ja som chcel inú farbu ale nemali no
10.10.2008 - 14:55:14
00
Mlok áno tie minumálne zdvihy veľmi dobre poznám začínal som na Manitou I cez Manitou 3 čistý elastomer 2-3 cm zdvihu až po 140 cm a teraz mám zese na jednom Manitou 4 zdvih tak 3 cm :mrgreen: A na Garde som v podstate zistil že mi odpruženu vidlu ani "netreba "nakoľko v jednom zjazdiku som mal vidlu zamknutú a došiel som na to až dole :mrgreen:


Já mám na HT třeba teď pevnou karbonovou (po více letech na fullu jsem pořídil letos ještě i HT) a nejdřív jsem ho jezdil chvíli s u-turnovou Rebou, ale neseděla mi po těch letech na fullu ta nevyváženost (slušně fungující vidlice a pevná zadní stavba). Ale teď geometrie s pevnou v pohodě, protože tam mám Pells XF2 long, která je vysoká přesně jako Reba na 95mm (ale už se nesníží sagem, takže odpovídá geometrii Rebě na 115mm + sag).
A ta pevná je tedy mnohem méně pohodlná než zamčená Reba (a to s nastavením floodgate na větší sílu otevření, tedy rozdíl je pouze v tom, že ten lock není natvrdo ale umožňuje oproti té pevní cca 1cm zdvihu).
A když dáš pevnou, tak ušetříš kilo váhy.

Občas si na tom HT dám i těžší sjezdík, je to zajímavé, super na trénování techniky, ale mít to jako jediné kolo bych tedy rozhodně nemohl (kdybych ze tří kol musel jedno zrušit, tak si nechám oba fully a zruším HT). A tedy věci, které na fullu jsou pohoda jsou pak najednou docela těžké a věci, co jsou těžké na fullu, tak na tom HT nedám vůbec.

Na fullu se mi jen jednou stalo, že jsem vletěl do jednoho hodně prudkého a trošku těžšího sjezdu rychle se zamčenou vidlicí a málem jsem to neustál (normálně lock na Talasech vůbec nepoužívám, takže to byl dobrý šok). Na HT s pevnou tenhle sjezd právě už je dost těžký a je třeba ho jet pomalu (tedy aspoň já musím) a na fullu ho dokážu projet dost rychle a znám ho nazpaměť a vím jak se i dle počasí mění a co tam čekat, takže na fullu tam většinou vletím docela rychle a ta zamčená vidlice byla tedy čára přes rozpočet.


Naposledy upravil Mlok dňa 10.10.2008 - 15:07:26, celkovo upravené 1 krát.

10.10.2008 - 15:02:10
00
Mám dlouhý krk


tak to potom hej - tam je nejaký ten cm niekedy očividný
OT :twisted: o mne je známe, že som na vysoké baby a dlho sme nevedeli prísť na to, odkiaľ mám ten odhad, že pozriem na fotku a poviem, že tá ma zaujíma, vyzerá tak na 180+ cm - neskôr sa ukázalo, že proste žirafy majú dlhé krky :oops:
10.10.2008 - 15:06:50
00
Mlok ale niekedy je pekné isť to aj pomaličky a vychutnať si to :-)
10.10.2008 - 15:13:17
00
Mlok ale niekedy je pekné isť to aj pomaličky a vychutnať si to :-)


To záleží jakou činnost máš na mysli :-) Ale proto taky HT s pevnou vidlicí mám. Ale i na fullu jedu pěkně pomalu některé sjezdy, kde bych se na HT s pevnou už dávno zabil.
10.10.2008 - 15:17:37
00
Ale proto taky HT s pevnou vidlicí mám.


Konečne si napísal niečo, čomu rozumiem a čo sa mi páči!
10.10.2008 - 15:23:14
00
joko: čo ty vieš, možno si na "staré kolená" kúpiš nejaké endurko ako bajkboro a pôjdeš ho budúci rok prebehnúť do slanských ;)
10.10.2008 - 15:25:59
00
ja mam malu poznamocku .. mam lapierka x-kontrol ... cize mal by som mat obrovsky pedalkick ... lenze ani raz sa mi nestalo zeby mi to zatahalo za pedale ... asi nieco niekde robim zle ... je sice pravda ze na najlahsom prevode mam obcas pocit zamknutia zasnej stavby ale to som doteraz daval vzdy na vrub nizkeho zdvihu

takze moja otazka je .. co robim zle a ako si to zatahanie ci dokonca kopanie mam vyskusat?
10.10.2008 - 16:11:22
00
mám ten istý rám 8) no a cítiť asi najviac keď ideš po nejkej rovine s výmolmi a šlapeš do pedálov ... pri prelete cez výmole a stálom šlapaní cítiš že "šlapeš proti pruženu zadnej stavby" ale toto sa mi zväčša nestáva ... je to cítiť aj pri prudkých výšlapoch v teréne a prejavuje sa to najviac zníženim citlivosti zadnej stavby ... naoľko pri pomalej rýchlosti a na ľahých prevodoch nikdy nedostávaš nejaké extra nárazy do rámu

ale to bolo jednoznačne u LP a FPS2 zámerom s tým pedalkickom ... má to vplyv na odozvu záberu do kľúk a to vo zvýšení akcelerácie ... nevýhody už spomínane boli ... no mne to vyhvuje najmä kôli tomu že nepotrebujem lock a ani propedal .. na jar ale chcem ísť do Zesty-ho a tam už je to o niečom inom


Naposledy upravil Lapierre dňa 10.10.2008 - 16:48:45, celkovo upravené 1 krát.

10.10.2008 - 16:46:19
00
no to som napisal .. ale ja chcem tie kopance
10.10.2008 - 16:47:26
00
toto som písal v súislosti s pedalkickom

no a cítiť asi najviac keď ideš po nejkej rovine s výmolmi a šlapeš do pedálov ... pri prelete cez výmole a stálom šlapaní cítiš že "šlapeš proti pruženu zadnej stavby"
10.10.2008 - 16:49:37
00
no a cítiť asi najviac keď ideš po nejkej rovine s výmolmi a šlapeš do pedálov ...
na jar ale chcem ísť do Zesty-ho a tam už je to o niečom inom

pri Zesty sa to raz za cas stane tiez
10.10.2008 - 17:08:23
00
uz som myslel, ze su tie Papiere bezchybne... ono nieco postupne este vyplava? :twisted:
10.10.2008 - 17:15:48
00
hmmm, a čo by si tak chcel? fulla, ktorý sa pri šliapaní nezamyká, ale napriek tomu ide za pedálom ako raketa, nehojdá a popri tom dokonale žehlí aj 1/2 cm kamienky aj 15 cm šutre. pri skoku z metra nejde na doraz, zdvihy aspoň 150mm? všetko má svoje pre aj proti, otázka je, aké máš požiadavky. nakoniec, takmer na všetkom sa dá dobre pojazdiť (v rámci kategórie), chce to len zžiť sa s bajkom a vyťažiť z neho tie dobré vlastnosti. mne na mojom bajku vadí hlavne nevhodne zvolený tlmič, ktorý je príliš lineárny (a to je problém všetkých verzií spicy). s tým zamykaním pri dupaní do pedálov sa dá žiť, to mi nevadí. ale ako hovorím, chce to naučiť sa jazdiť aj s tým lineárnym tlmičom, pri skokoch pracovať viac nohami a je to ok. skrátka ni eje to bajk pre jazdcov, ktorí aj pri skočku z obrubníka tresnú na zem ako kameň...


Naposledy upravil mar_tin dňa 10.10.2008 - 17:29:25, celkovo upravené 1 krát.

10.10.2008 - 17:24:21
00
pri Zesty sa to raz za cas stane tiez


no ale porovnaj si ako je uložené spodné ramienko u X-controla je takmer zvislo a to spôsobuje že je to viac cítiť ale aj funkcia blokácie je vyššie (všetko má samozrjme svoje + aj - ; treba si určiť priority a to čo človeku viac vyhovuje)

kedysi sa robili aj fully s vyššími zdvihmi so systémom FPS2 >
predchodca Zesty so 130mm
predchodca Spicy so 160mm
a dokonca aj DH 230
všetky tieto sytémy mali to spodné ramienko takmer zvislo

ale LP spravil zmenu a to keď do modelov 2008 zaradil Zesty a Spicy so systémom QPR ktorý má síce tiež pedalkick na vyššej úrovni (ako spomínal už Mlok) no je to o pár tried nižšie ako FPS2 .. napokon LP udával že týmto systémom odlahčil bike o 1kg teda rám

druhá zmena nastala u DH230 .. začal sa vyrábať teraz DH 920 ktorý ma toto spodné ramienko už v polohe viac vodorovnej ... ale stále tam určitý uhol je

u X-contorla tento systém naďalej asi aj ostane ... nakoľko je to ako som písal zámer výrobcu a neprejavuje sa pedalikcik až tak radikálne ako u vyšších zdvihov

- k X-controlu a jeho ramienku príloha 8)

p.s. pomer odozva na šlapanie/komfort bude myslím u Zestyho pre mňa vyhovujúci ( aj pedalkick by mal vyhovovať )

Prílohy:

DSC03330.JPG
DSC03330.JPG 115.05 KiB thumb_up0thumb_down

10.10.2008 - 17:24:44
00
keyboard_arrow_up