Aký drahý cestný bicykel kúpiť?

Aký drahý cestný bicykel kúpiť?

Pohrávate sa s myšlienkou na cestnú cyklistiku a zvažujete, či cesťák za 1 000 € alebo už karbónový model? Aké komponenty sú dôležité? A keď už vyrazíme, ako sa správať na cestách?

Veľa námetov na články a videá vzniká tak, že sa ku mne dostáva nejaký dotaz opakovane. Podľa toho viem, že to bude niečo, čo zaujíma ľudí a keď to ešte nemáme spracované, rád sa na to vrhnem. Takto som naposledy robil porovnanie elektrického radenia s mechanickým, to však riešia už skôr skúsenejší cyklisti. V začiatkoch s cestnou cyklistikou bude bohate stačiť mechanika, tam sú tie otázky skôr všeobecnejšie:

“Koľko stojí už dobrý cesťák? Stačí mi rám z hliníka? Aká sada už niečo vydrží? Na akých komponentoch nešetriť?”Takéto otázky vznikajú často na začiatku sezóny, už som sa im venoval v minulých rokoch. Dokonca sa sem hodí aj text o dôvodoch, prečo začať s cestnou cyklistikou. V ďalších už vyberáme prvý cesťák, prípadne rozoberám jeho vylepšenia. Tieto informácie môžu byť užitočné:


V poslednom videu som to zobral cez otázku peňazí a stanovil som približný rozpočet, buď na 1 000 € alebo na 2 000 €. Pozrel som sa na prínos drahšieho bicykla a tak si viete zhodnotiť, čo vlastne v začiatkoch potrebujete.A keď si už vyberiete cestný bicykel, on príde a vy vyrazíte na cesty, tak ak nemáte s jazdením medzi autami skúsenosti, určite si dopredu pozrite tento článok a video zamerané na bezpečnosť:


Cestná cyklistika je krásna, vie chytiť za srdce a aj medzi tými autami sa to stále dá dobre zvládať. Preto sa môže ľahko stať, že vy takýto bicykel z vašich začiatkov budete mať chuť vymeniť za nejakú “topku”, to si môžeme rozobrať nabudúce.
Páči sa ti tento článok? thumb_up25thumb_down comments 82 komentárov
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: CTM KOYUK 3.0 - celoročný gravel parťák

Test: CTM KOYUK 3.0 - celoročný gravel parťák

S klesajúcou teplotou, stúpajúcou vlhkosťou a zrážkami sa pomaly hlási o slovo pravá gravel sezóna. A platí to aj presne opačne, keď prichádza jar.
Vyberáme lepší cestný bicykel - keď cesta zachutí

Vyberáme lepší cestný bicykel - keď cesta zachutí

Čo by som vám poradil, ak by ste kupovali už lepší cesťák, na čo sa zamerať, podľa čoho vyberať, aby vám bicykel slúžil podľa vašich predstáv.
Video: V chladnom počasí na cestnom bicykli - zdravo a bezpečne play_arrow

Video: V chladnom počasí na cestnom bicykli - zdravo a bezpečne

Toto sú veci, ktoré vám pomôžu užiť si jazdu na cestnom bicykli aj v zime a chladných podmienkach, dôležité sú tipy pre bezpečnosť a zdravie.
keyboard_arrow_up