Reportáž: Škola jazdy a techniky s Bike Academy 2019

Reportáž: Škola jazdy a techniky s Bike Academy 2019

Tréning techniky na bicykli je veľmi dôležitou súčasťou každého cyklistu, či už ste bežný hobby jazdec alebo ten s vyššími ambíciami.

Naberanie nových skúseností, teoretických vedomostí ale aj praktických zručností je niekedy veľmi obtiažne, najmä ak vám s tým nevie nikto poradiť. Preto sme s MTBIKER zorganizovali školu jazdy a techniky, ktorá priniesla každému jazdcovi zlepšenie, nové skúsenosti ale hlavne zábavu.

Čo ste sa naučili?


Celkovo sme zorganizovali štyri akcie na pumptracku v MTBIKER centre, pričom počas posledných dvoch sa konala výučba aj na traile. Či už sme trénovali deti alebo dospelých, začiatočníkov alebo pokročilých, každý si našiel v tréningu to svoje. Mohli ste si osvojiť techniku:

  • na pumptracku - technika pumpovania, manuálu, skoku alebo klopenej zákruty…
  • na traile - správny výber stopy, technika brzdenia, prejazd odklopených zákrut…

Samozrejme, nezabudli sme ani na úplne základy, ako je správne nastavenie bicykla a základný postoj na bicykli.Ako to na škole jazdy a techniky s Bike Academy vyzeralo?


Ukážku, ako to na na škole jazdy a techniky s Bike Academy vyzerá, si môžete pozrieť nižšie.Škola jazdy v roku 2019


Prvý deň školy sa konal 27. júla, kde sme vás učili techniku na pumptracku. Výučba prebiehala celý deň, pričom počet zúčastnených jazdcov bol plne obsadený – 15 osôb. Neodradila nás ani malá prehánka, počas ktorej sme sa ukryli v MTBIKER centre, kde sme sa aj občerstvili.

Druhú akciu, ktorá sa konala 31. augusta, sme kvôli zvýšeniu kapacity jazdcov rozdelili na dve časti, na ktorých sa mohlo zúčastniť celkovo 20 jazdcov – doobednej časti (10:00-13:00) sa zúčastnilo 10 jazdcov a poobednú výučbu (14:00-17:00) absolvovalo 8 jazdcov. Obe časti sa konali na pumptracku.

Tretia akcia (14. september) sa taktiež delila na dve časti – doobedie sme strávili na pumptracku a poobede sme sa presunuli na trail pod hradom Tematín. Výučbu na traile ste si pochvaľovali, a tak sme tento koncept použili aj na poslednej tohtoročnej akcii, ktorá sa konala 12. októbra.Život MTBIKER centra sleduj aj na Instagrame


Zaujímavé informácie z akcií, ktoré prebiehajú v centre, môžete sledovať aj na Instagrame, kde okrem fotiek nájdete aj videá či pestré "stories".Plány pre rok 2020


V roku 2020 pripravujeme ďalšie akcie, či už na pumptracku alebo na traile, na ktoré sa môžete tešiť už počas nastávajúcej sezóny.

Škola jazdy a techniky je určená pre každého, kto má chuť a záujem spoznať nových bikerov a zlepšiť si techniku za účasti certifikovaných trénerov z Bike Academy. Preto sledujte sekciu kalendár, kde sa včas dozviete všetky potrebné informácie.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Škola jazdy a techniky s Bike Academy

calendar_today 27.07.2019
label MTBIKER akcie
place MTBIKER centrum, Hrádok 225 (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up17thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Škola jazdy a techniky v MTBIKER  –  čo všetko sme sa v roku 2020 naučili

Reportáž: Škola jazdy a techniky v MTBIKER – čo všetko sme sa v roku 2020 naučili

O tom, že trénovanie techniky na bicykli nie je vôbec jednoduchou záležitosťou, nemusíme vôbec diskutovať. Tak ako v minulom roku, tak aj tento rok ste sa mohli zlepšiť počas Školy jazdy v MTBIKER centre.
Reportáž: MTBIKER škola jazdy a komunitný výjazd - bolo super

Reportáž: MTBIKER škola jazdy a komunitný výjazd - bolo super

Minulú sobotu prebiehala u nás na pumptracku v Hrádku akcia MTBIKER škola jazdy, kde si mohli jazdci všetkých vekových kategórií zdokonaliť svoju techniku a priučiť sa niečomu novému.
Reportáž: Škola jazdy a techniky v MTBIKER centrum Hrádok – tentoraz pre tých najmenších

Reportáž: Škola jazdy a techniky v MTBIKER centrum Hrádok – tentoraz pre tých najmenších

V sobotu 8. augusta sa u nás konala Škola jazdy a techniky. Ako to na tejto akcii vyzeralo? Čo všetko sa účastníci mohli naučiť? Nielen na to sa môžete pozrieť v našej reportáži.
keyboard_arrow_up