Haring so skalpom Čecha Kulhavého, v Drozdove víťazne aj Keseg Števková

Haring so skalpom Čecha Kulhavého, v Drozdove víťazne aj Keseg Števková

Na druhej slovenskej C1 v MTB XCO, ktorá sa konala tútu sobotu v Drozdove, si po ďalšie víťazstvo na jednotkových pretekoch v kariére prišli Martin Haring (Dukla Banská Bystrica) a Janka Keseg Števková (Outsiterz).

Haring so suverénnym náskokom vyše tri a pol minúty nechal za sebou Maďara Zsombora Palumbyho i majstra sveta, olympijského víťaza z Londýna a strieborného medailistu z Ria, Čecha Jaroslava Kulhavého. Števková zvíťazila nad Rakúšankou Nadjou Heiglovou a Srbkou Jovanou Crnogoracovou. Obaja slovenskí eliťáci si tak pripísali po 60 bodov UCI. Slováci so odniesli víťazstvá i v juniorských kategóriách, kde dominovali Jakub Jenšuč a Radka Paulechová.

Na náročnej trati v Drozdove vyšlo po predchádzajúcich dňoch dažďa v sobotu slnko. Organizátori pripravili pekné podujatie, náročná trať s kopcom v lyžiarskom stredisku bola okorenená o nové technické úseky a spĺňala medzinárodné štandardy. Po vlaňajšej dvojke sa tento rok preteky v Drozdove posunuli o kategóriu vyššie, na úroveň C1. A tým samozrejme, zatraktívnili o tučné porcie UCI bodov.Od štartu sa v čele vytvorila trojica s našim Haringom. Už po začiatku začal strácať český majster Kulhavý, a tak slovenská jednotka zavelila okamžite k útoku. Prakticky celé preteky jazdil v čele sám a každé kolo zvyšoval svoj náskok. Do boja o pódium sa miešal aj Rakúšan Bescherer, no po defekte sa prepadol až na štvrté miesto. Až do cieľa sa nič nezmenilo, iba neustále narastanie Haringovho náskoku. Martin suverénne zvíťazil s obrovským náskokom 3:36 min na Maďara Palumbyho a 4:02 na Kulhavého.

V kategórii žien si prvenstvo pripísala Janka Keseg Števková. Jej nastolenému tempu stačilo len päť cyklistiek, ktoré preteky dokončili bez straty kola. V kategórii juniorov zvíťazil s vyše trojminútovým náskokom Jakub Jenčuš (PROefekt Košice), druhý skončil Marek Trnka (Kaktus Bike Team Batislava), tretí Rumun Patrick Perscaru. Medzi juniorkami si najlepšie počínala Radka Paulechová (CyS – Akadémia PS), ktorá za sebou nechala Teréziu Birošovú a Viktóriu Knapcovú. Na narodeniny si tak venovala ten najkrajší športový darček.„Pretekať doma znamená vyššiu zodpovednosť a tým aj vyšší tlak na dobrý výsledok. Tentokrát to vyšlo naozaj výborne, v podstate som sa už v prvom kole dokázal osamostatniť a postupne každým kolom ten náskok zvyšovať. Bolo šmykľavo, ale podarilo sa mi nerobiť veľa chýb, a hlavne výkonnostne som šiel v kopci relatívne dobre. Som rád, že som konečne vyhral aj doma a mohol do rebríčka pripísať cenné body,“ vyjadril radosť z víťazstva Martin Haring.

Výsledky nájdete na tomto odkaze.

Zdroj fotografií: jmphoto/Ján Melicher
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up38thumb_down comments 6 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Olympijské preteky žien v Tokiu - zlomenina ako najlepšia príprava

Olympijské preteky žien v Tokiu - zlomenina ako najlepšia príprava

Preteky žien boli pohromou pre mnohé favoritky, nechýbali prekvapenia a veľká radosť v jednej malej krajine. A čo ten nadpis? Uvidíte, že všetko do seba nakoniec zapadne...
Olympijské preteky mužov v Tokiu – písanie histórie aj športové tragédie

Olympijské preteky mužov v Tokiu – písanie histórie aj športové tragédie

V rámci disciplíny XCO je olympiáda absolútny vrchol a preteky v Tokiu priniesli všetko...drámu, veľkú radosť aj poriadnu dávku sklamania.
Haring vybojoval kariérne víťazstvo, výborný výkon podali aj Ulík a Kurty

Haring vybojoval kariérne víťazstvo, výborný výkon podali aj Ulík a Kurty

Vynikajúci výkon podali naši horskí cyklisti Martin Haring (Dukla Banská Bystrica), Matej Ulík (Express CZ – Tufo team Kolín) a Jakub Kurty (CK Cykloglajza Banská Bystrica) na etapových pretekoch kategórie S1 v Srbsku.
keyboard_arrow_up