Stará dobrá literatúra hovorí o problémoch s kolenami:
Bolesť ventrálnej (predne) časti kolena:
- zlá flexibilita kvadricepsu - pomôže pravidelný a kvalitný strečing
- chybné nastavenie kufrov - nepoužívaš, takže zle postavená noha na pedále
- nízko sedlo - dať vyššie
- na pedálovaní sa nadmerne podielajú kvadricepsy - zvýšiť kadenciu
- nízka kadencia - zvyšiť kadenciu
- príliš dlhé kľuky
Bolesť mediálnej (vnútornej) časti kolena:
- slabé laterálne svalstvo v bedernej oblasti - posilňovať
- chybné nastavenie kufrov, špičky smerujú von - nepoužívaš, takže zle postavená noha na pedále
- široký rozstup pedálov

Odhadujem, že v tvojom prípade to bude nízka kadencia a ťažký prevod a to nielen pri jazde do kopca, pričom to ešte znásobuješ zlým postavením nohy na pedáloch. Predpokladám, že osku pedálu máš niekde pod nártom, mala by byť pod najväčším kĺbom palca.
13.08.2015 - 21:08:32
01
Este podotknem ze ked boli jedno koleno a nasledne sa vystrieda bolest druheho kolena,takto sa prejavuje chronicka borelioza...daj sactestnut,nic za to nedas....
14.08.2015 - 08:02:09
01
nemáš ploché nohy? vložka zmení pozíciu klenby s následne aj kolena
14.08.2015 - 08:05:11
00
V mojom prípade to bola spomínaná príčina
" široký rozstup pedálov".
Používam viac typov bicyklov. Keď som si poskladal crossový, tak som použil nové kľuky - a nastali bolesti s kolenom. Na skúšku som vymenil kľuky z môjho MTB a bolesti žiadne.
Nové kľuky boli príliš "naširoko".
14.08.2015 - 08:47:06
00
hmm, nizkou kadenciou to nebude, toto si dost sledujem.. ked vidim ze mam malu kadenciu automaticky davam nizsi prevod, vyska sedla je v poriadku, kluky maju velkost taku aku mam aj na mtb cize v tom problem nevidim. odhadujem to asi na zle polozenu nohu na pedale, stava sa mi ze nohu premiestnujem na pedale dost casto lebo sa mi zacne triet topanka o kluku a vydava to neprijemne zvuky :D , asi by som mal kupit tretry a pedale poriadne skoda ze neni € :D
14.08.2015 - 21:10:09
00
Predbežne si namontuj klipsne (košíky), pokiaľ to tvoje pedále dovoľujú. Jazdili sme tak dlhé roky...
16.08.2015 - 19:58:37
00
Cavte kolenari :)
Po minulom vikendovom vyjazde (3h/85km), mam bolest okolo jablcka (vnutorna a horna strana jablcka) na lavom kolene. Boli to len ked vstavam/sadam alebo idem po schocodch (resp. ked je koleno skrcene v urcitom uhle - taky mierny podrep). V podstane teraz je to uz velmi slaba bolest (a take mierne tahanie) oproti tomu co som mal v nedelu vecer po vyjazde, ked som nevedel nohu ani poriadne ohybat. Bol som u ortopeda, ten ma prezrel, postlacal a povykrucal koleno, ale nic ma nebolelo. Poslal ma na RTG a z toho mam taktyto nalez:

"nepokrocile osteoproduktivne zmeny na zhybnych prochach patelly okrajovo. Strbiny a kostna struktura primerane"

V stredu idem k ortopedovy znovu s tymto nalezom a RTG snimkom, ale ak niekto vie co to vlastne cele znamena tak prosim napiste.Hlavne tie "nepokrocile osteoproduktivne zmeny". Googlil som, ale nic som nezistil. Dik.
19.02.2016 - 11:16:44
00
Zdravím, nechcem vytvárať novú tému ale dám to tu, keďže téma súvisí s mojím problémom. Dal som si v dvoch prípadoch tréningy ZDV, v prvom prípade som trénoval vonku pri teplote 10 st. 2 hodiny, už po hodine som cítil ľavé koleno v oblasti jabĺčka. Bolí to cca 3 dni. V druhom prípade som si dal tréning doma na valcoch dokopy tiež cca 2 hodíny ZDV, a o kolene ani nič... A to som si dal medzitým silové intervaly 5-7 min v kadencii 65-70 ot.... Vie mi niekto určit, kde by mohol byť problém?
24.03.2016 - 17:22:40
00
klbovu vyzivu papat. a mocne. .. kolagen na obnovu chrupaviek ubuda chlapom po 25tke rovnako rychlo :D ako vlasy na hlave.
edit :
moje
kombo
ALAVIS TRIPLE BLEND
Kolagén Stada


Naposledy upravil birkovnik dňa 24.03.2016 - 17:34:47, celkovo upravené 1 krát.

24.03.2016 - 17:30:27
00
no vonku ti ho ofuklo, maš ho asi nachylnejšie , ja mám to iste, musim si dávať pozor , vonku na výjazde to býva občas problem....
PS dávam raz za rok colafit kuru.. + huspeninku, tlačenku v zime treba
24.03.2016 - 17:33:23
00
Guticek : Mal si oblečené kraťasy či dlhasy? Pri tej teplote tipujem dlhé galoty. Ale s kolenami sa tu viacerí trápia. Niekto to preženie, na silu tlačí a potom to bolí.Výživa určite, keď rekreačne tak možno aj gumových medvedíkov z Lidlu žuvať môže stačiť. Bol som aj u ortopéda, ten mi odporučil WOBENZYM, to je trošku drahé pre mňa. Cemio Kamzík som skúšal, cez rok zjem tri krabičky.
Niečo vyskúšaj a uvidíš.
24.03.2016 - 18:24:22
00
No stalo sa 2x vonku ze ma potom zabolelo, najprv asi pred dvoma tyzdnami a to bolo v teplote cca 4-6°. Vtedy som mal na nohach termo, dlhe termo kratasy a navrchu navleky na kolena, dost vela aom citil ze mam na sebe. Mal som pocit ze je to tym dlhym zatwplenym setom, tazko sa mi obliekal po roku... Myslel som, ze je to tlacenim nohavic... Potom som si dal zase vonku trening o ktorom som pisal vyssie "prvy pripad", vtedy som mal na sebe len termo spodne a nic viac, co sa tyka ochrany kolena. Ale bolest kolena sa prejavila az neskor. Klbovu vyzivu som nedavno zadovazil, jedna sa o Animal Flex 44sackov, uz som bral asi 10. sacok a zmenu velmi nepocitujem. Zajtra si dam vonku trening a postnem to tu. Rozmyslam stale cim to moze byt, pozrel som si kufry resp. tretry ci sedia, su v poriadku. Prave koleno sa nikdy neozvalo, len lave... Kde je pes zakopany :-(
24.03.2016 - 22:18:55
00
Presne toto iste som mal aj ja. Pri prvom dlhsom vyjazde tento rok (80km len) som po 2 hodinach zacal pocitovat bolest na lavom jablcku,v jwho hornej casti. Vonku bolo chladno asi 5 stupnov a k tomu fukal este dost silny vietor. Bolest neboka nejaka silna a celkom v pohode sa mi dalo dojst domov. Na druhy den som citil, ze lave koleno nie je celkom ok ale aj tak som si dal kratky svih a k tomu este do kopcov. Skoro celou cestou ma pobolievalo to koleno. Vecer ked som len tak lezal pred tv, tak som mal normalne problem chodit. Tazko sa mi noha zohybala a vystierala. Hned som sa objednal k ortopedovi a nasadil klbovu vyzivu. Ortoped nic nezistil, ale vraj bajzatazovanejsia cast kolena je ta horna cast jablcka kde ma to bolelo. Po asi 5-7 dnoch bolest uplne zmizla...pripisujem to nasadenej klbovej vyzive, octovym zabalom zabalom, masirovanim kolena a tomu ze som si dal od bikeu pauzu asi 10 dni. Teraz sem tam nieco v kolene pocas vyjazdu zaboli/pichne, ale je to lepsie ovela. Mam 36 rokov. Asi to cele bolo sposobene nadmernou zatazou, zimou, vetrom a vekom. Starnem, bohuzial :)
24.03.2016 - 23:08:20
00
o5 další príklad citlivých kolien na chlad, ak fučalo a šiel si niekde z kopcA 40Km/h tak pri 5stupnoch, pocitovka -5 ,tak sa kolienko podchladilo.Mam tiež 36 a občas sa mi to stane aj na lyžiach.
25.03.2016 - 06:03:02
00
Ja ked je vonku tak 5 stupnov a fúka silný vietor musím si dať na kolená navleky aj ked mam dlhe zateplene nohavice... Keby som si nedal, tak za pol hodku ma začnú boliet kolena...
25.03.2016 - 07:33:42
00
keyboard_arrow_up