Nebuď ako... časť 3. UHNI!

Nebuď ako... časť 3. UHNI!

Prax ukázala, že len skutoční borci dokážu ebikom konkurovať v stúpaniach. My ostatní, klasickí a rekreační cyklisti musíme priznať porážku, často celkom potupujúcu naozaj takmer od kdekoho, kto vyskočí na bicykel s motorčekom.

Samozrejme, aj ebiky majú svoje úskalia, kedy výsledok nemusí byť istý, ale teraz sa bavme o podmienkach, keď všetko funguje, netreba nič nosiť, batéria je plná a tak ďalej. Pri dobrej konštalácii hviezd je stroj s motorom rýchly. Bodka.

Hurá do hôr na chodníčky


Oskar brázdi modrú oblohu a doma sedieť nechce nikto. Časť bikerov vyštartuje do blízkeho lesíka a iní zas po túžobnom očakávaní víkendu naskáču s bicyklami do áut a tradáá. Smer nová lokalita. Čím „väčšie meno“ oblasti, tým viac cyklistov. Klasických aj éčkových. Lenže traily sú spoločné pre všetkých a hlavne tých výstupových je všade menej ako šafranu. Skôr než sa môžeme spustiť dolu, treba absolvovať cestu hore. V riadku. Pri tlačenke ako husi.Neobiehaj bez rozumu


Hold, tu nepomôže ani 1000 watová batéria, ani najbrutálnejší motor a ani nadobúdacia cena bicykla. Krok sun krok. Pooomaaalyyyy. A či už sedíš za karbónovými riadítkami najnovšieho endura alebo nad motorom s upraveným výkonom, mysli na to, že nie každý dokáže valiť v kopcoch ako Bardet. Skľudni hormón a kukaj les. Neobiehaj ostatných cyklistov len tak hocikde po machu medzi stromami. Čakaj! Kamoš pred tebou ťa na vhodnom mieste pustí pred seba, alebo ho normálne popros. Jazdou mimo chodník sa síce posunieš pred pomalšieho jazdca, ale z dlhodobého hľadiska len „zbieraš čierne body“ a jedného dňa ťa môže prekvapiť zákaz vstupu na ebiku.Idem si svoje


Väčšia hlúposť ako predbiehať ľudí len tak kdekade, je už len pustiť sa hore trailom v protismere. Zdravie má každý len jedno. Mysli na to. Keď ti bude koleso protiidúceho jazdca pučiť hlavu, už sa nebude nikto pýtať, kto ťa doma čaká a koľko máš detí. Toto teda rozhodne nie.

Do lesov nás práca a každodenné povinnosti púšťajú čoraz menej. No keď sa nám už podarí odtrhnúť, všetci ideme s cieľom oddýchnuť si a zabaviť sa. Preto si nekazme deň zbytočným pokrikovaním po pomalších jazdcoch alebo manévrami, ktorými môžeme prísť o zdravie či schopnosť udržať stolicu.

Ďalšie časti série ebikovej etikety:
1. časť - POZDRAV SA
2. časť - ŠPAKY
flash_on
Viac o elektrobicykloch, ich výbere a používaní nájdeš v sekcii Elektrobicykle v skratke.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Majo3xIII (Marian illeš)
Páči sa ti tento článok? thumb_up4thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Siedme nebo pre bikerov? Predstavenie Wexl Trailov play_arrow

Video: Siedme nebo pre bikerov? Predstavenie Wexl Trailov

Wexl Trails je bikepark, ktorý sa nachádza 150 kilometrov od Bratislavy. Spočiatku to bolo iba malé trailcentrum, ktoré sa rozrástlo do úplne iných rozmerov.
Test: Neon FLAME HD - okuliare nielen na trail

Test: Neon FLAME HD - okuliare nielen na trail

Viete si predstaviť výjazd bez okuliarov? Ja teda nie. Našťastie ponuka na trhu je obrovská a v tomto článku sa zameriam na test okuliarov Neon FLAME.
Video: Kellys Theos a skúsenosti pretekára - toto všetko zvládne play_arrow

Video: Kellys Theos a skúsenosti pretekára - toto všetko zvládne

Ako sa jazdí s unikátnym elektrobicyklom skúsenému pretekárovi? Prečo Kellys Theos rád využíva v tréningu?
keyboard_arrow_up