Väčšia prehľadnosť a prepájanie obsahu na našom YouTube MTBIKER

Väčšia prehľadnosť a prepájanie obsahu na našom YouTube MTBIKER

Náš obsah sa neustále rozrastá, a preto sme sa ho rozhodli viac sprehľadniť a rovnako viac využívať možnosti jeho prepájania.

YouTube kanál a s tým súvisiace videá sa už stali pevnou súčasťou nášho obsahu. Ten postupne pribúda a s tým súvisí aj to, že po určitom čase sa stráca prehľadnosť. Množstvo tém už bolo spracovaných a možno o tom užívateľ ani nevie, a to nehovoriac o tých, ktorí MTBIKER objavili o niečo neskôr, prípadne s cyklistikou len teraz začínajú. Viaceré videá im môžu pomôcť, len sa k nim treba dopracovať a nájsť si to vhodné.Naše playlisty (zoznamy videí)


Z toho dôvodu sme sa rozhodli spraviť vo videách väčší poriadok a hlavne ich roztriediť do skupín, teda playlistov. To pomôže nájsť vhodný a hlavne súvisiaci obsah, ktorý vám môže pomôcť alebo jednoducho vás bude zaujímať. Keďže sa venujeme pomerne širokej škále tém, a aj playlistov je o niečo viac, poďme sa pozrieť na tie hlavné a trochu si ich priblížiť.

 • Servis - Tu je to myslím úplne jasné, nájdete tu videá so servisnou tématikou od úplných základov až po zložitejšie úkony. Môžu pomôcť ušetriť čas a tiež prípadné starosti. S tým súvisí aj servisné náradie, ktoré nájdete tu.

 • Poradňa - Tiež veľmi obsiahly zoznam, do ktorého spadajú viaceré témy s cieľom poradiť – či už pri výbere oblečenia, výbavy, bicyklov a doplnkov. Možno ich označiť aj klasickým spojením „how to“ alebo „ako na“ .

 • Tip na výlet - Pomerne nový formát, ktorý sa nám rozbehol a v ktorom si predstavíme rôzne trasy – či už pre horský, cestný alebo aj gravel bike. Nechýba možnosť stiahnuť si GPX a ideálne zaradiť do „to-do“ listu .

 • Bicykle predstavenie - Tu nájdete predstavené rôzne kategórie bicyklov – či už sa jedná o novinky, zaujímavé kúsky alebo aj úplne bežné modely.

 • Výbava predstavenie - Súčasťou cyklistiky sú samozrejme aj doplnky, komponenty a informácie o množstve z nich nájdete práve tu.

 • Technika jazdy - Či už sa jedná o úplné základy ako napríklad správne radenie, alebo o trochu náročnejšie kúsky ako je manuál, či bunny hop. Môže pomôcť v začiatkoch ale nezabúdajte, že bez skúšania v praxi to nikdy nepôjde...

 • Reporty z akcií - Vďaka akčným kamerám vás môžeme zobrať priamo na trať náročných maratónov, či už doma alebo v zahraničí. Ak hľadáte trochu motivácie, prípadne si chcete pozrieť, čo všetko rôzne trate ponúkajú, mkrnite práve sem.

 • Tréning - Zlepšovanie kondície je podľa nás výborný benefit cyklistiky a tiež zdroj motivácie, keď človek na sebe vidí výsledky. V tomto môžu videá pomôcť, pričom sú orientované hlavne na začínajúcich a menej skúsených jazdcov.

 • Výživa - S tréningom úzko súvisí aj výživa, či už sa jedná o základy pre bežné jazdenie alebo voľbu vhodných doplnkov na preteky a tréning.

 • Rozhovor - Tiež pomerne nová kategória videí, kde vám chceme predstaviť rôzne osobnosti našej, prípadne zahraničnej scény. A ideálne na nejakom výjazde, keďže sme predsa cyklisti a práve tam si najviac rozumieme...no nie?

 • Najkrajšie stúpania - Sú kopce, ktoré si jednoducho zaslúžia byť zdokumentované a veríme, že to zároveň poslúži ako motivácia ich niekedy vyskúšať. Či už sa jedná o tie domáce, alebo zahraničné. Ten pocit, keď si dáš do tela, vyjdeš hore a kocháš sa výhľadom, je ako sa hovorí na nezaplatenie...

 • Cestná cyklistika - Cesta nie je len o utrpení a boji s nepriateľskými vodičmi, či slovenskými cestami. Ponúka zase o niečo iný pocit z jazdenia a je to aj skvelý nástroj tréningu. Navyše je u nás množstvo krásnych miest s minimálnou premávkou, pričom jazdenie už nie je len o drkotaní sa na 23 mm galúskach nabitými 10 atmosférami tlaku .

 • Eurobike - Každoročne sa tu predstavuje množstvo noviniek a trendov, ktoré veľmi často určujú postupné smerovanie cyklistiky. Aj z toho dôvodu sem pravidelne chodíme zbierať materiál, aby ste mali prehľad, čo sa chystá...

Niektoré videá môžete nájsť aj v rôznych zoznamoch, ak je to komplexnejšia téma a obsah spolu súvisí.Prepájanie obsahu


Zrejme najväčšou výhodou portálu MTBIKER je práve jeho mutimediálnosť a skutočne pestré množstvo už publikovaného obsahu aj mimo videí, napríklad podrobných článkov a testov. Či už sa týkajú tréningu, oblečenia, tipov, výbavy atď. Práve to chceme čo najviac využiť a vám to môže poskytnúť možnosť ľahko sa dostať k obsahu, ktorý vás môže zaujímať, prípadne, ktorý tak bude celkovo komplexnejší.

V novších videách sme preto už začali využívať vo väčšej miere karty, resp. odkazy na relevantný obsah. Náhľad tohto obsahu sa ukáže, ak nájdete myšou do pravého horného rohu na symbol „i“.Ako príklad môže poslúžiť nedávne video o oblečení, ku ktorému sa viažu viaceré témy – či už videá ako „Časté chyby pri jazde v chladných podmienkach“, tak aj články ako test bundy alebo predstavenie kompletnej kolekcie. Rovnako je užívateľ na tieto odkazy upozornený počas toho, ako beží video.Naše ďalšie YouTube kanály


V tomto štýle by sme radi postupovali aj na našich ďaľších kanáloch, kde rovnako nájdete rozdelené kategórie podľa obsahu, aby to bolo prehľadnejšie:


A postupne aj na našom najnovšom projekte:

 • MTBIKER_CZ • Ak teda máte podnety alebo tipy k tejto téme, budeme radi za váš názor. Nabudúce si zase spravíme také menšie ohliadnutie za uplynulým rokom v rámci nášho YouTube kanálu a MTBIKER ako celku, no a rovnako vám predostrieme naše plány. Dovtedy nás sledujte a samozrejme budeme radi, ak nás podporíte odberom.
  report_problem Našiel si v texte chybu?
  Páči sa ti tento článok? thumb_up25thumb_down comments 28 komentárov report_problem
  clear
  Prečo sa ti článok nepáči?
  Odoslať spätnú väzbu
  Formulár sa odosiela

  comment Komentáre

  Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
  Pridaj komentár
  Formulár sa odosiela

  Podobné články

  Best of 2020 - najlepšie videá našich YouTube kanálov

  Best of 2020 - najlepšie videá našich YouTube kanálov

  Bol to rok, kedy sme vám priniesli najviac videí v histórii, naše YouTube kanály prekonávali svoje rekordy a toto je prehľad toho najlepšieho za rok 2020.
  Video: MTBIKER showroom v Bratislave - ako zaparkovať? play_arrow

  Video: MTBIKER showroom v Bratislave - ako zaparkovať?

  Pri návšteve nášho showroomu máte možnosť zaparkovať priamo v budove Pradiarne (vstup z Košickej ulice), čo odporúčame v prípade kratšej návštevy alebo vyzdvihnutia objednávky z eshopu.
  Prečo jazdím (najmä v lete) skoro ráno

  Prečo jazdím (najmä v lete) skoro ráno

  Máte ráno čas a rozmýšľate, či sa ho oplatí investovať do jazdenia? Je pár dôvodov, pre ktoré to môže byť jedno z tých lepších rozhodnutí a prípadne aj cesta k dobrej kondícii a čistej hlave.
  keyboard_arrow_up