Servisná výbava cyklistu - tipy na darčeky

Servisná výbava cyklistu - tipy na darčeky

PR článok

Vianoce sú každým dňom bližšie. Dnes máme pár tipov na darčeky, ak máte doma cyklistu a zároveň „servismajstra“ v jednom.

Vortex Multi C-11

Multikľúč sa zíde vždy, či počas jazdy, v kapsičke pod sedlom, vo vrecku dresu alebo v dielni či garáži. Vortex Multi C-11 prichádza v kompaktnom vyhotovení z chróm - vanadium ocele. Obsahuje imbusové kľúče od 2, 2,5, 3, 4, 5, 6, 8, plochý aj krížový skrutkovač, torx T25, vhodný napríklad pre brzdové kotúče a nitovač reťaze. Hmotnosť multikľúča je 200 g. Tohto šikovného pomocníka nájdete za cenu 9,49 € na našom MTBIKER eshope, alebo na webovej stránke dodávateľa.

Super B TB-WS50

Tento stojan je určený hlavne pre elektrobicykle, vďaka nosnosti až 50 kg ale hravo zvládne aj tie klasické. Výškovo sa dá nastaviť od 105 do 150 cm. Hlavica s rýchloupínacou čelusťou má 5 polôh, vďaka čomu si viete pozíciu bicykla prispôsobiť potrebám úkonu, ktorý sa chystáte vykonať. Tento ľahko rozložiteľný, pevný stojan nájdete za cenu 169 € v našom MTBIKER eshope, alebo na webovej stránke dodávateľa.

Lezyne Steel Floor Drive

„Drieť" doma s malou pumpou nebaví nikoho. Kompresor zas nie všetci máme a tak je najlepším riešením dielenská pumpa. Táto od Lezyne ponúka pekný dizajn, celokovovú konštrukciu, kde CNC frézované telo tvorí hliník, piest a podstavec oceľ. Rúčka je vyhotovená z dreva. Pumpa je schopná nahustiť až 15 bar/220 psi. Hlavica ponúka možnosti nasadenia na akýkoľvek ventil. Súčasťou je presný analógový manometer. Za cenu 61,99 € ju nájdete na našom MTBIKER eshope, alebo webe dodávateľa.

Park Tool PT - TW-5-2

V dnešnom „cyklopriemysle“ vládnu odľahčované zliatiny rôznych kombinácií a samozrejme kompozitné materiály. Doťahovať skrutkové spoje správnym momentom je o to dôležitejšie. Ochránite tak samotný materiál a zároveň bude utiahnutie dostatočne pevné. Kľúč od Park Tool má rozsah 2 - 14 Nm. Je ukončený štvorhranom, kompatibilným napríklad so sadou PT-SBS-1-2. Vhodný je pre ľavo a pravotočivé závity. Za cenu 150 € ho nájdete na MTBIKER eshope, alebo na webe dodávateľa.

Sram Bleed Kit Professional

Brzdy neradno zanedbávať, nakoľko práve tie sú neraz tým komponentom, ktorý zachráni nečakanú situáciu v ťažkom teréne, či vo vyššej rýchlosti. Ich údržba obnáša, okrem pravidelnej výmeny kotúčov, platničiek a čistenia aj pravidelné odvzdušnenie či výmenu kvapaliny. Sada je určená na spomínaný úkon na brzdy SRAM Guide a Level, ktoré využívajú kvapalinu DOT 5.1, ktorá je súčasťou balenia. Za cenu 123 € ju nájdete na MTBIKER eshope, alebo na webe dodávateľa.

Weldtite čistič s rozprašovačom

Než sa vôbec pustíte do servisu bicykla, doprajte mu najprv očistnú kúru. Prípravok od britskej značky WELDTITE je vhodný na čistenie povrchu rámov, aj na čistenie komponentov vďaka novej výkonnej receptúre. Stačí ho nastriekať a nechať pôsobiť 30 sekúnd, potom opláchnuť. Prípravok je biologicky odbúrateľný. Čistenie a následný servis bude sprevádzať príjemná limetková vôňa. Za cenu 10,19 € ho nájdete na MTBIKER eshope, alebo webe dodávateľa.

Force 12-dielna sada náradia

Univerzálnosť tejto sady je v tom, že má kompaktné rozmery a pomerne nízku hmotnosť 200 g. Je tak vhodná nielen do dielne, ale napríklad aj na niekoľkodňové bikepackingové dobrodružstvo, či do auta ako servisná sada, keď sa vyberiete na maratón alebo do bikeparku. Sadu imbusových aj torxových kľúčov, plochý a krížový skrutkovač, k tomu nitovač reťaze pre 6 až 11-rýchlostné systémy nájdete za cenu 19,90 € v našom MTBIKER eshope, alebo na webe dodávateľa.

Kellys Milkyseal

Tmel do bezdušových plášťov by mal byť v zásobe u každého bikera, ktorý využíva systém „tubeless“. Tento od slovenského výrobcu Kellys v kombinácii s bezdušovými plášťami okamžite zaceľuje diery až do 6 mm v oblasti behúňa. Odporúčané množstvo pre jedno koleso je 60 - 120 ml pri XC plášťoch a 120 - 180 ml pri AM, FR a DH plášťoch. Tmel je kompatibilný s CO2 a nezamŕza, takže je vhodný na celoročné používanie. Za 26,99 € ho nájdete na MTBIKER eshope, alebo na webe dodávateľa.

BBB LINKFIX

Poviete si, že toto určite nepotrebujete, až do momentu, keď zistíte, že ich naozaj potrebujete. Práca s reťazou nikdy nie je úplne jednoduchá a hlavne čistá. Tí, čo ich menia niekoľko za rok, alebo striedajú viaceré, isto dajú za pravdu, že kliešte by pomohli. Tieto od BBB majú dvojitú funkciu. Vedia reťaz rozpojiť aj spojiť. Práca s nimi je jednoduchá a fungujú aj pre 12-rýchlostné systémy, kde je reťaz namáhaná najviac. Za 12,99 € ich nájdete na našom MTBIKER eshope alebo webe dodávateľa.

KMC DLC 12

Mať v zálohe reťaz je výhoda. Ak ich striedate pravidelne, šetríte tým komponenty, aj predchádzate nepríjemným situáciám. Táto od KMC poteší okrem moderných technológií, ako Diamond Like Coating pre zvýšenie odolnosti a životnosti, aj nízkou hmotnosťou 260 g pri 126 článkoch. Odolnú povrchovú úpravu dopĺňa pekný čierny a modrý dizajn a kompatibilita so systémami SRAM aj Shimano. Profesionálmi oceňovanú reťaz nájdete za cenu 139 € v našom MTBIKER eshope, alebo na stránke dodávateľa.

Rock Machine pumpa

Táto servisná pumpa vám vďaka veľkému objemu ušetrí veľa energie, ktorá sa môže hodiť potom pri jazde. Dobre sa s ňou pracuje, má veľký, dobre čitateľný manometer a vďaka kovovej konštrukcii aj niečo vydrží. Určite oceníte, že ak fúkate viacero typov ventilov, nemusíte nič meniť ani prestavovať. Automatická hlavica pojme FV aj AV ventily. Pumpu od českého výrobcu bicyklov Rock Machine nájdete za 37,99 € na MTBIKER eshope, alebo na webe dodávateľa.

MTBIKER tričko EAT, SLEEP, RIDE

Cyklista dušou aj telom vždy ocení akýkoľvek darček s cyklistickou tematikou. My v MTBIKER sme si toho vedomí a preto máme v ponuke pre našich fanúšikov a sledovateľov produkty s MTBIKER dizajnom. Tričká sú vyrobené z organickej bavlny, ekologickými a etickými postupmi. Okrem toho kúpou tohto trička podporíte naše aktivity a tvorbu. „Eat, sleep, ride“ tričko nájdete za cenu 15,90 € v našom MTBIKER eshope.

Viac tipov na darčeky nielen pre „servisáka" nájdete na našom MTBIKER shope.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Čo sa hodí mať v zálohe? PR článok

Čo sa hodí mať v zálohe?

Niekedy to môže byť lanko, či lepenie kvôli defektu, inokedy zas odtrhnutá prehadzovačka. Pozrime sa, čo je dobré mať v zálohe pre prípad núdze - na traile, či v domácej dielni.
Drobnosti pre pravidelný servis PR článok

Drobnosti pre pravidelný servis

Pravidelný servis bicykla nie je nič náročné a zvládne ho naozaj každý. Dôležitou súčasťou sú drobnosti, ktoré mnohé veci potom zjednodušia.
Ako udržať bicykel v dobrom stave PR článok

Ako udržať bicykel v dobrom stave

Na „tichom" bicykli s dobre nastavenými komponentami je radosť jazdiť. Pritom stačí len trochu času, správne náradie či mazivo a všetko šliape ako hodinky...
keyboard_arrow_up