz sa budú sťažovať ešte viac, keď naozaj zrušili tie vozne. :doh: Žiaľ sťažovať by sa mali niekde inde...

Joo, a chcel napísať, že jednosmerné lístky na dlhšiu vzdialenosť (nad 150 km? neviem presne) sú platné do polnoci nasledujúceho dňa - to priam láka túto skutočnosť využiť. Prípadne ju využiť a využiť. Alebo ak stihnete, tak aj využiť a využiť a využiť. :lol:
23.12.2011 - 15:11:35
00
Mňa by len zaujímalo čo vlastne s tými bicyklovými vozňami spravili a či by ich nemohli pripojiť aspoň k nejakým osobákom :?:
23.12.2011 - 15:37:00
00
všimol som si, že už ani EC Ján Jesenius (Budapešť - Hamburg) nevozí bicyklový vozeň, chcel som s ním ísť v lete do Brna, EC síce vozia batožinové vozne, ale tým neverím, chcem mať bike pri sebe
23.12.2011 - 15:45:56
00
Osobáky to istia. :-) Ostatné 3-4 roky som pravidelne v lete jazdieval s bikom do Senohrab (cca 30 km južne od Prahy). A kvôli problémom s prepravou biku vo vlaku a tým, že dať ho do separé vozňa nehrozí (stačilo mi pár razy vidieť, ako s nimi jednajú...) som využíval osobáky. Cestoval som nejakých 10-11 h aj s prestupmi (zväčša sa dal nájsť taký čas odchodu, kedy som nečakal na prestup dlhšie ako 15 min, okrem 1 prestupu, ten bol vždy hodinový, prestupov bolo 5-6).
23.12.2011 - 17:14:08
00
raz som mal tú česť prepravovať bike vlakom a dopadlo to celkom fajn...v štrbe som ho naložil do batožinového vozňa a v kysaku mi ho vyložili v takom stave ako som ho tam dal takže som bol spokojný. Sprievodca bol tiež ohľaduplný
24.12.2011 - 19:52:29
00
Častokrát nie je problém v batožinovom vozni sa opýtať a bajk si zavesiť sám.
24.12.2011 - 21:46:36
01
Bicykel som prevážal vlakom zatiaľ len raz. Bolo to zo Senice do BA. V SE som ho dal do poslednej uličky, revízor mi povedal, že si ho tam mám oprieť a môžem si ísť sadnúť. Vtom sa počas jazdy samé otvorili dvere, tak som si povedal, že radšej ostanem pekne pri ňom a budem ho držať aby náhodou nevypadol von. V Kútoch som prestúpil a tiež som dal bicykel do posledného vozňa. Revízor ma hned upozornil, že v Malackách budú nastupovať Rómovia a že si mám ísť bicykel potom strážiť. Ja som pri ňom radšej zostal od začiatku. Potom však nastúpili další dvaja bikeri a už sa tam nedalo stáť tak som si išiel sadnúť. Cesta bolo celkom OK, žiadne problémy ani v Malackách, ale celkovo to cestovanie vlakom s bikom nie je žiaden luxus :D

Tu ešte jeden dnešný článok:
http://www.sme.sk/c/6394799/cyklistov-zeleznice-len-trpia.html
29.05.2012 - 09:55:14
00
FrEeDoM09: zo Senice by som išiel do BA radšej cez Trnavu, časovo je to to isté alebo aj výhodnejšie, vzdialenosť o 4km dlhšia a cenovo o 20centov viac. Výhodou je menší počet staníc, kde stojí vlak (platí pre úsek TT-BA a rýchlik).

Ja mám len dobré skúsenosti, na trati BA-Kúty som išiel viac novými vozňami s miestom pre bicykle ako so starými. Sprievodcovia vždy milí, často sa so mnou dajú do reči, niekedy aj cestujúci. Len teraz keď sa majstruje na tejto trati, okolo D.Jazera, osobné vlaky meškajú a cesta trvá kúsok dlhšie.
Úsek MA-P.Štvrtok je indiánsky úsek, ale tiež som s nimi nikdy nemal problém. Raz tak jeden pozerá na môj bicykel odborným okom a hovorí druhému: hmmm hliníkový :D

Naposledy som pokusne skúsil bicykel prepachať dverami do uličky a následne do kupé, v starom vozni. A dalo sa, aj keď to bolo dosť úzke.

Ten článok: mali tam spomenúť cenu za prepravu bicykla, ktorá je pri jazde v osobákoch neadekvátna. V rýchlikoch kde je batožinový vozeň, tam to beriem, ale platiť 1,5E za to, že vlak nemá vyhradené bicyklové miesto je zdieranie.
29.05.2012 - 13:08:52
00
No ja ak idem vlakom tak vždy vystupujem v DNV alebo v Lamači. Pre mňa je to rýchlejšie domov do Karlovky (už to mám vyskúšané) a z hlavnej stanice ešte cez mesto ísť na biku, to veľmi nemusím. Takže radšej chodím cez Kúty. A ked som išiel aj s bikom, vystúpil som v Lamači a doma som bol za 10 min (z hlavnej by mi to trvalo dlhšie).
29.05.2012 - 16:13:01
00
Tento rok som viezol bicík vlakom dva razy - do Viedne a do Kútu (slovensky do Kútov :geek: ).
Obe cesty po technickej stránke bez problémov. Vagóny boli označené idiogramom - prvý a posledný. Cestoval som v nedeľu zavčas rána, takže pasažierov pomenej, cyklistov skoro nič.
Vzdialenosti zhruba rovnaké, ale conové relácie úplne inde:
- do Kútu tuším 6€
- do Viedne 12€ ... a to mi ešte pani v okienku poradila, aby som si kúpil spiatočný, že ma vyjde menej :rock:
02.06.2012 - 07:28:28
00
do Kútov si išiel tou novou poschodovou súpravou? tie sú fajn, tie majú miesto na bicykle, ale všimol som si, že už aj tie nové vagóny, červenobiele a modrými sedačkami majú už tiež nejaké to miesto pre bicykle
02.06.2012 - 08:56:42
00
keyboard_arrow_up