no mne po precitani vychadzaju kombinacie asi takto
bezny lahsi teren ikon/ikon alebo ArdentRace/Ikon ked treba vacsiu istotu v zatackach
stredny az tazsi teren Forekaster/Ikon alebo Forekaster/Ardent Race
skoda len ze ten ardent race je taky tazsi
ikon/ikon vaha 640+640
AR/Ikon vaha 710+640
For/Ikon vaha 655+640
For/AR vaha 655+710
vahy som zobral z miestneho shopu, vsetko 2.2 EXO TR Kevlar
03.05.2018 - 12:42:00
01
Tak fajn, rozhodnuté, ak zradím Myšiaky, idem do kombinácie Ardent Race - Ikon, hoc som ešte nikdy nejazdil 2 rôzne plášte na biku :)
03.05.2018 - 18:50:25
01
Ja som zatial na Michelin Grip'r na oboch kolesach odjazdil v sobotu Dubnicku 30-ku(mtb trasu) a teraz v utorok som bol na LOVE TRENCIN.Bolo sucho asi ako vsade,kamene,bordel,kadeco a uplna spokojnost.Ci hore kopcom,ani raz mi koleso nepresmyklo,ci dole kopcom pri brzdeni.Bocny naklon neviem posudit,nejazdim na hrane.Na asfalte mam asi 70km(len TN a spat som mal 40).Ano hucia, to sa mne paci,ale valivy odpor neviem adekvatne zhodnotit,nikdy som to neriesil.No idu celkom rychlo.teda co sa mojho pocitu tyka.Blato nikde a v blizkej dobe ani prsat nehlasia,tak este skusit taky povrch.Takze za mna vyborne plaste.Uz som len zvedavy na vyzdrz.
03.05.2018 - 19:10:44
00
vidim ze nemam dilemu sam :-D plaste zacinam mat dost do hladka a stale niesom rozhodnuty :-D este zvazujem na toho mojho pevnaka ikon 2,2 do zadu a ardent 2,4 do predu koli brzdeniu, pohodliu a zakrutam. do zadu ale urcite ikon 2,2 2C EXO TR - ma oslovila kombinacia nizka cena a fakt slusna vydrz. ani nepamatam kedy naposledy mi tak dlho vydrzal zadny plast. ale blata sa to boji :-)
03.05.2018 - 20:56:04
00
RANDAL napísal:
Ja som zatial na Michelin Grip'r na oboch kolesach odjazdil v sobotu Dubnicku 30-ku(mtb trasu) a teraz v utorok som bol na LOVE TRENCIN.Bolo sucho asi ako vsade,kamene,bordel,kadeco a uplna spokojnost.Ci hore kopcom,ani raz mi koleso nepresmyklo,ci dole kopcom pri brzdeni.Bocny naklon neviem posudit,nejazdim na hrane.Na asfalte mam asi 70km(len TN a spat som mal 40).Ano hucia, to sa mne paci,ale valivy odpor neviem adekvatne zhodnotit,nikdy som to neriesil.No idu celkom rychlo.teda co sa mojho pocitu tyka.Blato nikde a v blizkej dobe ani prsat nehlasia,tak este skusit taky povrch.Takze za mna vyborne plaste.Uz som len zvedavy na vyzdrz.

Veď práve na podmienky aké popisuješ sú tie plášte super. No poriadne sa to zmení za mokra, tam už fakt nie sú dobré, stačí aj mokrá tráva a už si na nich nebudeš tak istý. Mokré kamene a blato je s nimi lepšie ani neskúšať :) teda s dávkou odvahy a opatrnosti sa dá , ale užiješ si viac adrenalínu, ako napr. s nejakými Maxxismi :)
03.05.2018 - 22:00:15
01
Nejaky Maxxis je siroky pojem.Ja som mal len Ardent vzadu ako som tu aj pisal,no a nic moc,dopredu by som ho isto nedal. Tam som mal NN.Ale zas je mozne,ze mam z Griperov taky pocit,lebo su nove :-) Ale co sa brzdenie aj zaberu tyka,tak naozaj tam citit zlepsenie,maju vyssie stuple.
03.05.2018 - 22:20:31
00
Ja mam maxxis crossmark 2 a drzia ako prikovane.Blato zvladaju v pohode a su aj dost rychle.Samozrejme obute do bezdusi.Na to co tu popisujes ti bohato stacia aj tieto.
03.05.2018 - 22:27:15
00
[quote="@1369675"]Nejaky Maxxis je siroky pojem.Ja som mal len Ardent vzadu ako som tu aj pisal,no a nic moc,dopredu by som ho isto nedal. Tam som mal NN.Ale zas je mozne,ze mam z Griperov taky pocit,lebo su nove :-) Ale co sa brzdenie aj zaberu tyka,tak naozaj tam citit zlepsenie,maju vyssie stuple.[/q
Neviem te či chceš čo najlahší plášť, v tom ti asi neporadím, ale ak chceš držiak a na ťažší terén tak Minion, HR, tie mám odskúšané, ale samozrejme nie je to na asfalt :) prípadne na lahké traily a zvažnice zbytočné. Ale dosť si tu niektorý pochvaľovali aj Forkaster. Záleži od priorít :) Micheliny sú dobré a aj relatívne lahké a celkom dobre odvaľujú-teda v rámci triedy, no sú to plášte na sucho :)
03.05.2018 - 23:04:46
00
no a schiza vrcholi - v tunajsom shope sa uz objavil aj ikon 2,35 len v najvyssej verzii za vysoku cenu (pre mna). dnes to zasa nerozhodnem :-D
inac na 23mm rafik - vnutorna sirka - tych 2,35 by uz nebolo vela? tlak mavam okolo 1,5 bar na dusiach na 2,2 plastoch a mam pocit ze uz to dost plava.
03.05.2018 - 23:15:07
00
Z vlastnej skúsenosti: jazdím na ráfoch 22,5 mm vnútorná, plášte 2,3 jazdil som aj s dušami, no teraz bez duší. Dá sa to, nie je to samozrejme podľa najnovších trendov a asi nie ideálne ale jazdil som na takto širokých ráfkoch aj na 26" a nemal som problém. Tlaky vozím vzadu cca 1,8, vpredu 1,6-1,7. Ale pri nižších tlakoch som tiež cítil, že to už nebolo ideálne a občas to plávalo. Teda najmä na starom 26" fulle s rychloupinákom. S pevnými osami to je trochu lepšie, ale samozrejme na nejaké nízke tlaky to nieje. Neviem teda koľko vážiš, no ja pri mojich cca 90 kg 1,5 bar pri tých ráfkoch nedám :)
03.05.2018 - 23:25:19
00
a ja pojdem zase z ardentov a xkingov naspat na Grip're, pride mi ze to bola lepsia guma, jazdil som misiaky 4 roky, teraz pokracujem druhu sezonu na xking/ardent a okrem toho ze su 2.2 uzke ako barsjaka 2.0 tak sa mi na nich nejazdi az tak dobre ako na Misakoch, nehovoriac o tom ze Misky sa dali dat z rafku dole rukami coz bolo celkom fajn na maratonoch v pripade defektu, tieto mrdky co mam teraz treba pacit roxorom :)
04.05.2018 - 08:52:26
01
nebude to tym, ze su to bezdusove plaste (to tazke zhadzovanie) ?
04.05.2018 - 08:57:32
00
A co by ste povedali na kombinaciu Continental Trail king aj dopredu aj dozadu...ten valivy odpor ma nejak netrapi, ale chcel by som lepsi grip na trailoch a vraj su v mokru omnoho lepsie ako Ardenty...samozrejme beriem do uvahy 2.4" kedze mam fullko, a 29" kolesa Co poviete na takuto kombinaciu, hladam plaste, ktore by boli univerzalne do kazdeho pocasia ale aj na viacdnove vylety po kopcoch takze take vsehochute ale hlavne nech drzia na vacsine povrchov...
04.05.2018 - 09:46:43
00
robo96 napísal:
a ja pojdem zase z ardentov a xkingov naspat na Grip're, pride mi ze to bola lepsia guma, jazdil som misiaky 4 roky, teraz pokracujem druhu sezonu na xking/ardent a okrem toho ze su 2.2 uzke ako barsjaka 2.0 tak sa mi na nich nejazdi az tak dobre ako na Misakoch, nehovoriac o tom ze Misky sa dali dat z rafku dole rukami coz bolo celkom fajn na maratonoch v pripade defektu, tieto mrdky co mam teraz treba pacit roxorom :)

Prečo existuje pluralita názorov? Teraz neviem už fakt neviem, či ostať na tom s čím som spokojný :lol:
04.05.2018 - 10:54:21
00
Ja som tiež jazdil Micheliny pár rokov. Najskôr na HT a neskôr na fulle a konkrétne Gripery považujem za dobré plášte, ale ako som písal do sucha, mokro, blato im nesedí :)
04.05.2018 - 11:25:04
00
keyboard_arrow_up