Reportáž: Škola jazdy a techniky s Bike Academy 2019

Reportáž: Škola jazdy a techniky s Bike Academy 2019

17

bikeacademy 20.12.2019 18 fotografií   Reportaz Bicykel Trail Mtbiker Centrum Deti Horska Cyklistika Pumptrack Biker Trening Technika

Tréning techniky na bicykli je veľmi dôležitou súčasťou každého cyklistu, či už ste bežný hobby jazdec alebo ten s vyššími ambíciami.

 

Naberanie nových skúseností, teoretických vedomostí ale aj praktických zručností je niekedy veľmi obtiažne, najmä ak vám s tým nevie nikto poradiť. Preto sme s MTBIKER zorganizovali školu jazdy a techniky, ktorá priniesla každému jazdcovi zlepšenie, nové skúsenosti ale hlavne zábavu.

Čo ste sa naučili?


Celkovo sme zorganizovali štyri akcie na pumptracku v MTBIKER centre, pričom počas posledných dvoch sa konala výučba aj na traile. Či už sme trénovali deti alebo dospelých, začiatočníkov alebo pokročilých, každý si našiel v tréningu to svoje. Mohli ste si osvojiť techniku:

  • na pumptracku - technika pumpovania, manuálu, skoku alebo klopenej zákruty…
  • na traile - správny výber stopy, technika brzdenia, prejazd odklopených zákrut…

Samozrejme, nezabudli sme ani na úplne základy, ako je správne nastavenie bicykla a základný postoj na bicykli.Ako to na škole jazdy a techniky s Bike Academy vyzeralo?


Ukážku, ako to na na škole jazdy a techniky s Bike Academy vyzerá, si môžete pozrieť nižšie.Škola jazdy v roku 2019


Prvý deň školy sa konal 27. júla, kde sme vás učili techniku na pumptracku. Výučba prebiehala celý deň, pričom počet zúčastnených jazdcov bol plne obsadený – 15 osôb. Neodradila nás ani malá prehánka, počas ktorej sme sa ukryli v MTBIKER centre, kde sme sa aj občerstvili.

Druhú akciu, ktorá sa konala 31. augusta, sme kvôli zvýšeniu kapacity jazdcov rozdelili na dve časti, na ktorých sa mohlo zúčastniť celkovo 20 jazdcov – doobednej časti (10:00-13:00) sa zúčastnilo 10 jazdcov a poobednú výučbu (14:00-17:00) absolvovalo 8 jazdcov. Obe časti sa konali na pumptracku.

Tretia akcia (14. september) sa taktiež delila na dve časti – doobedie sme strávili na pumptracku a poobede sme sa presunuli na trail pod hradom Tematín. Výučbu na traile ste si pochvaľovali, a tak sme tento koncept použili aj na poslednej tohtoročnej akcii, ktorá sa konala 12. októbra.Život MTBIKER centra sleduj aj na Instagrame


Zaujímavé informácie z akcií, ktoré prebiehajú v centre, môžete sledovať aj na Instagrame, kde okrem fotiek nájdete aj videá či pestré "stories".Plány pre rok 2020


V roku 2020 pripravujeme ďalšie akcie, či už na pumptracku alebo na traile, na ktoré sa môžete tešiť už počas nastávajúcej sezóny.

Škola jazdy a techniky je určená pre každého, kto má chuť a záujem spoznať nových bikerov a zlepšiť si techniku za účasti certifikovaných trénerov z Bike Academy. Preto sledujte sekciu kalendár, kde sa včas dozviete všetky potrebné informácie.

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Škola jazdy a techniky s Bike Academy

27.07.2019
Testovací deň
MTBIKER centrum, Hrádok 225 (Slovensko)

Pozvánka, Reportáže

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby ~ Detské prilby)

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár:

Pridaj komentár