Starajte sa o svoje zdravie, veď je to také jednoduché

Starajte sa o svoje zdravie, veď je to také jednoduché

PR článok

V dnešnej uponáhľanej dobe je stále väčšia potreba chrániť náš organizmus pred negatívnymi vplyvmi, ktoré žiaľ „číhajú“ z každej strany.

Sedavý spôsob života a nadmerný stres môžu byť príčinou vzniku civilizačných chorôb, ktoré dnes trápia nielen staršiu, ale i mladšiu generáciu. Problémy so srdcom, vysoký krvný tlak, zhoršený zrak či obezita patria medzi najväčšie hrozby modernej spoločnosti, proti ktorým by sme sa mali v každom prípade brániť! Najlepším liekom je pobyt na čerstvom vzduchu, ale tiež zmena jedálnička, keďže pohyb a strava idú „ruka v ruke“. Ak nepatríte medzi profesionálnych športovcov, nezúfajte. Stačí, ak nasadnete na bicykel a spravíte si výlet v harmonickom prostredí krásnych prírodných scenérií, ktorých je na Slovensku hneď niekoľko.Znížte riziko vzniku civilizačných chorôb


Vedeli ste o tom, že väčšina odborníkov sa zhodla na názore, že cyklistika je prevencia rizika vzniku srdcových chorôb a rakoviny? Na základe viacerých štúdií bolo dokonca dokázané, že obyčajná jazda do práce môže znížiť riziko vzniku ochorenia až o neuveriteľných 50%! Nebojte sa vymeniť auto za bicykel, trebárs cestou do školy, do práce či len tak, do mesta za priateľmi. Cyklistika nepatrí medzi namáhavú formu cvičenia (samozrejme, ak sa jej nevenujete na profesionálnej úrovni), čiže je vhodná pre začiatočníkov, ktorí túžia zhodiť nejaké to "kilečko" naviac, ale aj tých, ktorí si uvedomujú vzácnosť svojho zdravia a vedia, že z času na čas by si mali nájsť čas aj na seba. Pravidelným bicyklovaním podporíte zdravý spánok, zlepšíte orientačný zmysel, posilníte svaly, o ktorých ste doteraz možno ani len nevedeli a zlepšíte náladu. Predaj bicyklov zažíva v súčasnosti obrovský nárast, tak neváhajte a vyberte si klasický horský, crossový, trekingový či mestský bicykel a hurá za dobrodružstvom.Spaľujte kalórie, posilnite svalstvo


Vedeli ste, že cyklistika oproti chôdzi či behu nepredstavuje takmer žiadnu záťaž na naše kĺby? Pri jazde si odpočinú predovšetkým naše kolená, čiže ak ste po operácií, prípadne máte zdravotné problémy súvisiace s kĺbami, cyklotrenažéry sú vhodnou rehabilitáciou. Dokonca, jazda na bicykli je vhodná pre obéznych ľudí, ktorí musia svoje kĺby skutočne šetriť. Ak budete jazdiť pravidelne, a to aspoň tri krát do týždňa, behom krátkej doby môžete zaznamenať zvýšenie fyzickej kondície, ktorá bude zrovnateľná s človekom o desať až pätnásť rokov mladším ako ste vy! Rytmickou jazdou môžete okrem iného spevniť svalový korzet, dokonca je možné zlepšiť držanie tela. Ženy ocenia cyklistiku ako ideálnu pohybovú aktivitu, ktorá dokáže eliminovať celulitídu a zároveň spevniť zadoček i bruško.inSPORTline je najväčší slovenský predajca fitness strojov a pomôcok na cvičenie, a to vrátane vysokokvalitných dámskych, pánskych i detských bicyklov, spomedzi ktorých si rozhodne vyberiete aj vy.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Nie je cukor ako cukor - doplnky výživy Kompava

Nie je cukor ako cukor - doplnky výživy Kompava

Pozrime sa na niektoré doplnky výživy domácej značky Kompava, hodiť sa môžu informácie, čo a kedy do seba hodiť. Ak sa neorientujete v zložení, toto je dobré si všímať.
Veľký kvíz cyklistického slangu - poznáš všetkých 50 výrazov?

Veľký kvíz cyklistického slangu - poznáš všetkých 50 výrazov?

Toto nie je obyčajné vymenovanie cyklistických výrazov. Pripravil som kvíz, kde aj tie ďalšie, aj keď nesprávne odpovede, vyzerajú lákavo a môžu popliesť. Uhádol si všetko?
Tip na výlet: Po stopách Gustiho Popoviča

Tip na výlet: Po stopách Gustiho Popoviča

Isto to poznáte, keď sa vám už domáce cesty zunujú, keď už poznáte naspamäť vzdialenosti od jednej dediny k druhej či dokonca od križovatky ku križovatke.
keyboard_arrow_up