Články

Detská tour Petra Sagana 1.kolo - nenáročná, ale technická trať

„Otvárakom“ Detskej Tour Petra Sagana, tak ako minulý rok, bol opäť Lučenec.
Detská tour Petra Sagana 8. kolo - asi najnáročnejšia trať

V lyžiarskom areáli SKI Makov sa už po 8-krát tento rok stretli účastníci Detskej tour Petra Sagana. Počasie bolo opäť na jednotku a na štart sa postavilo vo svojich kategóriách viac ako 450 cyklistov. Makov organizátori do Detskej tour vybrali úmyselne, veď právu tu Peter Sagan absolvoval ako 9-ročný svoje prvé cyklistické preteky.
Detská tour Petra Sagana 6. kolo - krátky výšľap a množstvo zatáčiek

Len týždňovú prestávku mala Detská tour a mladí „saganovci“ sa presťahovali z východu Slovenska do Dolného Kubína, kde bola naplánovaná už šiesta zastávka Tour. Počasie sa opäť zahrávalo s účastníkmi a bolo teda poriadne horúco. Nevýhodou bola aj otvorená trať bez stromov, a tak sa účastníci mohli ísť schladiť len do neďalekej rieky Orava.
Detská tour Petra Sagana 5.kolo - tropické teploty a polievanie cyklistov miestnymi hasičmi

Premiérovo v Prešove sa v sobotu 25. júna 2016 uskutočnilo už 5. kolo Detskej tour Petra Sagana. Trať bola situovaná na prírodnom kúpalisku Delňa. Škoda, že voda ešte nebola napustená, v horúčavách, ktoré panovali v sobotu, by to privítal snáď každý účastník alebo divák podujatia. Príjemnou náhradou však bolo polievanie cyklistov miestnymi hasičmi, čo bola poriadna vzpruha pri teplotách nad 35°C. Cyklistickej Detskej Tour pomáhali zabezpečiť podujatie ŠK Velodróm Prešov a Mesto Prešov.
Detská tour Petra Sagana 4.kolo - o to náročnejšia trať

Už po 4-krát sa tento rok stretli mladí cyklisti na Detskej tour Petra Sagana. Podujatie pripravila Cyklistická Detská tour v spolupráci s cyklistami z Cyklo Spiš a Mestom Levoča. Na prezentácií v Levoči sa zaregistrovalo 418 cyklistov.
Hviezdny trojlístok vo Svätom Jure

Sagan, Polc, Lombardi... aktuálny majster sveta, šampión v mestských zjazdoch a olympijský víťaz z Barcelony. Tak takéto osobnosti prišli medzi účastníkov Detskej tour - 1. mája na futbalový štadión do Svätého Jura.
Detská tour Petra Sagana 2.kolo - rekord z Lučenca prekonaný nebol, ale trať bola výborná

V Žiari nad Hronom v školskom areáli, kde má zázemie miestny cyklistický klub CK MŠK Žiar nad Hronom, sa v sobotu 16. apríla 2016 uskutočnilo 2. kolo Detskej tour Petra Sagana. Trať bola pripravená výborne, čo si pochvaľovali aj samotní účastníci. Bola dostatočné dlhá a široká na predbiehanie. Organizátori si mohli dovoliť navýšiť počet kôl pre jednotlivé kategórie, keďže nehrozilo časté obehnutie cyklistu o jedno kolo.
Na Detskej tour v Lučenci padlo hneď niekoľko rekordov

V „neznámom“ Lučenci odštartoval 3. ročník populárnej Detskej tour Petra Sagana. A hneď padali rekordy! Okrem teplotných, hlavne tie účastnícke, veď v Lučenci na úvodnom podujatí série sa odprezentovalo 412 cyklistov vo veku od 2 do 14 rokov.
Aká bola sezóna s Detskou tour Petra Sagana 2015?

Počas roku 2015 zavítala Detská tour v rámci deviatich kôl do všetkých častí Slovenska. Zasúťažiť si prišlo 2 417 detí, čo je takmer o 20% viac ako minulý rok. Pripomeňte si spolu s nami v krátkom sumári druhý ročník a pozrite si fotografiu všetkých víťazov.
Reportáž: 6. kolo Detská tour Petra Sagana s peknou účasťou 350 detí

Počas trojdňového cyklistického zápolenia HORAL TOUR sa v nedeľu konalo vo Svite už 6. kolo Detskej tour Petra Sagana 16. augusta 2015. A Svit opäť nesklamal. Výborné zázemie, pekná účasť cyklistov (350 detí) a aj divákov, vhodné trate a až na jednu krátku prehánku aj cyklistické počasie.
Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - 3. kolo Nižné Kamence, Terchová

Od rána bolo na prezentácií plno, čo bolo predzvesťou, že cestu si nájdete na Detskú tour opäť veľa mladých cyklistov (na troch kolách štartovala už tisícka účastníkov!). ...rodičia používajú netradičné cyklistické predštartové pokriky ako "kúpim Ti zmrzlinku" alebo "rozhodcovia štartujte, veď sa nám deti pocikajú" :).
Reportáž: 2. kolo - Detská tour Petra Sagana 2015

Druhé kolo Detskej tour Petra Sagana malo 2. mája premiérovo zastávku vo Zvolenskej Slatine na miestnom futbalovom štadióne. Podujatie sa konalo v spolupráci s Penziónom Zlatý Dukát a sprievodnou akciou bola aj doobedňajšia cyklojazda O Slatinský dukát. Predpoveď počasia na sobotu neveštila nič dobré a prekonanie rekordnej účasti zo Svätého Jura (registrovaných 468 detí, z ktorých si prišlo zasúťažiť 379) bola v nedohľadne. Ale aj napriek tomu sa „nazbieralo“ na podujatí 240 cyklistov a aj samotné počasie sa počas podujatia celkom umúdrilo.