Laro22 napísal:
mám tie zelene, ale je to taka modro zelena


Tak som sa rozhodol pre červené s bielo-čiernym rámom, prípadne potom ešte dokúpim za 3,- tie modré sklá.
01.03.2017 - 11:13:19
00
Veľmi nerád robím reklamu, ale musím sa podeliť o vlastný zážitok s DHgate. Po registrovaní objednaná pomerne drahá vec v cene cca 400USD, po nejakom čase predajca napísal že nevie/nemôže vyrobiť objednaný tovar. Následne mailová komunikácia od neho žiadna, vrátenie peňazí síce trochu zdĺhavé(vyše 2 týždne), to už riešilo dispute centrum a majú svoje pravidlá a lehoty. Ale informovaný som bol korektne a aktuálne na nonstop chate s dhgate. Išlo o dosť peňazí a bol to môj prvý nákup tak som mal strach či ich vôbec uvidím, už som si obrazne búchal hlavu, ale po dokázaní nároku peniaze naspäť na účte.
Zo strany dhgate podpory nekonečné ospravedlňovanie a ako pozornosť 30USD na konte :) K tomu som mal tiež nedôveru(kto už dá dnes čo zadarmo), ale vzápätí korunky minuté na nejaké rybárske veci a všetko ok :) Sem tam beriem niečo z ebay aj ali, zlý predajca sa nájde všade, ale zákaznícky servis a podpora sú na DH iná úroveň.
12.03.2017 - 18:29:48
00
Chlopi ako je to v súčasnosti s antidumpingom na veci z Číny? Colnica mi včera zadržala balík a chcú okrem cla a DPH ešte aj antidumpingové clo, čo je cca 48% :fubar:
29.03.2017 - 15:04:58
00
co si kupoval ?
riesili to aj u nasich zapadnych susedov na bike-fore
pisala tam aj nasa Kristina :)
v CR maju stranku, kde sa da dohladat tovar, ktoreho sa to clo tyka - neviem, ci take mame aj tu ...
29.03.2017 - 15:31:50
00
Rám na bicykel, nie fake a iba 1 kus pre osobnú potrebu...skoro ma vykotilo keď mi colník povedal koľko mám doplácať :o
Celý deň behám po nete a telefonujem s jediným cieľom...či sa tomu anti :swear: dá nejak vyhnúť...
29.03.2017 - 15:56:50
00
z tej hore linkovanej diskusie :
Na rámy z Číny platí antidampingové clo cca 48%. Antidumping by si však platil iba vtedy, pokiaľ by si doviezol 300 a viac týchto rámov z Číny. Musíš im vysvetliť a preukázať, že si nedoviezol viac ako 299ks rámov za tento mesiac ;)

citovane bez dovolenia od Kristina
29.03.2017 - 16:11:10
00
Ďakujem Ti, tú diskusiu som čítal celú, otázka je AKO im preukázať že som nedoviezol 300, ba dokonca ani 2 rámy?
Ďalšia vec, platí to aj u nás alebo iba v ČR? V rámci EU to bude asi rovnaké, takže sa vraciam k prvej otázke.
Po pár telefonátoch s nezaintersovanými colníkmi z iného mesta ale nie som nadšený...asi tá výnimka na oslobodenie nebude platiť pre FO.
29.03.2017 - 16:18:53
00
musi to nejako platit, skus nejake cestne prehlasenie napisat alebo nieco podobne, ze to je 1 ks a len pre osobne vyuzitie. tvarit sa strasne milo na colnici, ze to je darcek pre zenu, ze jej ides skladat bicykel a bla bla:-)
29.03.2017 - 16:22:52
00
Aj nad čestným vyhlásením som uvažoval, ale tomu veľa šancí nedávam. Osobné stretnutie by možno niečo pomohlo, ale mám to 150km do BA, a aj tak nič nie je isté.
Otázka je ako konkrétne aplikovať tú výnimku pod 300ks keď nie som podnikateľ.
29.03.2017 - 16:35:59
00
Riešila by som to telefonátom. Spýtaj sa colníkov. čo by od teba chceli aby si preukázal, že si doviezol iba jeden kus pre vlastnú potrebu.Myslím, že aj na Slovensku to skončí čestným prehlásením. Nemajú ti totiž ako dokázať, že si doviezol viac.
29.03.2017 - 21:24:06
00
Zajtra tam chcem zavolať, dnes bol colník dosť skalopevne presvedčený o svojej pravde, vraj podľa tabuliek mu vychádza taká daň..vraj EU antidumping..podľa mňa ani sami nevedia či sa to vzťahuje aj na 1 kus alebo nie..a vlastne ani ja, to je najhoršie.
Prakticky nemám v rukách nič čoho by som sa chytil, ani zákon, ani nariadenie, ani paragraf čo by som im vedel hodiť do placu..bez pádnych argumentov ma rýchlo odbijú.
Idem ešte skúsiť pohladať to nariadenie a jeho presné znenie.
29.03.2017 - 23:15:25
00
Tu to máš, ( nie je tam SK preklad )
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/PDF/?uri=CELEX:31997R0088&qid=1490823289632&from=SK
je to ***** napísane, debilný colník si to môže vykladať po svojom,
Formulácia: Proto by neměly být považovány za obejití.
je fakt veľmi nešťastná

Jestliže je navrženo na propuštění
do volného oběhu nebo dodáno určité straně měsíčně
méně než 300 jednotek součástí jízdních kol jakéhokoli
druhu, budou mít tyto dovozy podstatných součástí jízd-
ních kol omezený ekonomický význam a pravděpodobně
nepodkopají účinek cla uloženého nařízením (EHS)
č. 2474/93. Proto by neměly být považovány za obejití.

pracujem s dovozom a vývozom roky a veľakrát som sa stretol s tým, ze ten istý prípad si jeden colník vyložil tak, a druhý inak - záleží hlavne na tom, ako silne ***** ten colník je :)
Proste chýba jednoznačný výklad, a oni to chápu tak, že im to dáva moc rozhodovania.
29.03.2017 - 23:52:19
03
Leony Nejake dokumenty k tomu su na colnej sprave https://ekrcis.financnasprava.sk/isstinet/TARICSK/Measure_B.aspx?DatumSimulacie=29.3.2017&Nomenklatura=8712003090 a tam si vyber cinu. Potom mozes klikat na tie dokumenty, len budes z toho mudrejsi...

Edit: tu to rozoberaju aj s odkazmi na nariadenia http://www.bikeradar.com/forums/viewtopic.php?t=12972827 (do 300 sa nic neplati)
a toto moze tiez pomoct https://www.dutycalculator.com/dc/122384765/sports-leisure/bikes-scooters/bicycle-parts-other/import-duty-rate-for-importing-bike-frame-unpainted-from-china-to-united-kingdom-is-4.7/


Naposledy upravil randy dňa 30.03.2017 - 00:07:26, celkovo upravené 1 krát.

29.03.2017 - 23:59:31
01
Ďakujem pekne chalani, presne takéto veci som potreboval :handshake: Už je neskoro, ráno si to začerstva preštudujem a pustím sa do toho, snáď zastihnem na colnici niekoho s kým bude reč :) Prinajhoršom tam už aj zabehnem v pondelok osobne(priviazať sa na protest o prepážku :D ), ak ušetrím 150,- na cle tak sa to oplatí.
30.03.2017 - 00:06:06
00
Ahojte, niekedy minuly rok som tu zaregistroval jedno predne svetlo z ali, ktore viacero ludi chvalilo. Stalo okolo 20€ a paradne svietilo :D vie niekto podla tohto skveleho popisu, ktore by to mohlo byt? :)
30.03.2017 - 10:55:01
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up