Test: Rukavice na zimu za prívetivú cenu – Roeckl Rax

Vhodne zvolené rukavice na zimu a prechodné obdobie sú základ. Model Rax od výrobcu Roeckl ponúka pomerne zaujímavý mix kvality, spracovania a ceny.

Niektorí jazdci jazdia dokonca aj v chlade bez rukavíc, iní ich používajú stále. Ja osobne jazdím s nimi nonstop – mám citeľne lepší grip a pri pádoch rukavice čiastočne chránia ruky. Pri rukaviciach považujem za podstatné to, aby nebola spodná strana, ktorá sa dotýka gripu, príliš hrubá, pretože by mi to znížilo citlivosť a následne aj pohodlie pri technickom jazdení.


Materiál rukavíc

Roeckl Rax sú vyrobené z viacerých materiálov. Vrch rukavice zabezpečuje trojvrstvový NFT Softshell a tiež trojvrstvový česaný flauš. Na dlani nájdeme materiál Duradero WR s protišmykovou úpravou. Celú rukavicu dopĺňa ešte Gore Windstopper podšívka. Dosť o materiáloch, dôležité je, ako sa prejavia v teréne.


Prvé dojmy

Model Rax mi pripadá veľmi prepracovaný. Na rukaviciach sú doplnky, reflexné prvky a možnosť ovládania dotykového telefónu. Musím uznať, že ich prevedenie je kvalitné, rovnako ako použité materiály. Jedinou nevýhodou, ktorú som postrehol, bolo dosť masívne vystlanie dlane, ktoré by mohlo znížiť citlivosť pri držaní gripov.


Jazda

Rukavice som používal aj na gravel

Keďže som rukavice nosil na biku v teplotách okolo - 4 °C, mohol som preveriť ich zameranie na zimné jazdenie. Pred samotným testom by som ešte podotkol, že ruky sú na teplotu veľmi citlivé. Niektorí jazdci jazdia úplne bez problémov pri teplotách okolo nuly bez rukavíc, no ja som z tých zimomravých a akonáhle klesne teplota, začínajú mi tuhnúť prsty. Preto som si model Rax veľmi obľúbil.


Pri teplotách okolo nuly a tesne pod nulou som s rukavicami nemal žiaden problém. Guma, ktorá siaha až za zápästie, zabezpečuje stabilné držanie rukavice na ruke. Použité materiály v rámci ceny hodnotím veľmi dobre. Rukavice nezastavil ani mierny dážď a pri jazde dole kopcom som nepocítil, že by vietor cez ne prefukoval. Jedinou nevýhodou boli spomínané výstelky na dlaniach, v ktorých som nemal rovnaký grip ako bez nich. Toto sa však prejavovalo hlavne v teréne počas jazdenia náročnejších trailov. Rukavice som používal aj na gravel a tam mi to vôbec neprekážalo.


Komu by som rukavice odporučil?

Roeckl Rax by som odporúčal jazdcom, ktorí majú radi ruky v teple a jazdia v teplotách okolo nuly. Tí zimomravejší ich využijú aj počas chladnejších jarných dní, kedy fúka nepríjenmý vietor a intenzita výjazdu nie je vysoká. Vďaka materiálu, ktorý len tak ľahko neprefúkne, je v rukaviciach teplo aj pri rýchlej jazde, či už na ebiku alebo dole kopcom. Rovnako znesú aj mínusové teploty, takže môžu byť pomerne univerzálnou časťou výbavy. No a samozrejme veľkou výhodou je aj cena, ktorá je vzhľadom na materiály a prevedenie veľmi priaznivá.

Plusy

  • Použitie kvalitných materiálov
  • Vodoodolnosť a vetruvzdornosť
  • Cena

Mínusy

  • Hrubá výstelka na dlaniach

Cena rukavíc Roeckl Rax je cca 37 € a nájsť ich môžete na našom shope.

Otestuj niečo aj ty

Dostal si tiež chuť napísať článok? Výborne, už teraz sa tešíme na zaujímavý text a pekné fotky. Písať môžeš, o čom chceš, podeliť sa dá s tipom na výlet alebo so zážitkami z pretekov. Užitočné pre ďalších bikerov sú tvoje skúsenosti s produktami z nášho shopu, napíš si svoj test bicykla, oblečenia, trenažéra alebo iného cyklovybavenia. Nech všetko funguje ako dobre namazaná reťaz, tu sú užitočné informácie k písaniu článku.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
tomasmartinak 
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Zimné doplnky Isadore - návleky, rukavice, čiapky a ponožky pod drobnohľadom

Test: Zimné doplnky Isadore - návleky, rukavice, čiapky a ponožky pod drobnohľadom

Budú zimné doplnky Isadore maličkosti, ktoré vedia byť veľkou pomocou cyklistu? Ako si vybrať správny model a veľkosť?
TrackHead - GPS lokátor a zabezpečenie vášho bicykla  PR článok

TrackHead - GPS lokátor a zabezpečenie vášho bicykla

Ak zabezpečíš svoj bicykel trakerom od výrobcu JER, získaš oveľa viac, ako iba monitorovanie polohy bicykla. Čo všetko ponúka TrackHead, sa dozvieš v tomto článku.
Test: Bunda Flame a rukavice Cape od Kellysu - keď sa počasie zhorší

Test: Bunda Flame a rukavice Cape od Kellysu - keď sa počasie zhorší

Pri výbere oblečenia na bicykel som nikdy nepozrel ponuku od slovenského výrobcu Kellys. Viac sa mi vždy spájali s bicyklami a na oblečenie či doplnky som nemyslel. Až do momentu, keď sa ku mne dostali na test.
keyboard_arrow_up