Najnovšie články z kategórie Vysledky

Na Okolo Slovenska triumf Slovinca Tratnika, najlepší Slovák Patrik Tybor skončil siedmy

Víťazom 60.+1. ročníka pretekov Okolo Slovenska sa stal Slovinec Jan Tratnik z tímu CCC Sprandi Polkowice. Záverečná 4. etapa so štartom aj cieľom v Trnave (152,5 km) sa stala korisťou Rusa Ivana Savického z tímu Gazprom-RusVelo.

"Nie je veľmi o čom rozprávať. Gaviria bol silnejší. To je všetko," povedal Sagan v mixzóne po pretekoch.

"Bolo to bláznivé, jazdilo sa, ako keby už nemal nastať zajtrajšok. Pelotón išiel veľmi rýchlo. Mám veľkú radosť z dnešného víťazstva," uviedol Sagan v cieli.

"Nikdy neviete, čo sa môže stať. Dnes celkom fúkalo, každý sa toho obával, ale napokon sa nič nestalo." povedal Peter Sagan do mikrofónu Eurosportu.
Janka Keseg Števková úspešne v etapáku na Cypre

V 4 dňových etapových MTB pretekov AFXENTIA kategórie SHC, ktoré sa uskutočnili minulý týždeň, si Janka vybojovala pekné 15. miesto v celkovom poradí.
Na úvodnej flámskej klasike tejto sezóny Omloop Het Nieuwsblad obsadil Peter Sagan 2. miesto

Sagana zdolal len veľký rival a úradujúci olympijský šampión Greg van Avermaet z BMC Racing, pričom sa zopakovala vlaňajšia edícia, keď ho Van Avermaet rovnako v závere prekonal.
Van Aert obhájil titul v elitnej kategórii majstra sveta v cyklokrose, náš Haring skončil na 28. mieste

Belgický jazdec Wout van Aert obhájil titul majstra sveta v cyklokrose. Dvadsaťdvaročný rodák z Herentalsu triumfoval v nedeľňajších pretekoch elite na šampionáte v luxemburskom Bielese, keď zdolal Holanďana Mathieua van der Poela o 44 sekúnd. Van Aert sa od holandského rivala odpútal v polovici pretekov po tom, ako Van der Poel dostal defekt a postupne si budoval náskok.
Filip Polc celkovo druhý na City Downhill World Tour 2016

Nemec Johannes Fischbach sa stal víťazom víkendového záverečného tretieho podujatia City Downhill World Tour 2016 v mexickom Taxcu a zároveň potvrdil celkové prvenstvo v tohtoročnom seriáli mestských zjazdov horských cyklistov.
Frýbortovej slovenský rekord v Gisingene

Najlepšia slovenská krasojazdkyňa Nicole Frýbortová (SKP Kometa Brno) obsadila druhé miesto v celkovom poradí na druhom podujatí SwissAustria Masters v rakúskom Gisingene. V kategórii jednotlivkýň 22-ročná Slovenka dokonca zvíťazila.
Sagan do svojej rozrastajúcej sa zbierky cenných triumfov pridal víťazstvo na majstrovstvách Európy

Sagan ovládol šprintérsku koncovku v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom vo francúzskom Plumelci. Na trati dlhej 236,3 km dosiahol slovenský rýchlik výsledný čas 5:34:23 h. Druhý skončil v rovnakom čase Francúz Julian Alaphilippe a na treťom mieste prišiel do cieľa Španiel Daniel Moreno.
Skvelý Jozef Metelka pokračuje v medailových výsledkoch a v časovke vybojoval zlato

Až dve medaily získalo Slovensko v stredajšej cyklistickej časovke na XV. paralympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro. V kategórii C4 sa o ne postarali Jozef Metelka a Patrik Kuril. Tridsaťročný Jozef Metelka si na 30 km vybojoval zlato a 36-ročný rodák z Partizánskeho Kuril získal bronz. Slováci majú v Riu už 5 zlatých, 2 strieborné a 1 bronzovú medailu.
Jozef Metelka predviedol absolútne famózny výkon na velodróme v Riu de Janeiro a vybojoval zlato

Slovenský reprezentant v cyklistike Jozef Metelka sa stal suverénnym víťazom sobotňajších stíhacích pretekov mužov kategórie C4 na 4 kilometre na Hrách XV. paralympiády v brazílskom Riu de Janeiro. Tridsaťročný rodák z Piešťan bezkonkurenčne vyhral kvalifikáciu v paralympijskom rekorde a vo večernom finále na miestnom Olympijskom velodróme zdolal Austrálčana Kyla Bridgwooda.