Hej nemas ty nahodou skuskove? Ja sa chystam buduci tyzden po poslednej skuske prevetrat svoje strasilo v Tatrach.
17.01.2015 - 13:38:20
00
pri dnešnom trende to mozu menit pre fatbiky :D
a skúškové mam ale najblizsiu az v stredu tak som si dnes doprial
a mat trocha sirsie rajdy ako mam, tak to bude komedia nastupovat a vystupovat
17.01.2015 - 17:59:20
00
Máte niekto skúsenosti s prepravou bicykla na trase BA - KN? chcel by som sa povoziť z DS až do Kvetoslavova a odtiaľ s bikom do Šamorína do práce... po ceste I/63 by som sa asi trošku bál o život : ) vďaka
10.02.2015 - 17:43:27
00
Aktuálny zážitok so Železnicami SR:
Kúpil som si včera cestovný lístok s miestenkou cez internet na 2.4. 2015 BA - Poprad-Tatry na IC 505 a spiatočný Poprad-Tatry - BA na IC 504. Dnes som sa s vytlačenými lístkami vydal dokúpiť si lístok na bicykel na stanicu Nové Mesto (blízko pri robote).
Prvý problém: pani za okienkom nevedela ako naťukať miesto + lístok pre bicykel, či tam má byť "+" alebo ".", po telefonáte s odborníkom sa jej to podarilo, super, cestu do Popradu mám vybavenú. Ideme na cestu späť do BA.
Druhý problém: pani znovu nevie naťukať miesto + lístok pre bicykel, nedarí sa ani za využitia predchádzajúcich rád od priateľa na telefóne, volá znovu, priateľ na telefóne je bezradný. Pani rezignuje, otáča otočnú stoličku k plechovej skrini za svojim chrbtom, kde má vytlačené všetky vlaky s poznámkami a po chvíli víťazoslávne hovorí: "Ten vlak nejde". Ja jej na to, že drží v ruke cestovný doklad, za ktorý som včera zaplatil a systém mi ho vydal. Pohodila ramenami a bujnou hrivou a vraví, že niekde ešte zavoláme. Prichádza ďalší klient k okienku a začína sa smiať: "Kúpili ste si lístok cez Internet?"... Po chvíli pani dotelefonovala, kamarátka na druhej strane linky mala super víkend a piekla fajný koláč a popri týchto informáciách sa pani za okienkom dozvedela, že má vraj pravdu, a vlak v ten deň - 6.4.2015 nejde. A že mi kamarátka na telefóne odkazuje, že som šikovný (lebo som dokázal odrbať systém a získať lístok na neexistujúci vlak); som na seba hrdý... Vzdávam sa, vravím, že chcem teda ten lístok vrátiť a kúpim si na iný vlak, kde môžem bicykel vziať so sebou.
Problém č.3: Pani: "Jaaaj, môj zlatý, ale to sa nedá, to musíte cez internet." Ja jej vravím, že pred pár týždňami som si tiež kúpil lístok cez internet (keď bola v BA snehová kalamita) a na stanici mi ho bez problémov vzali späť. "No môj zlatý, to bola výnimočná situácia." Končím, vzdávam to. Vzal som si lístok na bicykel do PP a odchádzam. Cestou k autu mi to nedá, keď si sadnem, vytočím 18188 a milej pani (možno slečne) na druhej strane líčim svoj príbeh.
Problém č. 4: Pani ma chvíľu ticho počúva a potom veľmi opatrne hovorí: "Ten vlak ide". Priznávam, že som telefonoval počas jazdy, skoro som trafil autobus na hlavnej ceste. Pýtam sa jej, nech mi túto informáciu zopakuje, lebo som už predsa len vo veku, kedy zmysly môže trpieť istým stupňom degradácie. Zopakovala, pochopil som. Ale upresnila, že vlak síce ide, ale práve 6.4. 2015 v ňom nie je radený vozeň na prevoz batožín. Pýtam sa prečo? Nevie. Hovorím, že na stránke Slovakrail svieti info: "Košice - Bratislava hl.st. --- Preprava bicyklov povinná rezervácia miesta pre bicykle." Áno, vraví pani, ale 6. a 7. tam batožinový vozeň radený nie je. Rezignujem... už po koľký krát... Potvrdzuje mi, že lístok musím vrátiť cez internet a milo mi radí, čo všetko musím pri anulácii lístka vyplniť aby som svoje peniaze dostal späť. Zabudol som sa opýtať, kedy ich znovu uvidím. Na to, že som jej povedal, že majú teda na stránke mylnú informáciu o možnosti prepravy bicyklov už nijako nereaguje. Ale keď sa opýtam, či aj pri ostatných vlakoch v ten deň hrozí, že nebudú mať batožinový vozeň mi milo poradí: "Radšej si zavolajte."
11.03.2015 - 12:16:46
012
slovakistan
11.03.2015 - 12:24:03
00
"Vaša požiadavka o vrátenie cestovného dokladu bola prijatá.
Detaily ITD: 1113002020027576,
CESTOVNÝ LÍSTOK + REZERVÁCIA, 06.04.15 16:34 - 06.04.15 20:23, Peter O......, ECxxxxxxx.
Suma za neprecestovaný ITD po odpočítaní storna (12.78 EUR podľa prepravných podmienok stanovených PP ZSSK v prípade cestovných lístkov ZSSK a PP IDS BK v prípade PCL IDS BK) Vám bude po vybavení žiadosti poukázaná na bankový účet číslo 261xxxxxx/1100 v lehote do 30 dní od podania žiadosti o vrátenie.
V prípade daľšej korešpondencie sa obracajte na adresu ZSSKSeOTZ@slovakrail.sk."
Napadajú mi veľmi, ale veľmi škaredé slová. Poslal som im na sťažnosti veľmi, ale veľmi šťavnatý email :@
Storno 1,42 EUR, žiadam ho vrátiť.


Naposledy upravil astro dňa 11.03.2015 - 17:08:22, celkovo upravené 1 krát.

11.03.2015 - 12:32:09
00
astro, radsej cez nejake stranky na nete zozen spolucestujuceho/prispievatela na palivo a mas pokoj. :)
11.03.2015 - 12:47:51
00
ZSR :puke:

Co je ale este horsie, alternativa nema o bike prepravu absolutne ziadny zaujem. :headbang:
11.03.2015 - 12:55:59
00
ZSR :puke:
Co je ale este horsie, alternativa nema o bike prepravu absolutne ziadny zaujem. :headbang:

Laco Findl pls. mohol by si hodit rec s cyklokoordinarom nech skusi s Regiojetom podiskutovat.
11.03.2015 - 13:20:29
00
PaloTT:
Budeme to riesit spolu s narodnym cyklokoordinatorom...aj ZSR a aj RegioJet... dam sem potom info
11.03.2015 - 13:34:33
01
ŽSR nemá s prepravou osôb a batožín nič spoločné. ŽSR je manažér infraštruktúry, ZSSK je osobný dopravca. To len pre info, aby ste nekontaktovali zlú osobu :)
11.03.2015 - 13:42:20
03
No a ešte doplním, že IC 504 6.4. skutočne nejde. IC 505 chodí len pracovné dni. Vozeň na batožinu by mal byť radený (ak nie je nejaký technický problém, alebo správkový stav) na každom vlaku ZSSK IC.

Edit: tak nie niektoré IC nemajú batožiňák, ale dá sa to skontrolovať na http://www.vagonweb.cz/razeni/?&lang=cs
11.03.2015 - 13:50:46
00
Nejde? Takže aj pani na 18188 mi podala zlú informáciu a systém mi naozaj predal lístok na neexistujúci vlak?
11.03.2015 - 14:03:49
00
voľakedy bolo tak, že ak vlak nemal batožinový/bajkový vozeň tak si si bral bike sebou do posledných/prvých dverí ... to už neplati? či len pri IC to neplatí?
11.03.2015 - 14:08:39
00
Už som z toho debil aj ja :D
Takže takto:
IC 504 chodí denne v klasickom radení a vrátane 5.4., lenže v nedeľu a 6.4. nie je vo vlaku radený detský vozeň, vozeň na prepravu batožín a invalidov,
http://www.vlaky.net/upload/images/reports/005609//KCP120z.pdf

Edit: bicykle v IC a EC asi aj Ex je zakázané prepravovať na predstavkoch prvého a posledného vozňa, treba mať vždy rezerváciu na bicykel.
11.03.2015 - 14:27:02
00
keyboard_arrow_up