Vidíme sa na Zwifte - virtuálne jazdy MTBIKER 2021

Vidíme sa na Zwifte - virtuálne jazdy MTBIKER 2021

Aký typ jázd nás minulé roky najviac bavil, prečo to tiež vyskúšať a aké novinky nás už túto zimu čakajú?

Aj tento rok sa vidíme na spoločných virtuálnych jazdách. Kto sa ešte k nám v predchádzajúcich ročníkoch nepripojil, tak možno ho tento ohlasovací článok k tomu inšpiruje. Dôvod jazdenia na trenažéri môže mať každý iný, ale všetkým dobre padne zmena v podobe spoločnej jazdy s možnosťou pokecu. A ako pri klasickom jazdení, aj tu funguje, že na očiach kamarátov a známych sa ľahšie hľadá vôľa k posúvaniu svojich hraníc, tak by bola škoda o takúto motiváciu prísť.Čo bavilo najviac


Bežný výjazd na Zwifte vyzeral tak, že sme si vybrali trasu, vypli cudzích jazdcov a už sme sa len rozhodli, či zvolíme možnosť jazdenia v skupine, alebo povolíme aj pretekanie. Každý si podľa chuti zvolil svoje tempo, skúsenejší jazdec si vie na pozadí zapnúť aj Workout. Fajn bolo pozorovať, kto si vybral aký bicykel, dres a vzhľad avatara. Na pozadí v appke Companion od Zwiftu prebieha celý čas komunikácia, témy nie sú dané, rieši sa to, čo príde na rozum, četuje sa o všetkom príjemnom.FTP test


Ako som spomínal v úvode, lepšie sa prekonávajú svoje limity, keď sa predbiehame s niekým skutočným, ktorého aspoň online poznáme a máme k nemu vzťah, ako keď pretekáme len sami so sebou. Raz za mesiac sme si dali 20 minútové preteky, kedy bolo cieľom zmerať priemerný wattový výkon a z neho vypočítať aktuálne FTP. Takéto spoločné meranie bolo zábavné, zapretekali sme si a ešte aj odmerali progres v zimnej príprave.

Extrémne výzvy


Určite by som sa sám a dobrovoľne nerozhodol jazdiť na Zwifte 5 hodín. Ale keď sa v malej skupinke „bláznov" dohodlo, že ideme robiť eGerlaching, alebo že ideme prejsť takmer najdlhšiu trasu na Zwifte so skoro 130 km, zrazu sa takýto nápad nezdal až taký nereálny. Opäť funguje tímový duch, človek si povie, že už necukne, keď sa ostatným sľúbil.Ako na to?


Zatiaľ Zwift na organizovaní takýchto spoločných jázd nič zásadné nezmenil. Na jednej strane to je dobré, lebo nemusíme prerábať návod, kde je všetko vysvetlené. Na druhej strane to nie je ideálne, lebo proces je zbytočne komplikovaný, stále musí organizátor po jednom pozývať jazdcov a tí musia tieto pozvánky akceptovať.MTBIKER & Isadore jazdy


MTBIKER Bratislava zdieľa spoločnú adresu s Isadore Bratislava a tak by bola škoda toto nevyužiť. V rámci spolupráce prebiehajú rôzne aktivity, semináre a už aj reálne jazdy. A v tomto duchu sa chystáme aj na spoločné Zwift jazdy, som zvedavý, koľko nových tvárí uvidím vo virtuálnom pelotóne. Pre sledovanie aj takýchto noviniek je dobré mať pridané naše IG profily, jazdy budeme ohlasovať aj na Strave v MTBIKER Clube, kto klikne na „join”, bude vždy informovaný.Vlastný MTBIKER Zwift Club?


Zwift doteraz neumožňoval vytváranie klubov, ktoré by boli dobrým pomocníkom práve pri takýchto spoločných „Meet Up” jazdách. Ale čo nie je, môže byť, je pravdepodobné, že túto možnosť spustí už na začiatku roka 2022. Či nejaké jazdy stihneme pod hlavičkou vlastného Zwift klubu, ešte nevieme, v budúcnosti by bolo super, ak by sme si tam mohli zvoliť vlastný dizajn dresov a podobné chuťovky.

Pre účasť na takejto jazde netreba byť pretekár a ani nepotrebujete vlastniť najmodernejší smart trenažér. Hlavné je mať chuť a aj na to zložitejšie pozývanie si rýchlo biker zvykne. Ak však trenažér a príslušenstvo stále vyberáte, v Hrádku sa dá vyskúšať trenažér Tacx a simulátor Elite Rizer, v Bratislave je spustený Zwift s Wahoo.

Z vlastných skúseností som zistil, že inak pomaly bežiaci čas pri trenažérovaní ide pri spoločnej jazde lepšie, jednoducho to je väčšia zábava. A kedy začneme a dokedy to potiahneme? Šéfom je počasie, hneď ako to vonku prestane byť príjemné, presúvame sa do neónového Tokia, teším sa na prvú jazdu v NEOKYO.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up21thumb_down comments 21 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Trenažéry - dobrá kondícia bez ohľadu na počasie

Trenažéry - dobrá kondícia bez ohľadu na počasie

Jesenné počasie prináša blato, vodu a špinavý bicykel, čo sa nie každému chce riešiť. Preto veľa ľudí volí práve tréning v pohodlí domova na trenažéri. Prinášame niekoľko tipov.
Virtuálne MTBIKER jazdy na Zwifte - ako, kedy, prečo

Virtuálne MTBIKER jazdy na Zwifte - ako, kedy, prečo

Spoločné MTBIKER jazdy na Zwifte spúšťame aj túto zimu, okrem tréningu hlavne pokecáš a keď bude chuť, vyskúšame aj virtuálne preteky.
Spoločná MTBIKER jazda na Zwifte

Spoločná MTBIKER jazda na Zwifte

Ak si sa rozhodol zodpovedne jazdiť doma na trenažéri, tak vďaka Zwiftu a našej spoločnej akcii to môže byť zábava. Stretneš kamošov a spoznáš nových MTBIKER pozitívnych ľudí.
keyboard_arrow_up