Trikihoi "poloha" nie je zla ... ALE
Potrebujes spravny madrac (zial nie lacny) ktory dokaze adekvatne reagovat na tvoju vahu
tzn v krizovej oblasti tlacis na podlozku inou vahou ako v brusnej alebo hrudnej preto musi na to madrac spravne reagovat a kompenzovat TO ide o to aby chrbtica pri pohlade z boku bola co mozno najviac v horizontalnej polohe co bezny madarac nedokaze dalej potrebujes samozrejme pdlozku pod hlavu (vankus) s takou istou vlastnostou okremtoho napr v manzelskej posteli potrebujes iny madarc pre partnera ak nahodou nie ste rovnaka vahova kategoria
Za 2 poloha je dobra iba na pravoboku, lebo na opacnej strane pecen ako velmi "tazky" vnutorny organ tlaci v spanku na zaludok a taktiez srdce je v spanku nevhodne zatazovane celou vahou tela
Tak ze ostava poloha na chrbte ...(taktiez potrebujes vhodnou podlozkou pod hlav),
ktora je DOBRA, ale ktora ma svoje nevyhody, chrapanie napriklad
Ale skus si vecer lahnut na chrbat uvolnene dychat a pokusit sa zaspat
velmi malo ludi vydrzi v jednej polohe celu noc a vlastne polohy treba aj v zivote striedat :-)
vzdy ked sa da uvolnuj chrbticu aspon niekolko minut denne
vyhybaj sa spanku na bruchu, ak sa daaa
Cyklistika nie je velmi vhodny sport na chrbat, preto cim viac jazdis tym viac musis chrbtove svaly posilovat, strecovat a uvolnovat
staci sa tomu na zaciatok venovat 5 -10 mimut rano po zobudeni
s vekom sa to samozrejme nebude zlepsovat
A UZ DOST
05.08.2013 - 18:00:18
01
praveze nie dost, konecne nejake k teme
na bruchu nespim uz 4 mesiace, lebo je to neznesitelne na krize ( predtym som spavala iba na bruchu ), matrac nemam specialny
myslela som ze je prave nutne posilovat brusne svaly-tzc. vnutorne brusne svaly nie chrbat, na rehabke mi ukazali nejake cviky s loptou, vraj ale nemam cvicit rano po zobudeni
chcem este skusit ten SM system, aky mas nazor na to cvicenie ?
05.08.2013 - 18:34:22
00
SM system je velmi dobra vec ....ALE stále radšej pod dohľadom fyzioterapeuta
musiš cvičit poctivo poriadne a hlavne dotahoavat a byt uvolnena
a na to človek často zabuda hlavne ked cviči sám aj pred zrkadlom,
skus začat sedavat (ak sa dá v praci, doma) na fit lopte, ale nie dlho zo začiatku 10 minut a postupne predlzovt
najdi si dobreho fyzioterapeuta, najlepšie takeho čo "robi" športovcov,
budeš ho musiet asi zaplatit, ale vrati sa ti TO ...
a posilovat chrbtove brušne bočne a vnutorne svaly ...
rano po zobudeni spinalne a uvolnovacie cviky
ak sediš v praci za stolom, použivaj stoličku s područkami, ked pracuješ na PC ..
tzn staraj sa o seba
stále, nie len ked je zle ..
05.08.2013 - 19:05:57
00
Ak máte problémy s platničkami a celkovo s chrbtom skúste pravidelne cvičiť mŕtvy ťah alebo aspoň hyperextenziu. MT posiluje celé telo vrátane chbtových a brušných svalov ale je nutné vedieť správnu techniku. Väčšina problémov s chrbticou je zapríčinená slabým bruchom a chrbtom.
06.08.2013 - 12:15:09
00
LL preco sa vyhybat spaniu na bruchu a ako sa daju vobec ovplyvnit spacie polohy :(
06.08.2013 - 12:45:44
00
pri spani na bruchu je chrbtica vyosená vo všetkých troch smeroch čo pre ňu nie je dobé,
lebo je pri tom dlhodobo namáhaná a nedokáže sa uvolniť
a treba si uvedomiť, že v posteli strávime skoro 1/3 svojho života
poloha sa nedá asi nijako ovplyvniť, treba len "trenovat" spanie na chrbte
a posilovat príslušné svalstvo chrbta a brucha, ktoré je napr pri cyklistike dosť zanedbávané
06.08.2013 - 19:57:32
00
zaspavam na lavom boku a vstavam ako male dieta,z brucha... ..ked citim chrbat,tak jedine medzi-lopatkove svaly....predtym ma to nikdy nebolievalo,zacalo to bajkovanim,ale teraz je pokoj,to vzdy na zaciatku sezony
06.08.2013 - 21:01:34
00
mozno skusit zmenit posed nie si velmi "natiahnutý" ?
mozno nie si celkom uvolnený pri jazde (ramená krk šija)
skús len tak večer pred spanim ležat na chrbte a dat si ruky za hlavu a uvolnit sa pokojne dýchat a vydržat čo najdlhšie
a ráno to iste, plus uvolnovacie cvičenia na chrbát (najdeš na nete) bajk dokaže pekne "zničiť" chrbát ked sa o neho adekvátne nestaráš ...
06.08.2013 - 21:10:24
00
tak predstavec mam pekelne dlhy.bajk sem nesupnem len preto,lebo niekto dal niekoho profi fotku a tam bol predstavec sakramentsky dlhy ako moj :D ale to preto,lebo 56 mi bola obrovska a 54 zase ideal,az na ten predstavec...ale ked to teraz neboli,tak neriesim uz,zlepsilo sa to plavanim jednoznacne,ale to zaspavanie na chrbte skusim,si pamatam ako mlady chalan som tak vzdy zaspaval
06.08.2013 - 21:29:10
00
pri zakladnom posede na bajku za jazdy (telo a ruky by mali zvierat uhol 90 st plus minus + 1,2 stupne )
by si nemal vidiet predný naboj kolesa (volant by ho mal zakrývať)
to je taka laická orientacia pri dlžke predstavca
ak je pri pohlade za jazdy ZA volantom (pravdepodobne je predstavec dlhý a ty si zbytočne natiahnutý)
a z toho može boliet chrbát
ale každý ma inú stavbu tela, dlžky končatín ... a pod ...
tak, že je to len orientačné
06.08.2013 - 21:42:08
00
zajtra testnem: MaFstrong sa zajtra na to pozrie ci to mam dobre...
LL dik
06.08.2013 - 21:49:10
00
uvdíme ako nám to pôjde :)
Ps: ja som mával bolesť chrbta hlane ked som začal chodievať do školy s plnou taškou, časom o prešlo a už nikdy nebolel.
Ps2: niekolko krát som už mal svalovicu na bruchu z tréningu na biku, myslím že aj kolegina mi tak isto spomenula
07.08.2013 - 02:16:08
00
no ja som mával "niekedy" bolesti brucha aj pri spomienke na školu :lol:
07.08.2013 - 07:52:12
00
týmto "mučidlom" sa dá celkom dobre uvolniť celý chrbát
http://www.kettler.cz/rehabilitacni-lavice-apollo-7426-700/

ale nie každý znáša polohu dole hlavou,
hľadajte vo svojom okolí
07.08.2013 - 07:59:20
00
Ja mam velmi dobru skusenost s Kettlebelom. Ked cvicim KB swingy, tak hned na druhy den sa mi ovela lepsie pedaluje - nie som na bicykli taky strnuly, neblokuje sa mi chrbat, ovela lepsie sa viem na bicykli usadit a vyrazne lepsie si viem udrzat kadenciu + prechod zo sedla/do sedla je jednoduchsi.
07.08.2013 - 08:25:00
00
keyboard_arrow_up