Články v kategórii 'Peter Sagan' (697 - 708 z 732 článkov)

Peter Sagan po jarnej časti sezóny

28.04.2011 899 0

Ani sme sa nenazdali a je za nami prvá časť sezóny, ktorá sa každoročne nesie v znamení úvodných etapákov a marcovo-aprílových klasík. Týmto všetkým si prešiel aj Peter Sagan. Na konci februára vyhral etapové preteky Okolo Sardínie, bojoval na Paríž - Nice a postupne absolvoval päť klasík.
Gilbert obhájil na Amstel Gold Race, P. Sagan 98.

17.04.2011 927 0

Belgický cyklista Philippe Gilbert obhájil svoj vlaňajší triumf na klasických pretekoch Amstel Gold Race. Najväčší favorit podujatia sa presadil v pretekoch na 258 km pred Španielom Joaquinom Rodriguezom a Austrálčanom Simonom Gerransom. Gilbert sa presadil vďaka skvelej tímovej taktike. Neustále jazdil na čele pelotónu a jeho kolegovia z družstva Omega Pharma-Lotto postupne likvidovali jeden útok za druhým. Necelých 15 km pred cieľom sa pokúsil o nástup Luxemburčan Andy Schleck, ale aj jeho pokus Gilbert a spol. pred cieľom zlikvidovali. Jediný slovenský reprezentant v štartovom poli Peter Sagan obsadil 98. priečku s odstupom 6:31 min za Gilbertom.
Peter Sagan na Paris-Roubaix po páde 86.

10.04.2011 1 264 0

Peter Sagan sa dnes postavil na štart jednej z najväčších klasík - Paris-Roubaix, prezývanou aj Peklo Severu. Peter jazdil pri čele pelotónu, no po páde sa jeho šance na dotiahnutie vedúcej skupiny stratili. Prinášame jeho pocity po pretekoch.
Slovensko má prvú miestenku do Londýna 2012

07.04.2011 790 0

Slovensko má vďaka 4. a 5. miestu Petra Sagana v úvodných dvoch etapách na marcových pretekoch Paríž - Nice istotu minimálne jednej miestenky pre olympijské súťaže v cestnej cyklistike v Londýne 2012. Sagan si v každej z prvých dvoch etáp vybojoval po jednom bode do svetového rebríčka UCI. Okrem olympijskej miestenky má Slovensko vďaka jeho bodom aj istotu účasti minimálne jedného pretekára na jesennom svetovom šampionáte v Kodani.
Peter Sagan nedokončil preteky Okolo Flámska

03.04.2011 994 0

Peter Sagan: "Od začiatku pretekov som bol vpredu, držal som sa neustále asi v dvadsaťčlennej skupine. Približne na 170 kilometri, kde začínali najťažšie a strmé kopce po kockách, v jednom zjazde spadli dvaja jazdci, len-len som sa im vyhol, ale prišla veľká smola, pretože som si zlomil rám..."
Sagan po 3. mieste v Belgicku končí

30.03.2011 799 0

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval v 2. etape pretekov KBC-Driedaagse De Panne-Koksijde 2011 v Belgicku, ktorá viedla z Oudenaarde do Koksijde a merala 219 km, na 3. mieste. V celkovom poradí patrí jazdcovi tímu Liquigas-Cannondale 5. priečka. Sagan v hromadnom špurte stredajšej etapy prehral iba s Rusom Denisom Galimzjanovom a Nemcom Johnom Degenkolbom. Lídrom pretekov sa stal Holanďan Lieuwe Westra.
Peter Sagan šiesty v 1. etape na pretekoch v Holandsku

30.03.2011 720 0

Víťazom 1. etapy cyklistických pretekov KBC-Driedaagse De Panne v Holandsku sa stal Nemec André Greipel z tímu Omega Pharma-Lotto. V špurte štvorčlennej skupiny skončil druhý Holanďan Lieuwe Westra a tretí Kazach Dmitrij Muraviov. Šiestu priečku v cieli a druhú v špurte hlavného poľa obsadil Slovák vo farbách tímu Liquigas-Cannondale Peter Sagan. Sagan prišiel do cieľa v rovnakom čase ako víťaz. Celkovo patrí Saganovi 9. pozícia s 11-sekundovým odstupom za lídrom Greipelom.
Sagana pohltili až kilometer pred cieľom

27.03.2011 531 0

Na tradičných jednorázových belgických pretekoch medzi dlažobnými klasikami Gent – Wevelgem
(205 km) sa predstavil v nedeľu popoludní vo farbách Liquigas-Cannondale aj slovenský cyklista
Peter Sagan, ktorý znova upútal verejnosť i odborníkov.
Sagana 17. miesto na Miláno - San Remo neuspokojilo

20.03.2011 1 584 0

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil 17. miesto na úvodnej jarnej klasike Miláno - San Remo. Na trati dlhej 298 km zaostal o 27 sekúnd za víťazným Matthewom Gossom z Austrálie. Cyklista tímu HTC - Highroad dosiahol jedno z najväčších víťazstiev svojej kariéry, keď sa presadil vo finiši vedúcej osemčlennej skupiny.
Peter Prívara novým prezidentom SZC

13.03.2011 2 723 0

Novým prezidentom Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) sa stal Peter Prívara, ktorý vo funkcii po desiatich rokoch nahradil olympijského víťaza Antona Tkáča. Vo verejnom hlasovaní na konferencii SZC dal hlas novému šéfovi slovenskej cyklistiky 33 z 55 delegátov. Proti jeho voľbe sa vyslovilo 14 hlasujúcich. Ďalším kandidátom na post prezidenta SZC bol Milan Novosad, v prospech ktorého sa vzdal prípadnej kandidatúry Anton Tkáč.
Martin víťazom Paríž - Nice, Sagan odstúpil

13.03.2011 1 671 0

Nemec Tony Martin sa stal víťazom 69. ročníka cyklistických pretekov Paríž - Nice, ktoré vyvrcholili v nedeľu záverečnou etapou. Poslednú ôsmu časť podujatia v okolí Nice (124 km) vyhral francúzsky šampión Thomas Voeckler. Dvadsaťpäťročný Martin kontroloval vývoj pretekov od svojho víťazstva v piatkovej časovke. V konečnom účtovaní si udržal náskok 36 sekúnd pred krajanom Andreasom Klödenom. Tretiu priečku obsadil Brit Bradley Wiggins.
Klöden víťazom 5. etapy, Sagan až na 144. mieste

10.03.2011 929 0

Nemec Andreas Klöden z tímu RadioShack sa stal víťazom štvrtkovej 5. etapy cyklistických pretekov Paríž - Nice, ktorá po 193 km vrcholila v Coise do Vernoux-en-Vivarais. Klöden v stupňovanom špurte vedúcej skupinky v miernom stúpaní zdolal olympijského víťaza, Španiela Samuela Sáncheza, a tiež Taliana Mattea Carraru.