Mám problém, týden a půl jsem byla nemocna - uplne bez kola, dnes jsem poprvé po teto době sedla na kolo, jenže jsem se cítila jako bych začínala uplne. Jak jste podobne situace resili vy? Díky za rady. J
20.05.2015 - 20:50:13
00
neboj, to se během pár jízd zlepší, jak se zase adaptuješ na pohyb...jenom bych minimálně další týden šel v nižší intenzitě a potom až postupně jezdil to, co si měla původně v plánu
20.05.2015 - 21:44:49
02
Zrovna som o tom dnes cital clanok

Pokiaľ nastane vinou zranenia alebo choroby k väčšiemu výpadku ( viac ako 10
dní ), je nutné tréningový plán prepracovať a zahájiť novú stavbu tréningu. V
zásade je však nutné prihliadať k spôsobu zranenia alebo choroby. Prechladnutie
treba vyliečiť ešte pred tým než je príprava znovu zahájená. Aj tu je nutné začať
s pomocou systematického a pomalého objemového tréningu, pretože
organizmus je ešte zoslabnutý a môže byť zo začiatku zaťažovaný len nízkou
intenzitou a pozvoľne stúpajúcim objemom. Keď je stabilizovaná základná
vytrvalosť až potom môžeme pristúpiť k intenzívnemu tréningu, silovému tréningu
či účasti na pretekoch. Celý tento "ozdravovací" proces by mal byť riadený (
sledovaný ) pomocou športtestera. Pri zraneniach ( zlomeniny, vykĺbeniny,
podvrtnutia ), slabo zaťažujeme aspoň zostávajúce zdravé časti tela.
20.05.2015 - 21:58:50
00
nech trocha podpichnem hejterov, tak tiež dneska indoor kvôli skvelému počasiu, ale dal som si len 5x8, prvý interval okolo 250W, zvyšné 300 a v poslednom dve minúty na 350 a posledná minúta cez 400.. nemám tam konštantnú záťaž ale závislú od rýchlosti, nech to nie je také umelé. chýba tam vyjazdenie, to riešim plávaním.

Prílohy:

SI.jpg
SI.jpg 100.64 KiB thumb_up0thumb_down

21.05.2015 - 20:18:47
00
dnes som bol trochu jazdit a trochu som zmokol. Bol by som vdacny ak by mi vedel v tejto suvislosti niekto poradit ci ma vobec zmysel trenovat aj v dazdi? Pripadne aj ako sa obliect do dazda?
21.05.2015 - 20:39:36
00
podľa toho kam smeruje tvoje trénovanie, ak chceš jazdiť nejaké maratóny, tak tam môže pršať tiež, tak takýto tréning v daždi je minimálne dobrý na to aby si zistil kde sú fyzikálne možnosti na vode... ak ti ide len o zvýšenie kondície, tak to kľudne vypusti, skôr môžeš prechladnúť ako dosiahnuť nejaký efekt, samozrejme záleží aj od teploty pri akej prší.
21.05.2015 - 20:52:57
00
Ja rad jazdím v daždi, okolo 20C ako bolo dneska si dam bezrukavove termo a Gabu na to a dole klasické kraťasy. Je to celkom príjemne spestrenie si myslím. Na jar ma raz chytila hustá búrka pri 6-8C to som uz uvažoval, ci si zavolám odvoz, ale po chvíli mi nohy stŕpli od zimy tak som uz necítil chlad a gabba fungovala aj vtedy perfektne, akurat prsty v tretrach vo vode boli velice nepríjemne, ale dosiel som posledných 20 km takto domov a nenachladol som ani nic. Ono je vtedy dôležité tlačiť, aby sa clovek cim viac zahrial a potom rýchlo doma do sprchy, myslím si ze prechladnut sa zvykne, ked mokrý zástanes a vychladnes.
21.05.2015 - 21:46:26
00
Ja sa dazdu vyhýbam, ako čert krizu :)
21.05.2015 - 22:19:05
00
Tiez sa dazdu po par poslednych skusenostiach vyhybam, aj ked mi nevadi a dokonca sa mi pocas dazda jazdi vyslovene prijemne (ak je aspon nad 15 stupnov).
Dovodom je to, ze po jazde v dazdi/na mokrej ceste sa na bicykel nachyta strasne vela bordelu, retaz, kolesa, prevody, ram, brzdy, vsetko je spinave a kedze som na to puntickar a bicykel musim mat vzdy cisty a v dokonalom stave, po takejto jazde nasleduje zdlhave dokladne cistenie, do coho sa mi casto moc nechce :) .
21.05.2015 - 23:27:21
01
ešte je dobre si vziať so sebou olej, raz som šiel dlhšie po mokrých cestách a reťaz už začala vydávať nepekné zvuky, keďže som na to citlivý, tak som sa zastavil na benzínke a kúpil si olej a premazal ju
21.05.2015 - 23:46:39
00
Mám problém, týden a půl jsem byla nemocna - uplne bez kola, dnes jsem poprvé po teto době sedla na kolo, jenže jsem se cítila jako bych začínala uplne. Jak jste podobne situace resili vy? Díky za rady. J

Ani dva týždne nemajú vplyv. Pokles výkonnosti je daný "len" nedokončeným zregenerovaním po chorobe. Pokles výkonnosti som zaznamenal až po 1 - 2 mesiacoch. A aj to len čo sa týka dĺžky intenzívneho tréningu, nie intenzity ako takej. ;-)
Samozrejme je to individuálne. Treba spoznať svoje telo.
22.05.2015 - 18:37:31
00
dnes som bol trochu jazdit a trochu som zmokol. Bol by som vdacny ak by mi vedel v tejto suvislosti niekto poradit ci ma vobec zmysel trenovat aj v dazdi? Pripadne aj ako sa obliect do dazda?


skusim to jednoducho...v dazdi netrenuje ani drviva vacsina profikov ;)
23.05.2015 - 01:17:36
00
ale B si nepovedal.trening absolvuju vnutri,ze?
23.05.2015 - 05:33:24
00
Miso Kolar chodi stale ked je doma :) ale on je profik, takze nevidim vyznam aby hobby jazdec ktory ide na 3 hobby preteky za rok trenoval v dazdi. ine je ked ide clovek za sucha a zastihen ho prehanka, to sa stane kazdemu. ale vyrazat do dazda je blbost. to uz aj ked clovek nema doma valce resp trenazer radsej nech si zacvici s vahou svojho tela. to je rozumenjsie ;)
23.05.2015 - 10:23:52
01
pokial clovek trenuje (chce sa systematicky zlepsovat),tak dazd by nemal byt prekazkou pre absolvovanie treningu.nemusis ist von,ale mal by si odjazdit.takmer kazda posilka ma stac.bicykel.
pristup k treningu by mal byt rovnaky ci profi ci hobby.akurat tie davky/zivotosprava/regeneracia su ine.
osobne jazdim vnutri iba planovane prahove a interv.treningy v sezone, a v zime,ked som nachladnuty alebo je zasnezena cyklotrasa tak,ze sa neda udrzat na biku.
23.05.2015 - 11:28:19
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up