Test: SKS Supershort – malá, ľahká a prekvapivo účinná pumpa do vrecka

Test: SKS Supershort – malá, ľahká a prekvapivo účinná pumpa do vrecka

thumb_up4thumb_down 10 komentárov

wiedrzensky 04.06.2020 12 fotografií   Sks Test Defekt Dusa Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Kolesa Cyklistika

SKS Supershort je efektívna pumpa, ktorá poskytuje pri minimálnych rozmeroch maximálny možný objem na tlakovanie.

 

Pri hodnotení minipúmp zohrávajú úlohu najmä rozmery, hmotnosť a efektivita. SKS Supershort sa od konkurenčných produktov odlišuje už na prvý pohľad a vo všetkých kategóriách sa svojim konkurentom dorovná, alebo ich jednoducho predbehne. Je prekvapivo malá s čistým dizajnom, ktorý kombinuje hliníkové telo s plastovou hlavicou.

Samotné telo je v podstate rukoväť, ktorá zároveň slúži ako púzdro a chráni piest pumpy pred nečistotami. Po vyňatí sa rukoväť nasunie na koľajnicu piestu a je pripravená k použitiu. Týmto riešením sa SKS podarilo maximalizovať objem piestov pri zachovaní skutočne malých rozmerov.Pumpa sa dodáva s držiakom na rám, no pri svojej dĺžke 16 cm sa ľahko zmestí do podsedlovej brašne alebo vrecka dresu, bez toho, aby trčala von a prekážala pri jazde. Ďalšou výhodou SKS Supershort je jej hmotnosť. Pri 103 gramoch je ľahké zabudnúť, že ju máte pri sebe, až kým ju nebudete potrebovať. Oceňujem výrobcu, ktorý na svojej stránke uvádza úplne totožnú hmotnosť, akú som nameral aj ja.

Počas zjazdovania so Supershort v zadnom vrecku som nikdy nemal pocit, že by mohla pumpa vypadnúť. Vďaka dodávanému držiaku je navyše možné pripnúť ju na rám a po zaistení gumeným popruhom drží pevne na svojom mieste. Toto uchytenie som testoval aj na nerovnom teréne a pumpička držala tam, kde mala. Nehrkotala, neuvoľňovala sa a všetko držalo pevne na svojom mieste.Dizajn a konštrukcia


Konštrukcia pumpy je dômyselná a nasunutie rukoväte do ližín piestu nerobí žiadny problém. Supershort ponúka možnosť nafúkať duše s ventilmi Presta aj Schrader (galuskový a auto ventil), zmena tejto možnosti pozostáva v otočení tesnenia v hlavici tak, ako to je pri väčšine minipúmp na trhu. Po nastoknutí na ventil sa poistnou páčkou zafixuje tak, aby počas tlakovania neunikal žiadny vzduch. S týmto som nemal žiaden problém a vzduch mieril presne tam, kam bolo potrebné.Pri snahe nahustiť pneumatiky sa síce nemôže rovnať objemnejším pumpám, no vzhľadom k svojej veľkosti poskytuje prekvapivo veľký objem vzduchu. SKS udáva maximálny tlak 87 psi (6 bar), čo bolo pri nafúkaní cestnej pneumatiky rozmeru 700x25c dostatočne veľa na to, aby som bol schopný po výmene defektu pokračovať v jazde. Celé natlakovanie duše trvalo zhruba 3-5 minút, v závislosti od počtu prestávok a trvalo zhruba rovnako ako pri cestnom, tak pri horskom kolese, v rozmere 29x2.4“ WT.Celkový dojem


SKS Supershort by nemala nahrádzať vašu servisnú pumpu, nie je to nástroj na každodenné tlakovanie pneumatík, no ako záchrana na výjazde funguje výborne. Malá veľkosť síce znamená, že bude treba obetovať trochu času a energie na nafúkanie kolesa, no tlakovanie je s ňou pohodlnejšie a rýchlejšie ako s inými minipumpami, ktoré som doteraz vyskúšal. Ako bonus sa naozaj zmestí do vrecka dresu bez toho, aby ste ju cítili na chrbte. V neposlednom rade je to výborná voľba pre tých, ktorí si na svoje výjazdy snažia zobrať čo najmenšiu záťaž a počítajú každý gram.


Plusy

  • čistý dizajn
  • hmotnosť
  • kompaktné rozmery
  • možnosť nafúkať až na 6 barov

Mínusy

  • nenašiel som

Cena SKS Supershort je 22,99 € a viac informácií nájdete na tomto odkaze.

Fotogaléria k článku

 

Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

panZdenda 04.06.2020 (20:47)

thumb_up4thumb_down


Bez hadičky nebrat, to už dnes snad ví každý. Co se pumpiček týče, je situace poměrně jednoduchá, prostě stačí koupit Lezyne a je vyřešeno.

 
thailon panZdenda 05.06.2020 (18:47)

thumb_up0thumb_down


Ktoru myslis?

 
panZdenda thailon 05.06.2020 (21:09)

thumb_up2thumb_down


Kteroukoliv. Se všemi od Lezyne je doslova radost pumpovat

 
miro_o 04.06.2020 (16:41)

thumb_up3thumb_down


Tuto pumpu som mal, po asi 3 rokoch a asi 10 fukaniach (nudzovka) praskol ten stredny piestik pri oranzovej matici a pumpa isla do kosa. V obchode sa mi velmi pacilo to hlinikove telo ale kvalita tych plastovych piestikov je slaba (podla mna by mali byt kovove).

 
Mirex 04.06.2020 (16:59)

thumb_up3thumb_down


... a tiež by bolo lepšie ak by mala hadičku, lebo "drncať" s tým 5 minút môže spôsobiť poškodenie ventilu.

 
frantisek.stolar 04.06.2020 (18:48)

thumb_up1thumb_down


no fukat 2.8 by som stym nechcel

 
Sigor 05.06.2020 (00:52)

thumb_up1thumb_down


Nedoporučujem. Nízky výkon, konštrukčné prevedenie slabé a podarilo sa mi s ňou doohýbať ventilky, jeden dokonca ulomiť. Výrazne lepšie je mať celohliníkové telo s hadičkou. Kúpil som Lezyne a fúka ako kompresor

 
ppi 04.06.2020 (18:15)

thumb_up-1thumb_down


mala pumpa je 8-9 cm, nie 16.

 
ppi 05.06.2020 (06:36)

thumb_up-1thumb_down


Hadicka zbytocne zabera miesto (vojde sa do pumpy napr lepiaca sada) a taketo 2p pumpy idu lahko aby zlomili neporuseny ventil.
ako nudzovka ok len trochu velka a draha

 
Pridaj komentár