Vysvetli podrobnejšie. Na biku bez problémov, ale pri pešej turistike, ktorú mám rád skoro rovnako pri zostupoch občas masaker. Aj keď sa dosť podpísalo, že som oproti minulej sezóne pribral skoro 10 kg :(.
10.10.2017 - 20:31:34
00
no ta nadváha je sfina , tam to dolu kopcom robí paseku, ja som jednu dobu použival aspon na zostup palice, aby ma tolko kolená neboleli...
PS: cica nežer! :D
10.10.2017 - 20:33:16
01
no to je pravda, ked som mal vela vela kil (130+) tak ma boleli kolena aj ked som siel po schodoch, ale zas hraval som (nebrat uplne doslova) aj futbal a tam dostavali kolena na <>.
Ako som schudol dost kg tak kolena uz prestali boliet.
10.10.2017 - 20:35:22
00
Dosť blbá sezóna. Začalo to už v januári, keď som sa začal trápiť s kdejakými prechladnutiami, potom skoro celé leto niečo a nakoniec ten zlomený prst tomu moc nepridal. 10 rokov som chorý nebol a teraz sa to j*balo jedno za druhým. Aj teraz zase hrdlo trochu už skoro 3 týždne. Hádam sa dám konečne dokopy a kilá pôjdu cez zimu na lyžiach aspoň čiastočne dolu.

Tak do 130 kg mám ešte dosť ďaleko. Ale kolená už nie práve v najlepšom stave. Ono stačilo pár túr a tiež sa to lepší, minule už oveľa lepšie ako keď som bol prvý krát po dlhšej dobe pešo. Len ma zaujímalo ako to vylepšiť na biku.
10.10.2017 - 20:39:08
00
rekre pobyt v Auschwitzi na vás, pazgriffci! :P
10.10.2017 - 20:40:28
02
Hosť napísal:
Tak do 130 kg mám ešte dosť ďaleko. Ale kolená už nie práve v najlepšom stave. Ono stačilo pár túr a tiež sa to lepší, minule už oveľa lepšie ako keď som bol prvý krát po dlhšej dobe pešo. Len ma zaujímalo ako to vylepšiť na biku.

ako jasne, to bol len priklad ze hmotnost tela robi strasne vela na kolena, ked su kolena dlhodobo navyknute napr na 80kg a zrazu maju nosit a dvihat 90kg tak ten narast o 12% je poznat
10.10.2017 - 20:44:50
00
Hosť napísal:
Vysvetli podrobnejšie. Na biku bez problémov, ale pri pešej turistike, ktorú mám rád skoro rovnako pri zostupoch občas masaker. Aj keď sa dosť podpísalo, že som oproti minulej sezóne pribral skoro 10 kg :(.


nesportoval som, ziadne problemy s kolenami ... v tom vystup na Krivan ... ledva som vysiel hore, cestou dole masaker, silna bolest v lavom kolene, nemohol som chodit, nejako som zisiel ...
odvtedy vzdy pri dlhsie trvajucej chodzi, tak po 2h, hoc len na prechadzke s detmi silna bolest v lavom kolene, pichanie, ale pri beznej chodi v pohode ziadna bolest, az po dlhsie trvajucej zatazi ...
po pol roku roku lekar, ze to je poskodena chrupavka, pichol injekciu do kolena, na dalsie som neprisiel ...
a na jar som zacal bajkovat ... postupne ...
zo zaciatku sa objavila v druhej polke vyjazdu tá známa bolest, pichanie v kolene, ale s kazdym dalsim vyjazdom bola bolest mensia a neskor ... v lete uz zmizla uplne a v septembri po cca 1300km som bez akychkolvek problemov stál na Koprovskom stite ...
v druhej sezone som bajkoval este viac (1700km), bolest ziadna a a ako bonus vystup na Slavkovsky stit, Rysy, Dumbier, Chopok ...
teraz mam za sebou tretiu sezonu (2150km) a bez problemov jazdim maratony cca v polovici poradia ;)
za tie necele 3 roky bajkovania som schudol z 83 na 74 kg (pri vyske 183cm)
10.10.2017 - 20:59:56
01
tulenik napísal:
rekre pobyt v Auschwitzi na vás, pazgriffci! :P

Dobrý materiál si si namiešal plutvonožec!
10.10.2017 - 22:29:36
00
sežrau som mrenu
11.10.2017 - 03:14:20
01
Ja som na tom opacne zo 100 kg na 72 a bolest prisla teraz ono to moze byt sposobene tym ze pri stovke som nic nerobil :lol:
Najvacsie bomby kolenam som dal na florballe a hokejballe no nikdy neboleli a tuto sezonu som kupil full zacalo ma to bavit jazdim dlhe vyjazdy a prave teraz za kolena zacinaju ozyvat, bolest je mierna az minimalna ale aj tak to otravuje ja som so sezonou skoncil necham to vydychnut a uvidime na jar, inac ja zerem complex3 aktív ale vobec nevim ci to pomaha no ked som to kupil tak uz to doberiem 180 tabliet
11.10.2017 - 07:01:07
00
Ramon1 ja osobne citim rozdiel ci beriem gs condro alebo nie... bez condra ma bolia kolena pri zatazi viac.... cca 2 hod to trva a potom to prestane a mozem jazdit dalej.... s gs condro nebolieaju ani na zaciatku bikovania..... placebo?? bolest neoklames....
11.10.2017 - 10:43:08
00
tak ja skúsim asi ten kolafit, počul osm už o tom že sú to placebá ale niečo už vyskúšať musím lebo sa zbesniem
12.10.2017 - 13:51:28
00
Ortoped mi predpisal Condrosulf 800mg ,zatial som vybral 3x balenie. Teraz mam pauzu -je to zataz na zaludok ale mozem napisat, ze nejake mierne zlepsenie nastalo...
12.10.2017 - 14:22:39
00
dusino napísal:
tak ja skúsim asi ten kolafit, počul osm už o tom že sú to placebá ale niečo už vyskúšať musím lebo sa zbesniem


možno kúsok offtopic, ale niekde som čítal, že niektorí ľudia hlásia zmenšenie bolestí kolien s oválnymi prevodníkmi, neviem, neskúsil som.
12.10.2017 - 14:23:39
00
Ja mam oval a je pravda že kolena pri bikovani necitim napr. pri drepoch uz citim. Ale vsetko zalezi od Dg.
12.10.2017 - 14:33:15
00
keyboard_arrow_up