Kliknutím prejdeš na

Články v kategórii 'Vysledky' (253 - 264 z 639 článkov)

Nemec Kittel víťazom 2. etapy Paríž - Nice

05.03.2013 1 299 1 0

Nemec Marcel Kittel sa stal víťazom utorňajšej druhej etapy cyklistických pretekov WorldTour Paríž - Nice, ktorá merala 200,5 km a viedla z Vimory do Cérilly.

Striebro Jurkoviča v Karlovej Studánke

05.03.2013 992 0

Slovenský reprezentant v triatlone Tomáš Jurkovič obsadil počas uplynulého víkendu v pretekoch Českého pohára v zimnom triatlone Viessmann - Jesenický zimný triatlon 2013 v Karlovej Studánke pod Pradědom výborné druhé miesto. Zdolal ho len úradujúci majster sveta z nedávneho šampionátu v talianskom stredisku Cogne Rus Pavel Andrejev.

Víťazom prvej etapy na Paríž - Nice Francúz Bouhanni

04.03.2013 1 179 0

Francúz Nacer Bouhanni sa stal víťazom pondelkovej prvej etapy cyklistických pretekov WorldTour Paríž - Nice, ktorá merala 195 km a viedla zo Saint-Germain-en-Laye do Nemours. Jazdec tímu FDJ sa presadil v záverečnom špurte. Na druhom mieste skončil Talian Alessandro Petacchi zo zoskupenia Lampre-Merida, na tretiu pozíciu obsadil jeho krajan Elia Viviani z tímu Cannondale.

Peter Velits skončil na úvod Paríž - Nice šiesty

03.03.2013 1 522 1 0

Slovenský cyklista Peter Velits obsadil 6. miesto v úvodnom prológu na pretekoch WorldTour Paríž - Nice v Houilles, ktorý meral 2,9 km. V krátkej časovke zaostal jazdec tímu Omega Pharma-Quick Step za víťazným Damienom Gaudinom o 3 sekundy.

Peter Sagan skončil druhý na Strade Bianche

02.03.2013 1 816 3 0

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval na 2. mieste v sobotňajších pretekoch Strade Bianche v okolí Sieny. Dvadsaťtriročného rodáka zo Žiliny zdolal v Toskánsku len Talian a tímový kolega z Cannondale Moreno Moser.

Pavlendová nedokončila omnium, skončila 17.

24.02.2013 1 397 0

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila v omniu na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku konečné 17. miesto. Dvadsaťtriročná Slovenka síce neabsolvovala celú súťaž, ale napokon ju klasifikovali na poslednej priečke. Po štvrtej disciplíne, nedeľňajšej prvej - individuálnej stíhačke - z pretekov odstúpila. Najvšestrannejšou cyklistkou súčasnosti je Američanka Sarah Hammerová.

V bodovacích pretekoch titul pre Češku Macháčovú

24.02.2013 1 178 0

Slovenská dráhová cyklistka Alžbeta Pavlendová je po úvodných troch disciplínach viacbojárskeho omnia na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku na 17. mieste. Slovenka skončila v letmom kole i bodovacích pretekoch na 16. mieste, vo vyraďovacích pretekoch bola trinásta.

Pavlendová skončila v scratchi na 8. mieste

22.02.2013 1 262 1 0

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila 8. miesto v disciplíne scratch na MS v bieloruskom Minsku. Pre 23-ročnú Slovenku je to najlepší výsledok kariéry na svetových šampionátoch.

Zlato v tímovom šprinte putuje do Nemecka

21.02.2013 1 046 0

Reprezentanti Nemecka v dráhovej cyklistike Rene Enders, Stefan Botticher a Maximilian Levy sa stali v bieloruskom Minsku majstrami sveta v tímovom šprinte. Na šampionáte zdolali vo finále tím Nového Zélandu. Nemci dosiahli v súboji o zlato čas 43,495 s, družstvo z Oceánie bolo o 49 tisícin sekundy pomalšie. Bronz si vybojovali Francúzi. Zlato v scratchi patrí Írovi Martynovi Irvinovi.

Pervis sa dočkal prvého zlata

20.02.2013 1 107 0

Francúz Francois Pervis sa stal majstrom sveta v súťaži na 1 km s pevným štartom na svetovom šampionáte v bieloruskom Minsku. Dvadsaťosemročný francúzsky reprezentant ukončil dlhé čakanie na najcennejší kov z MS v tejto disciplíne, keď v minulosti získal štyrikrát bronz a raz striebro. Pervis triumfoval pred Simonom van Velthoovenom z Nového Zélandu. V stíhacích pretekoch jednotlivkýň triumfovala Američanka Sarah Hammerová pred dvojicou Austrálčaniek.

Jurkovič tretí na pretekoch EP vo Vimperku

17.02.2013 1 048 0

Slovenský reprezentant Tomáš Jurkovič obsadil tretiu priečku na podujatí Európskeho pohára v zimnom triatlone v českom Vimperku. Prvé miesto si vybojoval Rus Pavel Andrejev, druhý skončil jeho krajan Jevgenij Kirillov.

Froome celkovým víťazom na Okolo Ománu

16.02.2013 977 0

Brit Christopher Froome sa stal celkovým víťazom cyklistických pretekov Okolo Ománu. Sobotňajšiu záverečnú 6. etapu z Nawit Nagam Parku do Muttrahu merajúcu 144 km vyhral Francúz Nacer Bouhanni z tímu FDJ, druhý skončil Austrálčan Matthew Harley Goss (Orica GreenEdge) a tretiu pozíciu obsadil Američan Taylor Phinney zo zoskupenia BMC Racing. Slovák vo farbách Omega Pharma-Quick Step skončil na 68. poste a celkovo mu patrí 20. stupienok