Najnovšie články z kategórie Jaroslav Kulhavy

Čech Jaroslav Kulhavý celkovým víťazom SP

Český reprezentant Jaroslav Kulhavý sa stal celkovým víťazom seriálu Svetového pohára v cross country horských cyklistov. Úradujúci majster Európy zo šampionátu v slovenských Dohňanoch v nedeľu zvíťazil na pretekoch SP v Novom Meste na Morave pred Švajčiarom Ninom Schurterom a pred záverečným podujatím seriálu má na svojom konte nedostižný náskok 290 bodov.
Majstrovstvá Európy XC Dohňany - fotoreport

Fotografie zo všetkých štyroch dní Majstrovstiev Európy zachytené objektívom mathosha (a v nedeľu aj Martina Goffu). Podľa všetkých výborne zvládnutá akcia (gratulujeme CK Epic Dohňany) kulminovala v nedeľu pretekmi žien a mužov, ktoré vyhrali Gunn-Rita Dahle-Flesja a Jarda Kulhavý. Nájdete tu výsledky, odkazy na reportáže a vyše 650 fotiek.
Kulhavý a Dahle-Flesja majstrami Európy v XC

Majsterkou Európy v cross country horských cyklistov na kontinentálnom šampionáte v slovenských Dohňanoch sa v kategórii ženy-elite stala skúsená nórska pretekárka Gunn-Rita Dahleová-Flesjová. Janka Števková skončila na 17. mieste a Elena Ondášová 44. V mužoch Jarda Kulhavý porazil Juliena Absalona a pripísal si ďalší veľký triumf. Michal Lami skončil 37., Milan Barényi 47.
SP: Vo Windhame víťazstvá Kulhavého a Bressetovej

Francúzska reprezentantka Julie Bressetová a český jazdec Jaroslav Kulhavý sa stali víťazmi pretekov 5. kola sedemdielneho seriálu Svetového pohára v cross country horských cyklistov v americkom Windhame. Kulhavý triumfoval pred Švajčiarom Ninom Shurterom o 29 sekúnd, Bressetová predstihla druhú Kanaďanku Catharine Pendrelovú o 39 sekúnd. V mužskej kategórii obsadil slovenský pretekár Michal Lami 54. pozíciu.
V Kanade triumf Čecha Kulhavého, M. Lami 73.

Výsledky sobotňajších pretekov Svetového pohára v horskej cyklistike v kanadskom Monte Saint Anne.
MS: Tituly v XCM pre Sausera a Langvadovú

Majstrami sveta v cross country maratóne horských cyklistov sa v talianskom stredisku Montebelluna stali Švajčiar Christoph Sauser a Dánka Annika Langvadová. Medzi mužmi si striebro vybojoval Jaroslav Kulhavý z Česka, bronz získal Talian Mirko Celestino. V ženskej kategórii putuje strieborná medaila do Nemecka zásluhou Sabine Spitzovej a bronz získala Esther Süssová zo Švajčiarska. Slováci na tomto podujatí neštartovali.
Kulhavého pri tréningu zrazilo auto

Českého cyklistu špecializujúceho sa na disciplínu cross country Jaroslava Kulhavého vo štvrtok pri tréningu zrazilo auto. Kulhavý utrpel zranenia tváre a prišiel o štyri zuby.
SP XC: V Offenburgu víťazstvá Francúzov

Víťazmi nedeľňajších pretekov Svetového pohára horských cyklistov sa v nemeckom Offenburgu stali Francúzi Julien Absalon a Julie Bressetová. Nedarilo sa Slovákom, keď Michal Lami skončil medzi mužmi na 54. mieste, Janka Števková obsadila 37. pozíciu.