Neviem co presne myslis pod pojmom "sucho" ale ak tvrdy podklad na ktorom je jemny prach/hlina (loose over hard) tak vacsie stuple ti podla mna az tak nepomozu, lebo sa beztak nemaju do coho zahryznut.. vhodnejsie mi pridu mensie stuple a co najhustejsie, kedze v danych podmienkach chces maximalizovat kontakt gumy s povrchom.. ak chces Schwalbe a v danej vahe, tak by som skusil RoRo
13.01.2021 - 22:55:44
00
miidlo napísal:
Samozrejme, ze to je chyba jazdca. Pred tym som jazdil 27,5 na 130 zvdvihoch a presiel som na Xc so zdvihmi 100. No a chcel som jazdit dole kopcom rovnako rychlo. Ale citim, ze aj v jednoduchych zakrutach mam mensiu istotu ako pred tym. A tu neistotu mam hlavne ked je sucho. Nejsom nejaky expert, ale pride mi to, tak ze tie bocne stuple su proste mensie a potom to tak nedrzi.. Preto chcem vyskusat dopredu nieco agresivnejsie, ale zase aby to nebolo nejake zavazie.. co teda vybrat?


Forekaster je prezentovany skor ako guma do mokra... ma vyrazne stuple daleko od seba aby sa zarezali do makkeho podkladu. Este by som skusil RaRay 2,35. Ma vacsie stuple ako 2,25 a nie je tazky. Ale najviac moze pomoct znizit tlaky. Ake jazdis?
Podla mna zhanat modely co sa uz nevyrabaju je len odkladanie problemu do buducna.
13.01.2021 - 23:11:20
00
DanoL91 napísal:
Neviem co presne myslis pod pojmom "sucho" ale ak tvrdy podklad na ktorom je jemny prach/hlina (loose over hard) tak vacsie stuple ti podla mna az tak nepomozu, lebo sa beztak nemaju do coho zahryznut.. vhodnejsie mi pridu mensie stuple a co najhustejsie, kedze v danych podmienkach chces maximalizovat kontakt gumy s povrchom.. ak chces Schwalbe a v danej vahe, tak by som skusil RoRo

Nemusí to byť Schwalbe, kludne aj od Maxxisu . Mensie stuple a co najhustejsie - Rekon race 2,35?
13.01.2021 - 23:56:16
00
lubo_j napísal:
Forekaster je prezentovany skor ako guma do mokra... ma vyrazne stuple daleko od seba aby sa zarezali do makkeho podkladu. Este by som skusil RaRay 2,35. Ma vacsie stuple ako 2,25 a nie je tazky. Ale najviac moze pomoct znizit tlaky. Ake jazdis?
Podla mna zhanat modely co sa uz nevyrabaju je len odkladanie problemu do buducna.

Vpredu cca 1,3 a vzadu 1,5. Keď som dal dopredu menej, tak už sa mi zadlo, že to moc pláva. Mám 76kg.
13.01.2021 - 23:58:01
00
To mas dobry tlak. Ale podla mna moc nenaspekulujes. Rekon Race co spominas vyssie nebude drzat lepsie ako RaRay. Mas spickovy agresivny XC plast co jazdia aj vo svetaku :) Menil si bike, je to mozno o zvyku. Ak chces jazdit v zjazdoch rychlejsie, tak si daj teleskopku. Ta ti doda urcite viac istoty a kontroly ako akykolvek plast :)
Ja si pamatam, ze ked som si hodil teleskopku tak som si zo dna na den zlepsil cas na TBK1 o 15s.
14.01.2021 - 00:13:01
00
Teleskopku tam už mám, síce iba 8cm, ale aj tak to je veľký rozdiel. No aspoň ste ma presvedčili, že ostanem pri XC plášťoch, akurát možno skúsim 2,35. Buď teda Schwalbe Rocket ron, alebo zaujímavo vyzerá aj ten Wolfpack speed 2,4.
14.01.2021 - 00:18:19
00
Co tak toto? V lete to jazdim vpredu a na zimu som to dal dozadu (moj je 27,5")
https://r2-bike.com/vittoria-tire-barzo-29-x-235-tnt-tl-ready-graphene-20-4c-black-anthracite

Osobne by som chcel vyskusat aj 2,6tky ale nemam na to vidlu ani rafky
https://r2-bike.com/VITTORIA-Tire-Barzo-29-x-26-TNT-TL-Ready-Graphene-20-4C-black-anthracite
14.01.2021 - 00:27:59
00
Rocker Ron som nikdy nejazdil, ale co som cital recenzie tak Ray je ovela predvidatelnejsi... tiez je to starsi model a nerobi sa 2,35.
A potom Maxxis sirky ber s rezervou. Forekaster 2,35 ma realne ledva 2,3. A ten Wolfpack speed na pohlad nevyzera velmi agresivne, ale skus a daj vediet :) ale silne pochybujem ze bude drzat lepsie ako Ray.
14.01.2021 - 00:32:36
00
scarinko napísal:
Co tak toto? V lete to jazdim vpredu a na zimu som to dal dozadu (moj je 27,5")
https://r2-bike.com/vittoria-tire-barzo-29-x-235-tnt-tl-ready-graphene-20-4c-black-anthracite

Osobne by som chcel vyskusat aj 2,6tky ale nemam na to vidlu ani rafky
https://r2-bike.com/VITTORIA-Tire-Barzo-29-x-26-TNT-TL-Ready-Graphene-20-4C-black-anthracite


Aj nad Barzo som uvažoval. Ako je natom reálne tá šírka 2,35. Dá sa to porovnať s RR 2,35, alebo skôr to je bližšie k RR 2,25?
14.01.2021 - 00:51:54
00
Mam 19mm rafky tak u teba moze byt inak
Barzo
Boky 56,4
Stuple 57,7
Schwalbe nejazdim
14.01.2021 - 01:00:37
00
miidlo - nepomôžem s výberom plášťov, ale skúsim poradiť ináč. Ak si menil bicykel, bude mať pravdepodobne inú geometriu ako predchádzajúci a možno stačí v zákrutách preniesť viac váhy na predné koleso, aby mal predok dostatočný grip. Veľa ľudí robí chybu lebo sa snažia ísť čo najviac dozadu, odľahčia predok a potom končia na zemi. Nemusí to byť tvoj prípad, ale čo ak náhodou :)
14.01.2021 - 08:53:58
01
Barzo je alternativa k Ray a Mezcal je zas alternativa k Ralph. Velmi podobna guma od ineho vyrobcu. Vyhodis peniaze za to iste s inym napisom :) Keby si tuto nasu diskusiu precitali profici, tak nas vysmeju :) Oni si musia vybrat z ponuky sponzora a im realne ide o sekundy a idu na hrane. My sa len vozime :)

Tak ako pise tomtom7, hladal by som chybu v tazisku a technike jazdy. Za to co vyhodis za ine plaste si radsej zaplat za individualne treningy s bikeacademy :) (odporucam)
14.01.2021 - 08:56:04
00
Viete mi prosím povedať, aký je rozdiel medzi TLR plášťom (kevlar) a tým, ktorý je určený na použitie len s dušou (tiež kevlar). Konkrétne Schwalbe má v rámci Performance line takéto alternatívy v rovnakej cene. Pokiaľ viem, TLR sa dá vždy použiť aj s dušou, tak nerozumiem, aký ma význam si v rovnakej cene kúpiť kevlarový plášť, ktorý je len na dušu. Vopred vďaka
14.01.2021 - 12:54:08
00
davidsvkba napísal:
nerozumiem, aký ma význam si v rovnakej cene kúpiť kevlarový plášť, ktorý je len na dušu. Vopred vďaka


Hmotnost, skladnost. Toto je zjavne hlavne u cestnych plastov, kde TLR este nie je az tak rozsirene.
14.01.2021 - 13:03:14
00
Reč je o MTB plášťoch - napr. Nobby Nic.
14.01.2021 - 13:15:02
00
keyboard_arrow_up