Video: MTB trendy očami profesionálneho jazdca

Celoodpružený bicykel alebo hardtail, moderné geometrie, široké plášte, používanie insertov či bezdrôtové radenie. Ako tieto „trendy“ vníma a využíva profesionálny jazdec?

V rámci nášho posledného stretnutia s Tomášom Višňovským sme si dali pekný výjazd, no boli sme aj produktívni. Teda okrem rozhovoru o posledných majstrovstvách sveta v maratóne alebo o zážitkoch s Jaroslavom Kulhavým sme dali rozhovor ešte jeden. Ten bol na dosť odlišnú tému, ktorá ale s mnohým súvisí.

Aj v podstate za 10 rokov prešlo MTB výraznou, doslova obrovskou zmenou. Či už sa bavíme o 29-palcových bicykloch, geometrii, širokých plášťoch, elektronickom radení atď. Niečo podobné som sa snažil aj „zosumarizovať“ do videa o moderných trendoch a ich význame, kde nájdete to hlavné, čo mám na mysli.

Jedno je ale pohľad nadšenca, hobby jazdca, alebo neviem, ako to nazvať...teda niekoho, koho neživí primárne podávanie výkonu, ale jazdí najmä pre radosť. Niečo iné sú ale profesionálni jazdci, ktorým ide primárne o výkon a na niektoré veci môžu mať odlišný pohľad. No a práve ten by sme vám chceli sprostredkovať. Kto nemá prehľad, len doplním, že Tomáš Višňovský sa zameriava na maratóny, bol 4 roky člen tímu Česká spořitelna – Accolade a po novom smeruje do španielskeho DMT Racing, kde bude jazdiť po boku bývalého majstra sveta, Tiaga Ferreiru.Kto by si chcel vypočuť len samotný rozhovor, nájde ho nižšie spracovaný aj čisto ako podcast.

report_problem Našiel si v texte chybu?
Imroman (Martin Imrich)
Páči sa ti toto video? thumb_up86thumb_down comments 16 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné videá

Video: CTM 2023 s novým dizajnom a vylepšené biky play_arrow

Video: CTM 2023 s novým dizajnom a vylepšené biky

Ako vyzerá kolekcia bicyklov CTM na rok 2023 už s novým logom? Aké farby bikov by mali prísť čoskoro do módy?
Video: Odpruženie od RockShox – čo sa skrýva vnútri noviniek? play_arrow

Video: Odpruženie od RockShox – čo sa skrýva vnútri noviniek?

Americká značka pripravila pre sezónu 2023 viaceré inovácie a keďže väčšinu nie je na prvý pohľad vidieť, s naším mechanikom Jakubom sme vidlicu rozobrali, pozreli sa do vnútra a ukázali, čo je nové.
Tomáš Višňovský – MS v maratóne, zážitky s Jaroslavom Kulhavým play_arrow

Tomáš Višňovský – MS v maratóne, zážitky s Jaroslavom Kulhavým

Ako vyzerá príprava na vrcholné podujatie, čo sa Tomáš priučil od legendy horskej cyklistiky a kam smerujú jeho ďalšie kroky?
keyboard_arrow_up