Pozvánka: Časovka do vrchu Zlatá Idka - Kojšovská Hoľa - pre vrchárov aj výletníkov

Pozvánka: Časovka do vrchu Zlatá Idka - Kojšovská Hoľa - pre vrchárov aj výletníkov

Oslávte aj vy 5. narodeniny tejto časovky a poďte si „zamakať" do pekného horského prostredia - či už po vlastných alebo na bicykli.

Už piaty ročník tohto bežecko - cyklistického podujatia organizovaného Time4fun, o.z. sa uskutoční v sobotu 14. augusta 2021 so štartom rovnako ako aj po minulé roky, v milej horskej dedinke Zlatá Idka. Program bude skutočne pestrý a vhodnú kategóriu si nájde naozaj hocikto. Okrem bežcov, cestárov či MTB-čkárov sa nezabudlo ani na e-bikerov, či tých najmenších. Podujatie dokonca ponúka i kategóriu pre pretekárov nad 105 kilogramov, tí si však môžu vybrať medzi touto kategóriou či tou, do ktorej spadajú vekovo.


Program

Zahájenia podujatia sa „zmocnia" e-bikeri, ktorých hromadný štart bude čakať o 9:00. Minútu po nich budú taktiež hromadným štartom nasledovať bežci. Po týchto dvoch kategóriách už budú preteky prebiehať ako individuálna cyklistická časovka a medzi štartami jednotlivcov budú 30-sekundové intervaly. Ako prví prídu na rad jazdci kategórie MTB a to o 9:30. Predpokladaný štart prvého pretekára z kategórii ROAD, JUNIOR a 105+ je o 11:30, môže sa však mierne oddialiť, v prípade pomalších MTB cyklistov. V danom prípade sa bude štartovať vtedy, keď posledný MTB jazdec prejde cieľovou páskou. To, ako preteky prebiehali po minulé roky, si môžete pozrieť na živých záznamoch, dostupných na YT organizátora.


Kategórie

Jazdci kategórie e-bike budú pretekať bez špecifických vekových kategórií, ocenení budú prví traja pretekári v cieli.

Kategórie pre beh:

 • BEHZ Ženy
 • BEHM1 do 35 rokov, rok narodenia do 1987
 • BEHM2 35 a viac rokov, rok narodenia 1986


Kategórie pre MTB:

 • MTBZ (ženy) 18 a viac rokov, rok narodenia 2003 a staršie
 • MTBM1 (muži 19-29 rokov) rok narodenia 2002-1992
 • MTBM2 (muži 30-39 rokov) rok narodenia 1991-1982
 • MTBM3 (muži 40-49 rokov) rok narodenia 1981-1972
 • MTBM4 (muži 50-59 rokov) rok narodenia 1971-1962
 • MTBM5 (muži 60+ rokov) rok narodenia 1961 a starší

Kategórie pre ROAD:

 • RoadZ (ženy) 18 a viac rokov, rok narodenia 2003 a staršie
 • RoadM1 (muži 19-29 rokov) rok narodenia 2002-1992
 • RoadM2 (muži 30-39 rokov) rok narodenia 1991-1982
 • RoadM3 (muži 40-49 rokov) rok narodenia 1981-1972
 • RoadM4 (muži 50-59 rokov) rok narodenia 1971-1962
 • RoadM5 (muži 60+ rokov) rok narodenia 1961 a starší


Do kategórie JUNIOR spadajú všetci účastníci narodení v roku 2003 a mladší. Dievčatá a chlapci budú oceňovaní zvlášť. V kategórii 105+ budú oceňovaní pretekári bez ohľadu na pohlavie a vek, spadajú do nej pretekári nad 105 kilogramov, ktorí si vyberú v tejto kategórií pretekať.


Trasa

Trasa zostáva rovnaká ako aj po minulé roky, všetky kategórie budú štartovať v Zlatej Idke pred Krčmou pod roštami pri Zvonici, cieľ sa však líši. Trasu nájdete tu.

e-bike, beh, MTB

Tieto kategórie čaká trasa dlhá 10,2 km, s prevýšením 699 m. Cieľ sa nachádza pri SHMÚ.

ROAD, JUNIOR, 105+

O niečo kratšia, no o nič menej náročná trasa si počká aj na pretekárov týchto kategórií. Dlhá bude 8,2 km, s prevýšením 599 m a cieľom pri pomníku SNP. Presné detaily trasy si môžete pozrieť tu. To, ako trasa vyzerá naživo, si môžete pozrieť aj v tomto videu.


Registrácia

Registrácia pre všetky kategórie je možná už len na mieste, konkrétne nastala oproti minulým rokom zmena, presunula sa do rekreačného zariadenia Zlatá Idka. Tu sa budú vydávať aj štartovné čísla. Táto registrácia bude prebiehať od 7:30, štartovné číslo si môžete vyzdvihnúť až do 11:15.

Štartovné

E-bikeri pri registrácii na mieste zaplatia za štartovné 15 €, nezaregistrvaní bežci 12 €. Okrem občerstvenia, štartovacieho balíčka a prvej pomoci cena zahŕňa aj jedinečnú účastnícku medailu, ktorú dostane prvých 100 bežcov v cieli. Potešia sa aj tí, ktorí si už v minulosti odbehli ročníky 2019 a 2020, tých bude totižto štartovné stáť iba 2 €. Pre kategórie MTB, JUNIOR, ROAD a 105+ bude výška štartovného v deň konania pretekov 12 €. Organizátor nezaručuje, že sa pretekárom, ktorí sa budú registrovať na mieste, musí ujsť občerstvenie či štartovací balíček, ktoré boli pri prihlasovaní on-line zaručené.


Ceny a tombola

Prví traja pretekári každej kategórie budú ocenení medailou. Okrem toho si v cieli cenu nájde aj najmladší pretekár kategórie JUNIOR, bez ohľadu na umiestnenie, a to pamätnú sklenenú plaketu.

Práve vďaka vám a tomu, že nakupujete v našom shope, môžeme podporovať akcie, akou je aj táto. Prvých 150 účastníkov dostane MTBIKER Elite Loli fľašu a „bojovať" môžete aj o výhry v tombole. Žrebovať sa zo všetkých prihlásených účastníkov budú traja, ktorí následne obdržia zľavové kupóny do MTBIKER shopu v hodnote 100 €, 50 €, 30 €. Okrem toho dostanú víťazi tomboly i po 24 ks energetického nápoja PILOT.

Dôležité informácie

Preteky budú prebiehať za plnej premávky a tak treba počas nich dbať na pravidlá cestnej premávky, ako aj na pokyny organizátorov. Na trati bude súčasne kyvadlovo premávať „vláčiková doprava”, ktorá má prednosť pred pretekármi.


Všetky detaily sa dozviete na stránke organizátora i na jeho FB stránke.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Časovka do vrchu Zlatá Idka - Kojšovská hoľa

calendar_today 14. 8. 2021
label Časovka do vrchu
place Zlatá Idka (Slovensko)

redakcia 
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Mesiac jún – roztočme kolesá na pretekoch

Pozvánka: Mesiac jún – roztočme kolesá na pretekoch

Letné mesiace sú pred nami a kalendár je plný podujatí. Bude to sezóna nabitá zážitkami.
Pozvánka: MTBIKER Sliezsky kráľ 2024 — tretia edícia tatranského „nárezu“

Pozvánka: MTBIKER Sliezsky kráľ 2024 — tretia edícia tatranského „nárezu“

Sliezsky kráľ je medzi našimi pretekmi jedinečným podujatím. Nielen prekrásnou prírodou a náročnosťou trate, ale aj silnou zostavou, ktorá sa tu každoročne zíde...
Pozvánka: Časovka do vrchu Kojšovská hoľa - prilož pod kotol v srdci Volovských vrchov

Pozvánka: Časovka do vrchu Kojšovská hoľa - prilož pod kotol v srdci Volovských vrchov

Hoci časoviek do vrchu v porovnaní s klasickými maratónmi nie je tak veľa, predsa len si vždy nájdu svojich fanúšikov. Jedna z najznámejších sa každoročne jazdí zo Zlatej Idky na Kojšovskú hoľu.
keyboard_arrow_up