Funkčné prádlo pre chladné obdobie - hlavne ostať v teple

Funkčné prádlo pre chladné obdobie - hlavne ostať v teple

PR článok

Pri jazde v chladnejších podmienkach je úplne kľúčová spodná vrstva, ktorá nás chráni pred chladom, udržuje v teple a navyše sa stará o odvádzanie potu. Dnes sa pozrieme na niektoré konkrétne kúsky.

Mavic Cold Ride


Tento kúsok od značky Mavic sa vyznačuje troma základnými charakteristikami. Celkový strih eliminuje pohyb materiálu pod vaším dresom a zvyšuje tak komfort. Navyše zadný silikónový lem dobre drží túto spodnú vrstvu na svojom mieste. Ďalej vďaka materiálu 37.5® využívajúcemu aktívne častice zostanete v suchu pri každej jazde. Poteší aj informácia o gramáži, ktorá je na úrovni 100 gramov/m2. Cena sa pohybuje okolo 62 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

Santini Caldo L/S dres


Taliansky výrobca nezabúda ani na funkčné prádlo, ktoré vyhľadávajú všetci, ktorí si s jazdením nedajú pokoj ani koncom roka. Tričko s dlhým rukávom zaručuje tepelný komfort vďaka mikrovláknu s termálnou rovnováhou, ktorá sa prenáša aj na telo. Vyhnete sa teda extrémnym zmenám teploty pri jazde. Odporúčané rozmedzie sa pohybuje od 0 °C až po +15 °C. Tričko sa vyznačuje výdržou pri opakovanom praní a nosení. Cena sa pohybuje okolo 60 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

Force Snowstorm


Do chladného počasia je určený funkčný rolák od značky Force. Je zhotovený v unisex strihu. Pri výrobe bol použitý zateplený materiál a pri veternom počasí naše hrdlo a krk určite ocenia ochranu v spomínanej časti. Tento rolák je vyrábaný z polypropylénu, nylonu a spandexu. Hodí sa ako základná vrstva pod dres v chladnejších obdobiach roka. Je dostupný vo veľkosti S - XL. Cena sa pohybuje okolo 23 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

Alé Seamless


Toto zimné termooblečenie je vhodné pre teploty od -2 °C až po +8 °C. Spodná vrstva je zmesou vlny, vďaka ktorej sa vylepšili izolačné vlastnosti. Mikroporézna štruktúra látky zaistí výhrevnosť a pritom nezabráni odvádzaniu potu. Kombinácia všetkých týchto vlastností teda prináša izotermický efekt a vaše telo ostane v teple aj za chladnejšieho počasia. Tento produkt je dostupný od veľkosti S až po XL. Cena sa pohybuje okolo 75 €. Viac sa dozviete na tomto odkaze.

BBB Firlayer


Technickú základnú vrstvu s technológiou Far InfraRed pre chladné podmienky ponúka značka BBB. Vďaka Far InfraRed sa udržiava vaše telo v tepelnom komforte, a tým sa zlepšuje metabolizmus a mikrocirkulácia krvi aj pri nižších teplotách. Bezšvový strih zvyšuje oporu tela a zlepšuje termoreguláciu. Sieťované 3D zóny na druhej strane odvádzajú vlhkosť. Tričko je dostupné od veľkosti XS po XXL. Cena sa pohybuje okolo 47 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

Sportful Sottozero


Sportful Sottozero bolo navrhnuté do chladného počasia. Udrží vás v teple aj pri vonkajších teplotách okolo +5 °C. Tenký Dry Pro materiál a vlna zabezpečujú priedušnosť, no tá nie je na úkor hrejivosti. Tieto dve základné charakteristiky sú zásadné pri výbere termooblečenia do chladného počasia. Celková hmotnosť sa drží na hodnote 151 gramov a tričko je dostupné vo veľkostiach M až XXL. Cena sa pohybuje okolo 70 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.


Gore Women Base Layer


Nezabudlo sa ani na nežnejšie pohlavie. Toto spodné tričko od značky Gore s dlhým rukávom svojím strihom padne hlavne na ženské postavy. Bezšvové spájanie častí pri výrobe zabezpečuje pohodlné nosenie, funkčný materiál drží telo v teple a zároveň mu dovolí dýchať. Väčší výkroj v oblasti krku ponúka možnosť nosiť pri tomto tričku aj šál či šatku. Tričko je dostupné v čiernej farbe a vo viacerých veľkostiach. Cena sa pohybuje okolo 60 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

Eleven R2 BASE


Použitá technológia pri úprave povrchovej vrstvy vlákien zaisťuje, že toto funkčné prádlo je príjemné na dotyk a taktiež je ľahké. Poskytuje pohodlie, komfort a reguluje telesnú teplotu, no zároveň odvádza vlhkosť. Pri výrobe sa pamätalo na to, aby váš pohyb nebol obmedzovaný. To sa docielilo vďaka funkčným zónam a bezšvovému strihu. Využitie funkčného prádla nájdete aj pri iných aktivitách. Cena sa pohybuje okolo 35 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

Polaris Torsion


Torsion LS je spodná vrstva s dlhým rukávom, ktorá prilieha tesne na telo a tvorí pomyselný štít pred chladom. Tričko je vyrobené z polypropylénu, ktorý výborne odvádza pot. Nylon sa vyznačuje vysokou pevnosťou, a preto je použitý na miestach, ktoré sú najviac naťahované a elastan nakoniec vytvára podporu svalstva a súčasne pomáha pri termoregulácii. Bezšvový strih zaisťuje pohodlné nosenie. Cena sa pohybuje okolo 33 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.


Pre kompletné informácie o produktoch, prosím, navštívte stránky jednotlivých výrobcov/dovozcov.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Beh a cyklistika - prečo behať a ako začať

Beh a cyklistika - prečo behať a ako začať

Prečo je beh príjemné spestrenie pre cyklistov, aké benefity im prináša a ako sa vystrojiť a začať tak, aby bolo všetko ok.
Výbava aj pre outdoorové aktivity PR článok

Výbava aj pre outdoorové aktivity

Nezáleží či ste fanúšikom cyklistiky, skialpu, alebo klasickej turistiky. Tieto veci oceníte, hlavne ak máte radi kvalitné vybavenie, ktoré v sebe skrýva praktické prvky.
Koniec sezóny mladej pretekárky - a čo teraz?

Koniec sezóny mladej pretekárky - a čo teraz?

Chcete vidieť, ako vyzerá posezónne obdobie cestnej pretekárky? Chcete spoznať nástrahy a prekážky jesenného a zimného tréningu? Takto to vyzerá u mňa.
keyboard_arrow_up