Test: SKS Supershort – malá, ľahká a prekvapivo účinná pumpa do vrecka

Test: SKS Supershort – malá, ľahká a prekvapivo účinná pumpa do vrecka

SKS Supershort je efektívna pumpa, ktorá poskytuje pri minimálnych rozmeroch maximálny možný objem na tlakovanie.

Pri hodnotení minipúmp zohrávajú úlohu najmä rozmery, hmotnosť a efektivita. SKS Supershort sa od konkurenčných produktov odlišuje už na prvý pohľad a vo všetkých kategóriách sa svojim konkurentom dorovná, alebo ich jednoducho predbehne. Je prekvapivo malá s čistým dizajnom, ktorý kombinuje hliníkové telo s plastovou hlavicou.

Samotné telo je v podstate rukoväť, ktorá zároveň slúži ako púzdro a chráni piest pumpy pred nečistotami. Po vyňatí sa rukoväť nasunie na koľajnicu piestu a je pripravená k použitiu. Týmto riešením sa SKS podarilo maximalizovať objem piestov pri zachovaní skutočne malých rozmerov.Pumpa sa dodáva s držiakom na rám, no pri svojej dĺžke 16 cm sa ľahko zmestí do podsedlovej brašne alebo vrecka dresu, bez toho, aby trčala von a prekážala pri jazde. Ďalšou výhodou SKS Supershort je jej hmotnosť. Pri 103 gramoch je ľahké zabudnúť, že ju máte pri sebe, až kým ju nebudete potrebovať. Oceňujem výrobcu, ktorý na svojej stránke uvádza úplne totožnú hmotnosť, akú som nameral aj ja.

Počas zjazdovania so Supershort v zadnom vrecku som nikdy nemal pocit, že by mohla pumpa vypadnúť. Vďaka dodávanému držiaku je navyše možné pripnúť ju na rám a po zaistení gumeným popruhom drží pevne na svojom mieste. Toto uchytenie som testoval aj na nerovnom teréne a pumpička držala tam, kde mala. Nehrkotala, neuvoľňovala sa a všetko držalo pevne na svojom mieste.Dizajn a konštrukcia


Konštrukcia pumpy je dômyselná a nasunutie rukoväte do ližín piestu nerobí žiadny problém. Supershort ponúka možnosť nafúkať duše s ventilmi Presta aj Schrader (galuskový a auto ventil), zmena tejto možnosti pozostáva v otočení tesnenia v hlavici tak, ako to je pri väčšine minipúmp na trhu. Po nastoknutí na ventil sa poistnou páčkou zafixuje tak, aby počas tlakovania neunikal žiadny vzduch. S týmto som nemal žiaden problém a vzduch mieril presne tam, kam bolo potrebné.Pri snahe nahustiť pneumatiky sa síce nemôže rovnať objemnejším pumpám, no vzhľadom k svojej veľkosti poskytuje prekvapivo veľký objem vzduchu. SKS udáva maximálny tlak 87 psi (6 bar), čo bolo pri nafúkaní cestnej pneumatiky rozmeru 700x25c dostatočne veľa na to, aby som bol schopný po výmene defektu pokračovať v jazde. Celé natlakovanie duše trvalo zhruba 3-5 minút, v závislosti od počtu prestávok a trvalo zhruba rovnako ako pri cestnom, tak pri horskom kolese, v rozmere 29x2.4“ WT.Celkový dojem


SKS Supershort by nemala nahrádzať vašu servisnú pumpu, nie je to nástroj na každodenné tlakovanie pneumatík, no ako záchrana na výjazde funguje výborne. Malá veľkosť síce znamená, že bude treba obetovať trochu času a energie na nafúkanie kolesa, no tlakovanie je s ňou pohodlnejšie a rýchlejšie ako s inými minipumpami, ktoré som doteraz vyskúšal. Ako bonus sa naozaj zmestí do vrecka dresu bez toho, aby ste ju cítili na chrbte. V neposlednom rade je to výborná voľba pre tých, ktorí si na svoje výjazdy snažia zobrať čo najmenšiu záťaž a počítajú každý gram.


Plusy

  • čistý dizajn
  • hmotnosť
  • kompaktné rozmery
  • možnosť nafúkať až na 6 barov

Mínusy

  • nenašiel som

Cena SKS Supershort je 22,99 € a viac informácií nájdete na tomto odkaze.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down comments 10 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Milkit bezdušová sada - ľahšie to už nebude

Test: Milkit bezdušová sada - ľahšie to už nebude

Vždy, keď si poviem, že už som videl všetko, tak príde niečo, čo ma donúti na chvíľu sa zastaviť a zamyslieť. Presne takto nejako som ostal pozerať na krabicu s nápisom Milkit.
Test: Lezyne Minipumpa Pocket Drive SET - všetko pokope

Test: Lezyne Minipumpa Pocket Drive SET - všetko pokope

Ako mať všetko na opravu defektu pokope, v kvalitnom vyhotovení a tiež s možnosťou uchytenia na bike?
Test: Lezyne Pressure Over Drive - pumpa, ktorú už nevymeníte

Test: Lezyne Pressure Over Drive - pumpa, ktorú už nevymeníte

Tento nástroj od nepamäti patrí k výbave každého cyklistu. Lenže nie je pumpa ako pumpa! O tej z dnešného článku by sa však dalo pokojne povedať, že je to Rolls-Royce medzi pumpami.
keyboard_arrow_up