Test: SKS Infinity Universal - nosič na každodennú jazdu či výlet

Či sa chystáte na výlet alebo len na každodennú cestu do práce, na set nosiča, tašky a blatníkov SKS Infinity Universal sa môžete spoľahnúť za sucha aj za dažďa.

Prenášať veci na bicykli patrí medzi moje každodenné (obľúbené) aktivity. Keďže chodím do roboty na bicykli, vždy je čo odniesť, či už je to notebook, obed, nákup alebo veci na prezlečenie. Náklad väčšinou nosím v batohu alebo v podsedlovej taške. Počas uplynulých týždňov som mala možnosť otestovať set SKS Infinity Universal, ktorý sa skladá z hliníkového nosiča, brašne, zadného svetla a blatníkov. Keďže na nosič nie som zvyknutá, zaujímalo ma, aké bude pohodlie jazdy pri nosení vecí v porovnaní s batohmi bez konštrukcie.

set SKS infinity universal je skvelý aj za sucha bez blatníkov

Nosič - univerzálna konštrukcia pre rôzne typy rámov

Nosič SKS Infinity Universal je vyrobený z hliníka, váži 975 g a jeho maximálna nosnosť je stanovená na 12 kg. Stránka výrobcu udáva, že tento nosič nie je vhodný pre inštaláciu na karbónové rámy. Vyskúšala som ho preto nainštalovať na hliníkový krosový bicykel Specialized Crosstrail, zadná stavba však bola príliš úzka pre úspešnú inštaláciu. Preto som ho finálne otestovala na karbónovom gravel bicykli s tým, že som si dávala pozor na maximálne zaťaženie.


Inštalácia samotného nosiča ma trochu potrápila, keďže som to robila prvýkrát. Po podrobnom naštudovaní manuálu a po pozretí inštruktážneho videa sa inštalácie ujal môj priateľ a podarilo sa to.
Brašňa Infinity Topbag je absolútne nepremokavá...
V každom prípade by som určite nosič neinštalovala v časovej tiesni, aby sa nestalo, že odfláknem upevnenie nosiča na rám. Ak je stojan dobre upevnený, dá sa naň na 100 % spoľahnúť - ja som nemala žiadny problém s tým, že by sa nosič na ráme posunul, a to som s ním jazdila aj po ľahkom teréne. Verím, že keď si človek na inštaláciu zvykne, bude to trvať kratšie. V balení nájdete tiež ochrannú fóliu na rám, aby ste predišli jeho poškodeniu alebo poškrabaniu. MOC nosiča je 109 €.

veľmi praktický torx upevnený na nosiči
Veľmi praktická vec je vždy dostupný torx, ktorý je pripevnený na nosiči. Ocenila som aj zadné svetlo, ktoré sa dá jednoducho prišraubovať o konštrukciu nosiča, takže je úplne stabilné. Svetlo sa skladá z dvoch hlavných častí - zo svetla, ktoré sa pripevňuje gumičkou, a platformy, ktorú treba napevno prišraubovať na konštrukciu nosiča. Pred montážou platformy je však najprv nutné prevliecť gumičku cez výrezy v platforme, aby ste si ušetrili dvojitú montáž. Svetlo má na jednom boku nabíjací USB mikro port zakrytý gumovým krytom, na druhej strane je tlačidlo na zapnutie. Výrobca udáva výdrž batérie 5 hodín.

zadné svetlo

Brašna - moja premiéra so systémom MIK

Spôsob upevnenia brašne SKS Infinity Topbag univerzálnym „click” systémom MIK bola pre mňa novinka. Aj vďaka tomuto systému môžu byť nosič a brašna všestrannými partnermi pre vaše cyklocesty - môžete meniť kompatibilné tašky podľa toho, aký objem budete potrebovať na svoj najbližší výlet.

Nepremokavá taška Infinity TopbagVrecko pre extra ochranu vecí

Chrbát si oddýchol od záťaže a potenia pod ruksakom.
Brašna Infinity Topbag je absolútne nepremokavá, okrem toho má aj špeciálny interný vak s „roll top” uzavretím na ochranu vecí. (Ak mi veci v brašne nepremokli počas šialeného augustového počasia, tak je to naozaj garancia nepremokavosti). Váži 1,1 kg a má objem 7 litrov. Taktiež je vybavená reflexnými prvkami pre extra bezpečnosť.

Nosič s MIK systémomTaška s MIK adaptérom

Brašna je praktická aj z toho dôvodu, že ju pri použití ramenného popruhu môžete nosiť ako šikovnú tašku cez rameno. MOC je na MTBIKER shope 111 €.

taška má praktické vrecká z oboch strán a zozadu sieťové vrecko

Blatníky - ochrana brašne aj cyklistu

Blatníky SKS Infinity sú dostupné v šírke 56 a 75 mm. Kým inštalácia blatníka na zadné koleso nebol problém, s predným kolesom som sa mierne potrápila. SKS Infinity set som si chcela vyskúšať na gravelovom bicykli 3T, ktorý má širokú vidlicu. Popruhy, ktoré mali blatník pripevniť, však neboli dosť dlhé a tak upevnenie vyriešili dve sťahovacie „eska” pásky. Vzpera, ktorá slúži na upevnenie voľného konca blatníka o vidlicu, nemala dostatočnú dĺžku, aby pevne držala. Nakoniec ju však nebolo treba, keďže „eska” pásky udržiavali blatník dostatočne pevný.

Inštalácia zadného blatníka bola zdĺhavejšia oproti blatníkom, ktoré používam bežne - SKS Speedrocker. Blatník bol na rozdiel od Speedrocker-ov pevnejší a stabilnejší, keďže sa montuje priamo na konštrukciu nosiča, a počas inštalácie je nevyhnutná jeho fixácia pomocou dodaných samorezných skrutiek. Blatník perfektne chráni batožinu, no ocenila by som, keby bol dlhší a siahal by až na úroveň stredového zloženia. Pri silnejšom daždi som mala mokré členky od vody odfrkujúcej z kolesa. Cena začína na 25,99 €.Zhrnutie

Set SKS Infinity Universal je absolútne vhodný pre každodenné jazdy. Najviac si na ňom cením stabilitu nosiča a nepremokavosť brašne. Blatníky dopĺňajú univerzálnosť tohto setu a tak sa z vášho bicykla stane nezastaviteľný „commuter" do každého počasia.

Pre ľahšiu inštaláciu určite odporúčam inštruktážne video na oficiálnom YouTube kanáli SKS.

Aj keď mi chvíľu trvalo, kým som si zvykla na „extra” záťaž na zadnom kolese, tento set určite odporúčam na každodenné jazdenie. Chrbát si oddýchol od záťaže a potenia pod batohom.
Zdroj fotografií: archív autorky
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
luckafabi 
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

TrackHead - GPS lokátor a zabezpečenie vášho bicykla  PR článok

TrackHead - GPS lokátor a zabezpečenie vášho bicykla

Ak zabezpečíš svoj bicykel trakerom od výrobcu JER, získaš oveľa viac, ako iba monitorovanie polohy bicykla. Čo všetko ponúka TrackHead, sa dozvieš v tomto článku.
Test: Cycplus AS2 Pro – malý-veľký pomocník

Test: Cycplus AS2 Pro – malý-veľký pomocník

Viete si predstaviť, že by ste na výjazd namiesto pumpy vozili so sebou akumulátorový kompresor? Asi nie. Popravde, donedávna som na tom bol podobne.
Test: Castelli Espresso – tvoj nový obľúbený set

Test: Castelli Espresso – tvoj nový obľúbený set

Novinkou v rámci letnej kolekcie je set, ktorý sa netají ambíciou, že bude patriť okamžite medzi obľúbené kúsky v šatníku. Čo je na tom pravdy?
keyboard_arrow_up