Aký drahý cestný bicykel kúpiť?

Aký drahý cestný bicykel kúpiť?

Pohrávate sa s myšlienkou na cestnú cyklistiku a zvažujete, či cesťák za 1 000 € alebo už karbónový model? Aké komponenty sú dôležité? A keď už vyrazíme, ako sa správať na cestách?

Veľa námetov na články a videá vzniká tak, že sa ku mne dostáva nejaký dotaz opakovane. Podľa toho viem, že to bude niečo, čo zaujíma ľudí a keď to ešte nemáme spracované, rád sa na to vrhnem. Takto som naposledy robil porovnanie elektrického radenia s mechanickým, to však riešia už skôr skúsenejší cyklisti. V začiatkoch s cestnou cyklistikou bude bohate stačiť mechanika, tam sú tie otázky skôr všeobecnejšie:

“Koľko stojí už dobrý cesťák? Stačí mi rám z hliníka? Aká sada už niečo vydrží? Na akých komponentoch nešetriť?”Takéto otázky vznikajú často na začiatku sezóny, už som sa im venoval v minulých rokoch. Dokonca sa sem hodí aj text o dôvodoch, prečo začať s cestnou cyklistikou. V ďalších už vyberáme prvý cesťák, prípadne rozoberám jeho vylepšenia. Tieto informácie môžu byť užitočné:


V poslednom videu som to zobral cez otázku peňazí a stanovil som približný rozpočet, buď na 1 000 € alebo na 2 000 €. Pozrel som sa na prínos drahšieho bicykla a tak si viete zhodnotiť, čo vlastne v začiatkoch potrebujete.A keď si už vyberiete cestný bicykel, on príde a vy vyrazíte na cesty, tak ak nemáte s jazdením medzi autami skúsenosti, určite si dopredu pozrite tento článok a video zamerané na bezpečnosť:


Cestná cyklistika je krásna, vie chytiť za srdce a aj medzi tými autami sa to stále dá dobre zvládať. Preto sa môže ľahko stať, že vy takýto bicykel z vašich začiatkov budete mať chuť vymeniť za nejakú “topku”, to si môžeme rozobrať nabudúce.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up25thumb_down comments 87 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Priedhorie a Manínska tiesňava – ako stvorené na tréning aj kochanie

Priedhorie a Manínska tiesňava – ako stvorené na tréning aj kochanie

Dnes mám pre vás tip na okruh, kde čaká nádherný kopec a okrem toho sa viete pokochať aj zaujímavými miestami.
S láskou k cyklistike...

S láskou k cyklistike...

Ahoj, volám sa Tomáš a cítim averziu voči vytrvalostným športom. Takto by som sa možno predstavil hocijakému cyklistovi alebo bežcovi do roku 2016.
Video: Štatistiky nehôd a cyklisti - učme sa z chýb druhých play_arrow

Video: Štatistiky nehôd a cyklisti - učme sa z chýb druhých

Aj cyklisti mávajú nehody, koľko ich je ročne, aké sú ich príčiny a kto ich väčšinou spôsobuje? Na čo si dať pozor ako vodič a čo najčastejšie podcenia cyklisti?
keyboard_arrow_up