Haring so skalpom Čecha Kulhavého, v Drozdove víťazne aj Keseg Števková

Haring so skalpom Čecha Kulhavého, v Drozdove víťazne aj Keseg Števková

thumb_up38thumb_down 6 komentárov

SZC 13.05.2019   Janka Keseg Stevkova Horska Cyklistika Olympijske Hry Martin Haring Slovensky Pohar Uci Preteky

Na druhej slovenskej C1 v MTB XCO, ktorá sa konala tútu sobotu v Drozdove, si po ďalšie víťazstvo na jednotkových pretekoch v kariére prišli Martin Haring (Dukla Banská Bystrica) a Janka Keseg Števková (Outsiterz).

 

Haring so suverénnym náskokom vyše tri a pol minúty nechal za sebou Maďara Zsombora Palumbyho i majstra sveta, olympijského víťaza z Londýna a strieborného medailistu z Ria, Čecha Jaroslava Kulhavého. Števková zvíťazila nad Rakúšankou Nadjou Heiglovou a Srbkou Jovanou Crnogoracovou. Obaja slovenskí eliťáci si tak pripísali po 60 bodov UCI. Slováci so odniesli víťazstvá i v juniorských kategóriách, kde dominovali Jakub Jenšuč a Radka Paulechová.

Na náročnej trati v Drozdove vyšlo po predchádzajúcich dňoch dažďa v sobotu slnko. Organizátori pripravili pekné podujatie, náročná trať s kopcom v lyžiarskom stredisku bola okorenená o nové technické úseky a spĺňala medzinárodné štandardy. Po vlaňajšej dvojke sa tento rok preteky v Drozdove posunuli o kategóriu vyššie, na úroveň C1. A tým samozrejme, zatraktívnili o tučné porcie UCI bodov.Od štartu sa v čele vytvorila trojica s našim Haringom. Už po začiatku začal strácať český majster Kulhavý, a tak slovenská jednotka zavelila okamžite k útoku. Prakticky celé preteky jazdil v čele sám a každé kolo zvyšoval svoj náskok. Do boja o pódium sa miešal aj Rakúšan Bescherer, no po defekte sa prepadol až na štvrté miesto. Až do cieľa sa nič nezmenilo, iba neustále narastanie Haringovho náskoku. Martin suverénne zvíťazil s obrovským náskokom 3:36 min na Maďara Palumbyho a 4:02 na Kulhavého.

V kategórii žien si prvenstvo pripísala Janka Keseg Števková. Jej nastolenému tempu stačilo len päť cyklistiek, ktoré preteky dokončili bez straty kola. V kategórii juniorov zvíťazil s vyše trojminútovým náskokom Jakub Jenčuš (PROefekt Košice), druhý skončil Marek Trnka (Kaktus Bike Team Batislava), tretí Rumun Patrick Perscaru. Medzi juniorkami si najlepšie počínala Radka Paulechová (CyS – Akadémia PS), ktorá za sebou nechala Teréziu Birošovú a Viktóriu Knapcovú. Na narodeniny si tak venovala ten najkrajší športový darček.„Pretekať doma znamená vyššiu zodpovednosť a tým aj vyšší tlak na dobrý výsledok. Tentokrát to vyšlo naozaj výborne, v podstate som sa už v prvom kole dokázal osamostatniť a postupne každým kolom ten náskok zvyšovať. Bolo šmykľavo, ale podarilo sa mi nerobiť veľa chýb, a hlavne výkonnostne som šiel v kopci relatívne dobre. Som rád, že som konečne vyhral aj doma a mohol do rebríčka pripísať cenné body,“ vyjadril radosť z víťazstva Martin Haring.

Výsledky nájdete na tomto odkaze.

Zdroj fotografií: jmphoto/Ján Melicher

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Tretry a obuv ~ MTB tretry)

Komentáre

levik4276 13.05.2019 (17:08)

thumb_up4thumb_down


ahojte, komentár bol zmazaný na moju vlastnú žiadosť, ak raz dostanem priestor a nebudú represie, rada to vysvetlím prečo to tak je.

 
frantisek.stolar levik4276 13.05.2019 (17:14)

thumb_up1thumb_down


dakujem prepac za nemiestnu satiru

 
JozefM81 13.05.2019 (22:02)

thumb_up2thumb_down


Gratulujem Martin , jednoducho nádhera v tvojom podaní.
No nedá mi nezareagovať vzhľadom na pribúdajúce body,
dúfam, že ako prípad z Ria, nenapadne niekoho na reprezentáciu SK pchať Sagana. Všetko dobré Martin.

 
Scotybike JozefM81 14.05.2019 (09:54)

thumb_up0thumb_down


Vďaka že aspoň nejaký článok, dokonca aj upútavka týždeň vopred bola. Ale konštruktívna kritika znie tak, že treba si zobrať príklad napríklad od našich západných susedov, tí sa venujú českému poháru ukážkovo (mtbs.cz)

 
Mirex 13.05.2019 (18:56)

thumb_up1thumb_down


Dobré výsledky našich športovcov (ktorým srdečne gratulujem) určite potešia množstvo fanúšikov. Škoda len, že iba takéto stručné zhrnutie a nie poriadny článok.

 
frantisek.stolar 13.05.2019 (15:54)

thumb_up0thumb_down


Janka nepis zmazu to

 
Pridaj komentár