Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Downhill

Na Downhil Conteste vo Wisle víťazne Filip Polc PR článok

Na Downhil Conteste vo Wisle víťazne Filip Polc

Reportik od Filipa Polca: Posledny vikend sme uz tradicne zavitali na uvodny pretek sezony do Polska. UCI kategoria, dostupna vzdialenost a hlavne slnecne pocasie prilakalo haldy bikerov z Polska, Slovenska, Ceska a aj Lotiska, ktori si to chceli vyskusat na velmi peknej trati plnej zakrut a skokov.
Pozvánka pre slovenských jazdcov na Downhill Contest 2012 do Poľska PR článok play_arrow

Pozvánka pre slovenských jazdcov na Downhill Contest 2012 do Poľska

Prišlo od našich severných susedov (dokonca po Slovensky): Kto si chce vyskúšať poľský DH, máte možnosť 27 apríl Wisła – Stozek (kúsok od hraníc), 21 júl Zawoja – Mosorny Gron, 09 september Miedzybrodzie Bialskie - Zar.
Slovenský pohár DH 2012 – 1. kolo Ružomberok - Malinô Brdo

Slovenský pohár DH 2012 – 1. kolo Ružomberok - Malinô Brdo

Tohtoročné prvé downhillové preteky Slovenského pohára sa pôjdu 6.5 na Malinom Brde pri Ružomberku. 2.200 metrová trať s 422 m prevýšením (narozdiel od Račianskej Časovky a Jarného Šprintu smerom dole) poriadne preverí techniku.
Slovenský pohár DH 2012

Slovenský pohár DH 2012

Komisia SZC MTB DH/4X schválila finálnu verziu súťažného poriadku pre Slovenský pohár v zjazde. V pravidlách je niekoľko viac či menej významných zmien, ktoré vám prinášame v skratke, avšak odporúčame prečítať celé...
Víťazstvá pre Schurtera a Wloszczowskú

Víťazstvá pre Schurtera a Wloszczowskú

Výsledky víkendových súťaží v cross country a zjazde na úvodných pretekoch Svetového pohára 2011/2012 v horskej cyklistike v juhoafrickom Pietermaritzburgu:
Svetová séria mestských zjazdov možno už o rok play_arrow

Svetová séria mestských zjazdov možno už o rok

Slovenský reprezentant v horskej cyklistike Filip Polc by rád zorganizoval svetovú sériu mestských zjazdov horských cyklistov. "Splnil by sa mi tým jeden zo snov," prezradil pre agentúru SITA dvadsaťdeväťročný Pezinčan. Práve mestské zjazdy sú doménou slovenského pretekára a koncom februára sa vrátil z Južnej Ameriky, kde za dva mesiace absolvoval niekoľko takýchto podujatí, ktoré sa v Brazílii, Peru či Čile tešia mimoriadnej diváckej obľube.
Polc chce dotiahnuť mestský zjazd späť na Slovensko play_arrow

Polc chce dotiahnuť mestský zjazd späť na Slovensko

Aj s organizátorskou podporou slovenského reprezentanta v horskej cyklistike Filipa Polca by mohla v blízkej budúcnosti vzniknúť svetová séria mestských zjazdov horských cyklistov.
Filip Polc víťazne na Santos Urban DH v Kolumbii PR článok

Filip Polc víťazne na Santos Urban DH v Kolumbii

Tak ako po minule roky aj teraz sa v zimnom obdobi Filip sustredi na snuru mestskych pretekov v Juznej Amerike. Po dobrom zaciatku v Kolumbijskom Manizales, sa mu podarilo zvitazit v juibilejnom 10 vyrocnom preteku v Brazilskom Santose.
Vychádza nový videodokument o DH PR článok play_arrow

Vychádza nový videodokument o DH

Minulý rok vyšiel trailer na pripravovaný dokument o zjazde v hlavnej úlohe s Matúšom Korytkom. Konečne si môžete pozrieť plnú verziu v ktorej Matúš rozpráva o svojich začiatkoch, o DH i o tom čo mu tento šport dáva i berie. Film vznikol vďaka spolupráci tímu AltwayFilms a štúdia LEMUR.
Filip Polc druhý v Kolumbii play_arrow

Filip Polc druhý v Kolumbii

Filip Polc si užíva zimnú dovolenku v Južnej Amerike, kde sa zúčastňuje viacerých urban downhill pretekov, na ktorých býva tradične jedným z favoritov. Tentokrát bol Filip druhý v Manizales v Kolumbii a poslal nám krátky report (v angličtine). Plus video
Filip Polc vyhral Holy Race v Japonsku PR článok play_arrow

Filip Polc vyhral Holy Race v Japonsku

Filip Polc si prišiel po ďalšie víťazstvo na urban trati v Japonsku. Red Bull Holy Ride v Saijo City nachystal krátku 500 metrovú trať s 238 schodmi. Vyraďovacie kolá boli vo forme duelov a Filip nenašiel konkurenciu. Video a tlačová správa (po anglicky) v článku.
V stredisku Bílá víťazne Mikulenka a Bártová

V stredisku Bílá víťazne Mikulenka a Bártová

Výsledky nedeľňajšieho 6. kola pretekov CTM Moravsko-slovenský DH cup v zjazde horských cyklistov v stredisku Bílá:
Formulár sa odosiela
keyboard_arrow_up