Kliknutím prejdeš na
pinarello.com
Reklama
ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 s viacerými zmenami

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 s viacerými zmenami

1119 komentárov

redakcia 01.03.2019   Skoda Bike Open Tour Horska Cyklistika Slovensko Vlko-hron Svatojursky Skoda Maraton

Nové lokality, dôraz na ekológiu a rovnako možnosť vyhrať v záverečnej tombole automobil.

 

Sezóna sa pomaly blíži k svojmu začiatku a v roku 2019 vstupuje najväčšia séria maratónov u nás do svojho 6. ročníka. S tým súvisí aj množstvo zmien, ktoré majú priniesť najmä viac zábavy pre všetkých – či už jazdcov alebo tých, ktorí sa prídu pozrieť a povzbudiť.

Preteky pre všetkých


Táto séria sa zameriava na široké skupiny bikerov – od výkonnostne zameraných amatérskych jazdcov až po skutočných „hobíkov“, ktorí sa chcú prekonať a vyskúšať atmosféru pretekov. Na tom sa meniť nič nebude a s týmto zámerom boli vybrané aj nové lokality. Môžete sa teda tešiť na tieto podujatia:

  • ŠKODA Svätojurský MTB maratón – 13. apríl
  • ŠKODA Vlko Hron MTB – 4. máj
  • ŠKODA MTB maratón Levočské vrchy – 25. máj
  • ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice – 15. jún
  • ŠKODA HORAL MTB maratón – 10. august

Zostali teda 2 pôvodné maratóny (Svätojurský a Horal) a pribudli 3 nové.

ŠKODA Vlko Hron MTB


Vlkohron nachádzajúci sa neďaleko Banskej Bystrice ponúka trať v štýle hore-dole a množstvo zaujímavých chodníčkov. Okrem rýchlych pasáží v lese v ňom čaká aj stúpanie "sedem vŕškov", vďaka ktorému naberáte postupne výšku akoby po schodoch a čím vyššie, tým to ide samozrejme ťažšie. Následný zjazd je pekná odmena a môže začať druhá veľmi rýchla polovica. Aj tých 50 km s prevýšením cca 1300 m dá vo výsledku pekne zabrať. Navyše zázemie v zámockom parku dotvára celkovú výbornú atmosféru podujatia. Podrobný report u minulého roku nájdete na tomto odkaze.ŠKODA MTB maratón Levočské vrchy


Maratón v Levoči je charakteristický svojimi dlhými stúpaniami a rovnako krásnymi výhľadmi. Vďaka tomu máte pocit skutočného vysokohorského prostredia, hlavne keď sa pridajú aj šotolinové cesty typické pre alpské podujatia a pohľad na neďaleké Tatry. Na dlhej trase sa môžete tešiť aj na porciu výškových metrov, ktorá sa prehupne cez hodnotu 2000 m. Zázemie je situované v Resorte Levočská Dolina a ponúka ideálne miesto aj na predĺžený víkend s rodinou. Okolité cyklotrasy totiž budú sedieť aj menej skúseným cyklistom a navyše sa dajú bez problémov absolvovať aj keď je horšie počasie, či po daždi. Viac sa dozviete aj v reportáži z minulého roku.ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice


Podujatie s centrom v Rajeckých Tepliciach vás pre zmenu zavedie do kopcov Lúčanskej Malej Fatry, kde nebudú chýbať dlhé stúpania a poriadne rýchle zjazdy. Je akýmsi menším pokračovateľom bývalého Fatranského maratónu, ktorý bol známy pre svoje tradične dlhé kopce, ktoré dajú poriadne zabrať. Tu ich ale nájdete menej a na 50 km vás čaká porcia približne 1400 výškových metrov, pričom bude k dispozícii samozrejme aj kratší variant - tak ako pri každom podujatí v sérii. Aj tu si ako inšpiráciu môžete pozrieť reportáž minulého roku.Maratón vo Svätom Jure tvoriaci úvod je tradične veľmi rýchly a ideálny na začiatok sezóny, naopak záverečný Horal so svojou traťou Krejzi v dĺžke viac ako 120 km zase ideálny pre poriadne finále. Najmä ak sa pridá aj výjazd na takmer 2000 m vysokú Kráľovu Hoľu.

Chráňme, čo doma máme


S krásnym prostredím slovenských hôr výrazne súvisí aj jedna dôležitá novinka – vysoký dôraz na ekológiu a čistotu prostredia. Organizátori jednotlivých podujatí ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 sa zaviazali, že v maximálnej možnej miere zabezpečia na každom podujatí série používanie materiálov šetrných k životnému prostrediu namiesto plastov. Dajú zbohom umelohmotným jednorazovým pohárom, príborom, táckam, štartovacie tašky takisto nebudú z igelitu a pribudne viac recyklačných nádob na odpad.

Atraktívna odmena


V prípade, že sa zúčastníte aspoň na štyroch podujatiach série, bude mať šancu zapojiť sa do finálovej tomboly. V nej bude čakať skutočne hodnotná výhra, pretože budete hrať o automobil ŠKODA FABIA COMBI v peknej výbave. Takže to môžete brať ako výbornú motiváciu dať si pekne do tela, zvládnuť náročné podmienky, či prekonať sa na trati a dôjsť do cieľa.Pre rodiny s deťmi


Celá séria je charakteristická množstvom rôznych kategórií, ale po novom pribudne jedna špeciálna s názvom ŠKODA Family. Tá bude určená pre rodiny s deťmi a hlavne by mala motivovať tých najmenších, aby sa nebáli a vyskúšali si skutočné preteky v sprievode rodičov.

Na každých pretekoch série nebude chýbať množstvo sprievodných akcií, súťaží a bohatý program. Dôležité je priniesť všetkým účastníkom a aj ich „sprievodu“ viac zábavy. Cieľom je najmä to, aby na akcie chodili celé rodiny a strávili spolu aktívny deň.Bližšie priblíži zameranie série v novej sezóne Ján Steyrer, vedúci marketingu zo ŠKODA AUTO Slovensko:

Na čo kladiete v roku 2019 najväčší dôraz?
No určite na zážitok z jazdenia. Séria ŠKODA BIKE OPEN TOUR je tu s nami už 6 rokov. A aj tento rok prinesieme spolu s organizátormi niekoľko zaujímavých noviniek. Stále platí, že naše preteky ponúkajú možnosť súťažiť v krásnej slovenskej prírode, a preto sme oproti minulým rokom ešte sprísnili kritériá na jej ochranu. Budeme šetrní k životnému prostrediu a rozhodli sme sa, že plasty nahradíme ekologickejšími materiálmi a pribudnú aj recyklačné nádoby na odpad.

Aký program čaká na rodiny a sprievod pretekárov?
Spolu s organizátormi pretekov sme pripravili zaujímavé trasy, program pre pretekárov, ich rodiny a fanúšikov. Pribudla nám nová kategória ŠKODA Family pre rodinné tímy, ktorou chceme motivovať hlavne rodičov, aby spolu so svojimi deťmi aktívne športovali. Ale myslíme aj na tých, ktorí chcú na svojich pretekárov čakať v cieli. Tí sa môžu zabaviť v našej ŠKODA zóne s množstvom atrakcií.Aký je hlavný cieľ série?
Naša značka je s cyklistikou spätá už od svojho vzniku. Preto sa už od prvého ročníka série snažíme združovať a rozširovať komunitu cyklistov, ale aj ľudí, ktorí majú cyklistiku radi. Chceme, aby sa šport a cyklistika stali oddychom aj radosťou, a zároveň všetkým pripraviť príjemné chvíle v prírode. Veľmi sa tešíme, že sa ŠKODA BIKE OPEN TOUR za niekoľko rokov stala najväčšou sériou MTB pretekov na Slovensku a každý rok sa jej zúčastňuje viac pretekárov, ale aj návštevníkov.

Čo by ste radi odkázali pretekárom?
Aby určite prišli! Máme trate a kategórie pre všetkých nadšencov cyklistiky a ako bolo už povedané, po novom aj pre rodiny s deťmi. Okrem toho sme tento rok pripravili naozaj atraktívnu výhru, pre jedného z verných pretekárov. Ten, kto sa zúčastní aspoň štyroch pretekov so série, bude mať šancu vyhrať auto ŠKODA FABIA COMBI, so skvelou výbavou pripravenou na cyklistické výlety. Tiež im môžeme sľúbiť, že si s nami užijú kopec zábavy, spoznajú nové a zaujímavé kúty Slovenska a okrem toho spravia aj niečo pre svoje zdravie.Neváhajte a prídite si zajazdiť


V sérii sa objavili viaceré zaujímavé lokality, ktoré budú zrejme tou najlepšou pozvánkou. Celkovo sa tak vytvoril zaujímavý mix tratí rôzneho charakteru, dĺžky a náročnosti, ktoré vždy sprevádza krásne okolité prostredie. Základom bude v prvom rade dostatočné zabezpečenie pre jazdcov vrátane obľúbenej úschovne, či dostatočného počtu umývacích boxov. Následne si tak môžete o to viac vychutnať dobrý pocit v cieli spolu s priateľmi, či rodinou.

Sériu pretekov ŠBOT 2019 odštartuje ŠKODA Svätojurský MTB maratón, ktorý sa uskutoční 13. apríla 2019 vo Svätom Jure pri Bratislave. Informácie o ŠKODA BIKE OPEN TOUR nájdete postupne aj na stránke WeLoveCycling.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

ŠKODA Svätojurský MTB maratón

13.04.2019
2. kolo - Župný pohár
1. kolo - Slovenský pohár XCM
1. kolo - ŠKODA BIKE OPEN TOUR
MTB - maratón
Svätý Jur (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Súťaž, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (165)
10adidas104voltyace123alcatrazbikeAlex2002Alexiusalusikdavid8AndrejcekandrejsekoandrejxcxAzuara01bajajakbamatusbaronebasBartecko44BartoBlejstilbrehybrunicekbuckalocatcherxxcdlhycidlo1cierny85Cimakdankomartinddusan03DeniDudiapozitiv01DK22dobi235dominik81don281durmidurydusankucharikdymyeboriselvilaennioerichkferkodankoFernandofidolinofoolybeargabee77GaliPetgondaistvan00GreywolfharmonyhelesrChilliImromaninmalintoxicaivodoJacquesF1jakub.kocholjaljanjanittoJanoTrnovejanovargajaroslav_hjelo520jjsanjura24jurexxxlkacerik577kamilovickarinkaKaskajakdanielkiwipopkosikjjkreoxkriskucoflyLaco1993Ladislav74lazy-a55legiLIGRLuboPDLuciamichalikluky64LukyKm.kadorikmacekdmrMacoradMajky152MajkyFmali6marcel11Marcel2808marek3xMarianKorcekMarin1markom2markucoMarMalmarosh1Martin1411matej.gubismatej12345matto318mekcenMekonomMercedes9mihallkomichal.dubovecmilan-68milsumishel118msolovicnickovw08OndresOndris88oxa1p-a-t-opallPATRIOTSKpavol.cerny83pepepoPETER1014peterhlbockypeterpjpeto1175peto333aiPeto661phrdyPoisonportoPRIXIr1soRAJArastoBArebeckarichardlerobo96robozvRockmanZeroRoman74Rudigersakal-1schmeterSLAVO.STEHLIK77SlnkoSpecializedTTSpecialmanStefan123710sten-tntcrewStenlykstodo207the-redsoxtomas.brajoTOMETondo6trokantsabolUrsusvladino9xbikerxdado32xemanpet

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle ~ Detské bicykle)

Komentáre

jozko007 01.03.2019 (19:23)

3


Vidim ze vo viacerých oblastiach začína ekologia ohladom odpadov chvalim tento krok

 
MajkyF 01.03.2019 (20:09)

1


Pozitivne zmeny k ekologii velmi vitam. Ostatne zmeny, hlavne vyber samotnych pretekov hodnotim ako krok spät. Taktiez skoda, ze sa organizatori nesnazia zatraktivnit sutazenie napr. formov tymovych hodnoteni ako je tomu u KPZ atd.

 
Strenki 01.03.2019 (21:03)

1


Pracovny notebook mam polepeny 18 nalepkami zo Skoda Tour za posledne 4 roky.
Co citam v clanku, dobre preteky zanikli (Sulov, Dohnany) nove so super tratami nepribudli.
Tento rok bude vobec zazrak, ak pribude co i len 1 nalepka :|

 
slavo Strenki 01.03.2019 (21:46)

0


Skus pozriet minulorocne reportaze z Levoce a Vlko Hrona, ktore su spomenute v clanku a mozno zmenis nazor

 
Jullo slavo 01.03.2019 (22:05)

3


Reportaz z Levoce Strenkiho skor utvrdi v nazore...

 
emsi 01.03.2019 (18:23)

0


Čakal som niečo iné od tej Škodovky .

 
the-redsox 01.03.2019 (18:24)

0


kde je stupava? slubovane Topolcianky?

 
slavo the-redsox 01.03.2019 (18:47)

0


Maratony Stupava aj Topolcianky sa samozrejme uskutocnia, len nie pod patronatom serie SBOT.

 
rominator 01.03.2019 (18:46)

0


a čo Dohnany ?

 
DeniDu 02.03.2019 (10:53)

0


Sklamanie veľké pre mňa. Škoda bike open tour bola séria parádnych pretekov. Tento rok bude iba Svätojurský nie každý si môže dovoliť cestovať za pretekmi a už vôbec nie deň predom, aby neštartoval celý zlomený z cesty. Ale zas si to užijú iní

 
kajto 03.03.2019 (16:31)

0


No ta novinka Skoda Family rodinne timi ma nepresvedcila. Zaplatit v den startu 25€ , aby som sa v potomkom odviezol 5 km, to nie , tuto kategoriu mohla Skodovka zasponzorovat nejakym symbolickym startovnym...

 
emsi 02.03.2019 (09:01)

-1


Škodovka si z toho urobila reklamu pre seba a do placu hodila lacné šmejdy. Ani by som sa nečudoval keby za zánikom Súľovského maratónu boli práve Škodováci.Verím tomu ,že začali tlačiť svoje pravidlá..

 
Imroman emsi 02.03.2019 (20:43)

0


Za zanikom Sulova su ludia co sa nevedia spravat a nie skodovaci...

 
157 Imroman 02.03.2019 (22:51)

1


Hlavnym dovodom zaniku Sulova su postupy novych ludi v znacke SKODA za posledne dva roky.
Cyklisti co sa nevedia spravat bola len oficialna verzia a okrajovy problem, takyto su na kazdom maratone. Uznavam Ta ako top cloveka v Slovenskom MTB hnuti, pozeram kazdy Tvoj prispevok a naozaj tym zijes, ale tu mas zial iba ciastkove informacie. Styri maratony zo siestich neopustia seriu len tak, musia mat padny dovod. Stupavsky maraton stal za zalozenim a sportovo-technickou organizaciou SKODA serie celych 5 rokov a tiez odtial vystupil. Vzdy je to o ludoch a tak ako SKODA seriu nadseni ludia zalozili a vylepsovali, tak ju zase ini ludia uspesne rozobrali. Chcelo by sa povedat slovenska klasika, no v tomto pripade to velmi neplati. Ti rozoberaci totiz nie su Slovaci. Smutne.

 
Davac 157 03.03.2019 (08:18)

0


Keď sa nad tým človek trochu zamyslí, je jasné, že kvôli hádke pár blbcov s organizátormi a odpadkom popri trati sa by akcia formátu Súľov rušiť nemala. Zvlášť za Sulovom budú plakať mnohí z nás ešte dlho. Čo sa týka pretekov v serii, tak Horal našťastie ostal, aj Bratislavčania sa povozia na Svätom Jure, tie nové trate vyzerajú technicky málo náročné, ale však uvidime.

 
slavo 157 03.03.2019 (10:58)

1


A toto si cital? Tam je to opisane celkom jasne a zo strany organizatora - https://www.mtbiker.sk/forum/post1403023.html#p1403023

 
Slavomír Strečanský 157 03.03.2019 (21:10)

4


Priatelia, o konci Súľovského bikemaratónu sa už napísalo dosť a myslím, že zrozumiteľne. Nebudem to preto znova rozoberať. Zloženie pretekov ŠBOT 2019 ale asi o niečom hovorí. To. že tam chýbajú viaceré významné preteky z minulého ročníka svedčí o tom, že podmienky série 2019 neboli pre ne prijateľné. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že posledné 2 roky účasti Súľovského bikemaratónu v sérii ŠBOT boli poznačené našim častým neporozumením si so zástupcami generálneho partnera série. Uvediem len jeden príklad. Súľov si v propagačných tlačovinách držal svoju vizuálnu líniu, pretože nám išlo vždy prioritne o prezentáciu Súľovských skál, teda lokality, do ktorej bikeri chodia radi. Či už na preteky, alebo len tak si pojazdiť. Nechcem Vás naozaj zaťažovať všetkým tým, čím si museli usporiadatelia pretekov ŠBOT 2017 a 2018 prejsť... A neberte prosím to, čo uvediem teraz ako špekuláciu, no s ohľadom na môj posledný osobný kontakt so sériou ŠBOT v novembri 2018 určite viem, že za daného prístupu značky ŠKODA by bol Súľovský bikemaratón 2019 (aj keď to už žiaľ nie je aktuálne) už bez tohto generálneho partnera a mimo série ŠBOT! V najbližších dňoch sa ku veci ŠBOT 2019 vyjadrí človek najpovolanejší, zakladateľ a manažér tejto série, ktorý do nej zapájal aj ďalších reklamných partnerov - organizátor Stupava Trophy Pavol Grujbár. Za náš tím SCK CYKLO TOUR Súľov - Hradná držím palce všetkým organizátorom pretekov, nech sa im akcie vydaria a teším sa na stretnutie na biku na niektorých z nich

 
Davac Imroman 03.03.2019 (16:41)

0


Asi musím prestať veriť konšpiračným teóriam

 
emsi Imroman 04.03.2019 (17:42)

0


Maťooooo no ale to by bola moc lacná výhovorka.....

 
Pridaj komentár